Token Shiba Inu wzrasta na wysokim wolumenie po tweetach Muska

Meme coin shiba inu (SHIB) eksplodował cenowo w październiku i stał się już jedną z 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Wzrost, który przyspieszył 4 października z pomocą szefa Tesli Elona Muska, nastąpił przy niezwykle dużym wolumenie obrotu na Binance, Coinbase i Huobi.

O 9:11 UTC, SHIB był handlowany po 0.00002197 USD, co stanowi wzrost o 68% w ciągu ostatnich 24 godzin. W ciągu ostatnich 7 dni, token wzrósł o 215%, co czyni go najlepszym tygodniowym wykonawcą wśród 100 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Co więcej, jego 24-godzinny wolumen obrotu przekroczył 12 mld USD, w porównaniu z dogecoinem (DOGE) o wartości 5 mld USD lub ethereum (ETH) o wartości 20 mld USD.

Jednak w maju tego roku SHIB doświadczył jeszcze silniejszego wzrostu, który zakończył się gwałtownym załamaniem:

shiba inu cena shib wykres rynku cap i info coingecko

Do ostatnich wzrostów ceny tokena, zajmującego obecnie 19 miejsce na liście najcenniejszych kryptowalut CoinGecko, mógł przyczynić się prezes Tesli i "ojciec psów" Elon Musk, który późnym wieczorem w niedzielę czasu amerykańskiego wziął na Twittera, aby podzielić się zdjęciem psa rasy Shiba Inu:

shiba inu twitter

Tweet Muska nastąpił po wcześniejszym tweecie z czerwca mówiącym "Mój Shiba Inu będzie się nazywał Floki", a także jednym z września, który mówił "Floki przybył" wraz ze zdjęciem szczeniaka Shiba Inu.

Co więcej, wzrost ceny nastąpił również po ogłoszeniu przez społeczność Shiba Inu pod koniec września, że nowa gama 10 000 losowo wygenerowanych niezbywalnych tokenów (NFT) o tematyce Shiba Inu będzie dostępna do obrotu na zdecentralizowanej giełdzie ShibaSwap (DEX).

Jak to często bywa w przypadku monet meme, do tej pory nie pojawiły się żadne inne ważne informacje, które mogłyby wyjaśnić pompę cenową. Jednak społeczność wydaje się być bardziej niż zadowolona z obecnych ruchów na rynku, z członkami SHIBArmy subreddit mówiąc rzeczy takie jak "Keep going baby. I NEED to quit my job!!!" i "I want to retire myself!!!!!"

Stworzony w sierpniu 2020 roku przez pseudonimowego dewelopera "Ryoshi" i pierwotnie promowany jako "zabójca dogecoin", token SHIB może być przedmiotem obrotu na własnym projekcie ShibaSwap DEX, a także na wielu głównych scentralizowanych giełdach.

Zbudowany jako token oparty na Ethereum, połowa utworzonych SHIB zostały przydzielone do portfela założyciela Ethereum Vitalik Buterin. Vitalik następnie przystąpił do spalenia 40% całkowitej podaży, podczas gdy 10% zostało przekazane na rzecz akcji pomocy COVID-19 w Indiach.

Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 11,2 mld USD, shiba inu jest obecnie warta około jednej trzeciej oryginalnej monety meme o psim temacie, dogecoin, która znajduje się na poziomie 33,4 mld USD, zajmując 8 miejsce na liście najbardziej wartościowych aktywów kryptowalutowych.

Przed ostatnią pompą w cenie, SHIB również wzrósł o ponad 40% po tym, jak Coinbase wymienił monetę meme 17 września.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.