Masz już konto PayPal, i wolałbyś nie przechodzić przez kłopot kupowania Bitcoin za pomocą innych środków. Możesz również wiedzieć, że PayPal ma głównie spojrzał przychylnie na zakup Bitcoin, ale znalezienie miejsc, aby kupić Bitcoin z PayPal...

Masz już konto PayPal i wolałbyś nie przechodzić przez kłopot kupowania Bitcoin za pośrednictwem innych środków. Możesz również wiedzieć, że PayPal w większości przypadków patrzył przychylnie na zakup Bitcoin, a od końca 2020 roku możesz kupować kryptowaluty za pomocą portfela PayPal. Wszystko, co musisz zrobić, to mieć zasilone konto PayPal, wybrać kryptowalutę, którą chcesz kupić, i potwierdzić zakup.

Jednak kupowanie bitcoinów na PayPal ma swoje własne zastrzeżenia. Co najważniejsze, PayPal nie pozwala na wycofanie swoich aktywów kryptowalutowych do prywatnego, samoobsługowego portfela, co oznacza, że nie będziesz w stanie użyć go do niczego innego, jak tylko sprzedać go z powrotem do PayPal, gdy jego cena wzrośnie lub spadnie. Istotą kryptowalut jest możliwość posiadania prywatnej cyfrowej gotówki bez konieczności polegania na żadnych pośrednikach i wysyłania lub odbierania ich w sposób odporny na cenzurę. Przynajmniej na razie, otrzymywanie kryptowaluty za pośrednictwem PayPal jest bezpiecznym sposobem na uzyskanie ekspozycji na klasę aktywów, ale nie pozwala na korzystanie z niej w sposób, do którego została stworzona - jako wolny i otwarty system finansowy peer-to-peer (P2P) bez zaufanych pośredników.

Dlatego przygotowaliśmy pięć metod, aby kupić Bitcoin z PayPal natychmiast (dobrze, nie w każdym przypadku). Problem z używaniem PayPal jako metody płatności polega na tym, że zezwala on na obciążenia zwrotne, podczas gdy Bitcoin nie: są oszuści, którzy kupują Bitcoin z PayPal od Ciebie, a następnie twierdzą, że nic nie otrzymali. Dlatego wybór alternatywnych metod zakupu jest ograniczony. Jednak posiadanie własnego Bitcoin, który możesz wysyłać i odbierać swobodnie i bez żadnych ograniczeń, może być warte kłopotów.

Kup Bitcoin z eToro

W momencie pisania tego tekstu, eToro niedawno wydało swój portfel kryptowalutowy eToro, który pozwala na przechowywanie Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dash i Ripple bezpośrednio z platformy handlowej. Platforma handlowa pozwala na zakup Bitcoinów za pomocą PayPal, ale musisz je wycofać do portfela eToro, aby móc je wypłacić gdzie indziej lub wysłać do innych osób.

Zdobywanie Bitcoins poprzez eToro jest zdecydowanie najłatwiejszym i najbardziej przyjaznym dla początkujących sposobem. Oprócz PayPal, obsługuje on również wiele innych metod wpłat. W większości przypadków, Twój początkowy depozyt musi wynosić co najmniej 200$.

Zdobądź Bitcoins przez PayPal i Virwox

Virwox to Giełda Wirtualnego Świata. Możesz kupić wirtualną walutę zwaną SLL (Second Life Linden Dollars), z Second Life - jednego z największych wirtualnych światów - za pomocą PayPal, a następnie wymienić ją na Bitcoin. Jednak Virwox ogranicza kwotę, którą można początkowo wpłacić za pośrednictwem PayPal lub karty kredytowej, opłaty transakcyjne są znacznie wyższe niż zwykle, a Virwox opóźnia transakcje nowych użytkowników do 48 godzin.

Zakup BTC poprzez LocalBitcoins

Jedna z najbardziej popularnych giełd, która tak naprawdę nie jest giełdą, LocalBitcoins jest bardziej stroną internetową, która oferuje możliwość znalezienia ludzi w Twojej okolicy sprzedających Bitcoin, a oni tworzą własne zasady dotyczące metod płatności, które akceptują. Oznacza to, że jest szansa, że przyjmą również płatności PayPal.

Użyj Wirex i PayPal, aby uzyskać BTC

Wirex jest firmą, która dostarcza wirtualne i fizyczne karty debetowe Bitcoin. Ponieważ jest to tak jak każda inna karta debetowa, możesz używać karty Wirex z kontem PayPal. Mimo to, trwa to niewiarygodnie długo - do 10 dni na raz, w zależności od tego, gdzie mieszkasz.

Kup Bitcoin za pomocą PayPal używając Paxful

Paxful jest bardzo podobny do LocalBitcoins, ale jest mniejszy i mniej znany. Po założeniu konta wybierasz preferowaną metodę płatności i kwotę, którą chcesz kupić, a następnie ręcznie wybierasz sprzedawcę lub pozwalasz, aby Paxful znalazł go dla Ciebie. Wadami są wysokie kursy wymiany walut i możliwość zostania oszukanym.

Jeśli żadna z nich nie działa dla Ciebie, możesz rozważyć ponownie korzystanie z PayPal, ponieważ inne opcje mogą być bezpieczniejsze i szybsze niż to.

O autorze

Czesław Malinowski

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.