Fortissio Recenzja i Opinie 2022

W tym miniprzewodniku przyjrzymy się szczegółowo platformie handlowej Fortissio online, z którą można bezpiecznie (i bez opłat egzekucyjnych) inwestować na wielu aktywach, w tym: Akcje, Forex, Towary, Indeksy i Kryptowaluty. Rozwiązanie dostarczone przez Fortissio może pochwalić się zaawansowaną, autorską platformą handlową online dla komputerów i smartfonów, która jest niezwykle prosta w obsłudze.

Ale czy naprawdę można zaufać platformie Fortissio? Ci, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli o tym brokerze, mogą mieć pewne wątpliwości co do niego. Właśnie dlatego postanowiliśmy napisać tę recenzję, której głównym celem jest opisanie głównych funkcjonalności i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, jakie mogą mieć początkujący użytkownicy.

Podczas gdy wcześniej inwestowanie na giełdzie było możliwe tylko przez telefon i z kosztownymi pośrednikami, dziś wraz z pojawieniem się internetu możliwe jest natychmiastowe inwestowanie za pomocą prostego kliknięcia przycisku, bez prowizji. Przyniosło to wielki sukces inwestycjom internetowym, ale doprowadziło też do niebywałego wzrostu liczby oszustw.

fortissio opinie

W rzeczywistości pojawiło się również wiele (wyjątkowo zawodnych) systemów, które obiecują niesamowite zyski bez robienia czegokolwiek, w zamian za niewielki depozyt w wysokości kilkudziesięciu euro.

Takie metody to praktycznie wszystkie oszustwa, które powstały również dzięki niesamowitemu wzrostowi popularności kryptowalut. Tokeny takie jak Bitcoin, Ripple (dowiedz się, jak kupić Ripple) i Ethereum miały niesamowity wzrost wartości, co skłoniło oszustów do stworzenia "zastępczych" platform i systemów, takich jak Kronos Invest lub Bitcoin Key, które, jak twierdzą, pozwalają na niesamowite zyski dzięki "rozrzutnym" algorytmom, ale które w rzeczywistości nie działają.

Fortissio niczego takiego nie obiecuje, a wręcz przeciwnie: zachęca użytkownika do zwrócenia uwagi na ryzyko, jakie można ponieść przy inwestycjach online. W kolejnej części przyjrzymy się bliżej funkcjonalności Fortissio.

Fortissio: co to jest?

Jak określono również w stopce strony głównej oficjalnej witryny i w recenzjach na Fxempire, Fortissio jest znakiem towarowym VIE FINANCE, zarejestrowanej helleńskiej firmy inwestycyjnej, należycie upoważnionej i zarejestrowanej w Greckiej Komisji Rynku Kapitałowego (www.hcmc.gr), pod numerem licencji 4/792/20.7.2017.

VIE FINANCE A.E.P.E.Y S.A jest powszechnie uznawana za przejrzystość korporacyjną i szanowana za zaangażowanie w etykę biznesu. Ponadto VIE FINANCE A.E.P.E.Y S.A działa zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID). MiFID zapewnia zharmonizowane środowisko regulacyjne dla usług inwestycyjnych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Główne cele dyrektywy MiFID to zwiększenie przejrzystości finansowej, wzmocnienie konkurencji i umożliwienie większej ochrony konsumentów w zakresie inwestycji.

Pragniemy również zaznaczyć, że VIE FINANCE jest członkiem Funduszu Rekompensat dla Inwestorów (ICF). Celem ICF jest zapewnienie pokrycia środków klientów w stosunku do członków ICF poprzez wypłatę odszkodowania w przypadku spełnienia niezbędnych warunków wstępnych. Platformy będące członkami ICF zapewniają ochronę depozytów do 20 000 EUR.

VIE FINANCE jest upoważniona do świadczenia usług w Hiszpanii, Szwecji, Czechach, Polsce, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Niemczech i nie jest fizycznie obecna w żadnym innym kraju poza Grecją.

Fortissio: dostępne aktywa

Dzięki rewolucyjnej technologii CFD, w Fortissio możesz handlować w czasie rzeczywistym na wielu rynkach, bez prowizji. Co jednak kryje się pod pojęciem CFD? CFD to skrót od Contracts for Difference: rodzaj kontraktu, dzięki któremu można inwestować zarówno w górę, jak i w dół i zarabiać.

Przykład: CFD na akcje Apple (AAPL) śledzi cenę akcji Apple w czasie rzeczywistym. Za pośrednictwem CFD można kupić lub sprzedać krótką akcję Apple, nie posiadając jej w rzeczywistości. Jeśli kupujesz, zyskujesz, jeśli cena wzrośnie. Jeśli sprzedajesz, zyskujesz, jeśli cena spadnie.

Inwestorzy kochają CFD, ponieważ dzięki temu rodzajowi inwestycji możliwe jest zarabianie pieniędzy w każdym scenariuszu rynkowym: niezależnie od tego, czy cena akcji porusza się w górę czy w dół.

Uwaga: inwestowanie za pomocą platform handlowych CFD nie oznacza zarabiania łatwych pieniędzy. Aby poważnie zarabiać, konieczne będzie prawidłowe przewidywanie przyszłego trendu rynkowego.

Platformy handlowe CFD, takie jak Fortissio, odniosły w ciągu ostatnich kilku lat niebywały sukces, ponieważ pozwalają na handel bez prowizji. Fortissio jest w rzeczywistości platformą internetową o znacznie niższych kosztach funkcjonowania w porównaniu do platform bankowych takich jak Fineco czy Webank.

Pozwala to tej platformie udostępnić swoje narzędzia handlowe po niskich kosztach i bez dodatkowych opłat. Jakie rodzaje rynków zapewnia Fortissio? Przyjrzyjmy się wspólnie głównym klasom aktywów:

 • Waluty
 • Działania
 • Kryptowaluta
 • Wskaźniki
 • Towary
 • ETF

Fortissio: instrumenty rynkowe

Broker udostępnia również szereg niezwykle przydatnych narzędzi, dzięki którym można udoskonalić swoją strategię i być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na rynku. Przyjrzyjmy się głównym "narzędziom" dostarczanym przez Fortissio:

 • Wykresy: to jedne z najciekawszych narzędzi, jakie Fortissio udostępnia swoim klientom. Wykresy te dostarczają szczegółowych informacji w czasie rzeczywistym na temat konkretnych par walutowych, indeksów, towarów i papierów wartościowych, pomagając inwestorom w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji inwestycyjnych.
 • Kalendarz ekonomiczny: narzędzie to zawiera wszystkie najważniejsze wiadomości makroekonomiczne, które są publikowane codziennie. Jest to jedno z najważniejszych narzędzi analizy fundamentalnej.
 • Wiadomości finansowe: Fortissio zapewnia wszystkim swoim klientom serwis wiadomości finansowych w czasie rzeczywistym. Jest to idealny produkt dla tych, którzy handlują na newsach i dlatego muszą być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.
 • Usługa SMS: ostatnia, ale z pewnością nie najmniej ważna, jest usługa wysyłania wiadomości SMS. Fortissio zapewnia usługę, która może zapewnić aktualizacje w czasie rzeczywistym dotyczące kierunku rynku. Serwis SMS zawiera codzienny kalendarz ekonomiczny oraz powiadomienia o najnowszych wiadomościach;

Uwaga: wszystkie powyższe usługi są świadczone przez FORTISSIO (VIE FINANCE A.E.P.E.Y.) bez żadnych opłat dla klienta.

Wypłaty i wpłaty Fortissio

Czy Fortissio płaci? Aby spróbować to zrozumieć, osobiście założyliśmy konto. Po handlu przez pewien czas, następnie zdecydowaliśmy się wycofać osiągnięte zyski, plus początkowy depozyt. Środki dotarły punktualnie po kilku godzinach na użytą podczas wpłaty metodę płatności.

Rzeczywiście, w przypadku tej firmy nie ma powodów do obaw, ponieważ działa ona w pełnej zgodności z europejskimi regulacjami MiFID. Rozporządzenie MIFID jest jednym z najważniejszych praw dla inwestorów internetowych, jest w stanie zagwarantować całkowite bezpieczeństwo środków i ich segregację.

Środki klientów Fortissio są segregowane na osobnych kontach, a więc innych niż środki brokera. Oznacza to, że czyjś majątek będzie zawsze bezpieczny.

Dokonanie wypłaty na Fortissio jest proste: wystarczy wejść na oficjalną stronę Fortissio, zalogować się za pomocą swoich danych uwierzytelniających i kliknąć na przycisk Withdraw. Następnie trzeba będzie postępować zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez brokera.

Wpłaty są natychmiastowe, a jak się przekonaliśmy, wypłaty docierają na konto w ciągu kilku godzin.

Fortissio: konta handlowe

Twoje konto handlowe w Fortissio posiada funkcje i usługi, które różnią się w zależności od dokonanego depozytu.

Minimalny depozyt wynosi 200 EUR, ale w zależności od kwoty, którą zdecydujesz się przelać na swoje konto, możesz uzyskać pewne korzyści, takie jak zniżki na spread czy ekskluzywne usługi.

Na tej liście możesz odkryć konta dostępne na Fortissio i ich różnice:

 • Konto podstawowe: Wpłata od $200 do $1,999 dostaje darmową książkę elektroniczną, darmowe szkolenie, osobistego menedżera konta, Insider Trading, 1-Click Trading i alerty Pop Up.
 • Konto Discovery: od $2,000 do $4,999 jest 5% zniżki za rolowanie i 5% zniżki cenowej, oprócz wszystkich korzyści przewidzianych na koncie Basic.
 • Konto Srebrne: Od 5.000 do 9.999 USD obowiązuje zniżka cenowa i 10% zniżka za rolowanie, dodatkowo wszystkie korzyści z konta Basic oraz Autochartist przez 1 miesiąc.
 • Konto Gold: od $10,000 do $14,999 jest zniżka cenowa i 15% zniżka za rolowanie, dodatkowo wszystkie korzyści z konta Basic i Autochartist przez 2 miesiące.
 • Konto Diamond: od $15,000 do $29,999 jest zniżka cenowa i 20% zniżka za rolowanie, plus wszystkie korzyści z konta Basic, Osobisty Agent i Autochartist przez 3 miesiące.
 • Konto VIP: od 30 000 do 49 000 USD zniżka cenowa i zniżka za rolowanie wynosi 25%. plus wszystkie korzyści przewidziane w koncie Basic, Osobisty Agent i Autochartist przez 4 miesiące.
 • Konto Prestige: od $50,000 do $74,999. Rabat cenowy i rolujący wynosi 30%. oprócz wszystkich korzyści przewidzianych w koncie Podstawowym, Agent Osobisty i Autochartist przez 4 miesiące.
 • Konto Superior: od 75 000 do 99 999 dolarów. Cena i zniżka za rolowanie wynosi 35%. plus wszystkie korzyści przewidziane w koncie Basic, Agent Osobisty i Autochartist przez 4 miesiące.
 • Konto Infinity: przy depozytach powyżej 100 000 USD. Cena i zniżka za rolowanie wynosi 40%. plus wszystkie korzyści przewidziane w koncie Podstawowym, Agent Osobisty i Autochartist przez 4 miesiące.

Wszystkie wymienione powyżej rachunki są rachunkami nieprofesjonalnymi "detalicznymi", czyli skierowanymi do nieprofesjonalnych przedsiębiorców.

Środowisko edukacyjne Fortissio

Fortissio stworzyło środowisko edukacyjne, aby stopniowo pokazywać nowicjuszom i nowym członkom jak handlować na rynkach.

System ten obejmuje dwa etapy:

 • W pierwszym z nich nowi użytkownicy otrzymają 10 transakcji edukacyjnych, czyli demonstracyjnych. Będą to transakcje, które nie przyniosą ani zysku ani straty, będą po prostu przydatne jako trening.
 • Po przejściu tych testowych transakcji, nastąpi seria transakcji bez jakiejkolwiek prowizji, nawet rollover. Liczba ta będzie zależała od wielu czynników, w tym od wpłaty dokonanej przez inwestora.

Zarówno transakcje edukacyjne, jak i transakcje bez prowizji są sposobem dla nowych inwestorów na poznanie handlu online i platformy Fortissio.

Fortissio: oszustwo czy nie oszustwo?

Fortissio Scam? Nie, Fortissio nie oszukuje i jest całkowicie zgodne z prawem. W rzeczywistości, jak widzieliśmy powyżej, jego marka Vie Finance jest grecką firmą inwestycyjną upoważnioną i regulowaną przez HCMC (Hellenic Capital Market Commission).

Ten organ regulacyjny, podobnie jak inne międzynarodowe organy, takie jak CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission) w Europie czy Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii, zobowiązuje brokerów do przestrzegania szeregu rygorystycznych przepisów, w tym: segregowania środków klientów na oddzielnych kontach chronionych przed wierzycielami, zezwalania na zewnętrzne audyty i utrzymywania minimalnego współczynnika adekwatności kapitałowej poprzez raportowanie wszystkich transakcji do regulatora.

Fortissio spełnia również wymogi dyrektywy w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID), która wymaga przestrzegania szeregu regulacji, w tym:

 • Anti Money Laundering Legislation: ustawodawstwo przeciwko praniu pieniędzy.
 • KYC Know Your Customer: ten kwestionariusz jest procesem rozpoznawczym, który jest używany przez firmy do udowodnienia tożsamości swoich klientów i oceny wszelkich nielegalności lub ryzyka z relacji z klientem. Zazwyczaj kwestionariusz Know Your Customer proponowany jest zaraz po rejestracji w platformie inwestycyjnej.
 • Client Due Diligence: jest to zestaw informacji i danych, które są wymagane od klienta w celu oszacowania ryzyka, które może powstać w wyniku przeprowadzanych transakcji finansowych.

Oprócz przestrzegania tych trzech przepisów, w przypadku niewypłacalności platformy gwarantowana jest również ochrona do wysokości 30.000 euro.

Fortissio Opinie: Wnioski

Jakie są wrażenia osób, które próbowały Fortissio? Aby się o tym przekonać, zasięgnęliśmy opinii jednego z najbardziej wiarygodnych obecnie portali z recenzjami i opiniami: Trustpilot.

Dzięki temu portalowi możemy być pewni, że czytamy tylko autoryzowane recenzje. Dzięki temu możemy wyrobić sobie zdanie o produkcie lub usłudze wyłącznie na podstawie prawdziwych opinii. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie jednej z ostatnich opinii, które zostały zamieszczone na temat brokera Fortissio.

Rzeczywiście wielu użytkowników, a wśród nich kilku guru handlu online, korzysta z tego brokera z dużą satysfakcją.

Dla każdego zawsze istnieje możliwość skorzystania z darmowej platformy demo, aby doświadczyć wysokiej jakości brokera przed rozpoczęciem korzystania z prawdziwych pieniędzy.

About the author

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.