Gate.io Opinie 2023

Gate.io 150

8.0

Przyjazność dla użytkownika:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Funkcje:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Opłaty:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Zaufanie:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Pomoc i wsparcie:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Rzeczy, które nam się podobały:
 • Platforma działa globalnie na ponad 400 rynkach i w ponad 800 kryptowalutach.
 • Niesamowita platforma IEO (initial exchange offering). Solidna aplikacja mobilna.
 • Wiele funkcji, w tym transakcje spot i margin trading z 10-krotną dźwignią.
 • Obsługa klienta 24/7.
Rzeczy, które nam się nie podobały:
 • Nieuregulowana giełda.
 • Nie zalecana dla początkujących traderów.
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"rgb(53, 167, 255)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__

Gate.io to platforma wymiany Bitcoin, która obsługuje handel BTC, LTC, Ethereum, Qtum i więcej aktywów blockchain. W ciągu kilku lat giełda zyskała światową popularność i obecnie funkcjonuje w prawie wszystkich krajach na całym świecie. Jednak platforma nie działa obecnie w Chinach i przeniosła swoją siedzibę do Virginii w USA. Oprócz obsługi ponad 800 wiodących kryptowalut z ponad 1000 par handlowych, platforma obsługuje również handel spot i handel z depozytem zabezpieczającym. Rozszerzyła również swoje usługi na różne inne rynki, takie jak ETF, opcje, kontrakty terminowe i instrumenty pochodne dla inwestorów. Jest to platforma głównie dla profesjonalnych handlowców. Jednak początkujący z niewielkim doświadczeniem również znajdą tę platformę korzystną.

Gielda

Gate.io 150

Ranking

8.0

Cechy

 • Spot i margin trading
 • Ponad 800 kryptowalutach
 • Platforma IEO
 • Solidna aplikacja mobilna
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"rgb(53, 167, 255)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__

Podsumowanie Gate.io

Oficjalna strona

https://www.gate.io/

Siedziba główna

George Town, Kajmany

Znalezione w

2013

Natywny token

Tak

Wymienione kryptowaluty

800 wiodących kryptowalut

Handel parami

1000+

Obsługiwane waluty Fiat

23 obsługiwane waluty Fiat

Obsługiwane kraje

Wszystkie kraje na świecie z wyjątkiem następujących: Waszyngton, Nowy Jork, Kuba, Sudan, Syria, Iran, Korea Północna, Wenezuela, Pakistan i Krym.

Minimalna wpłata

N/A

Opłaty depozytowe

0

Opłaty transakcyjne

Rynki Spot
Maker: 0.2%,Taker: 0.2%
Rynki Futures
Realizator: 0,00%,Taker: 0.050%

Opłaty za wypłatę

Zależy od waluty

Wniosek

Tak

Obsługa klienta

24/7 poprzez czat na żywo, e-mail, wysyłanie zgłoszeń i wsparcie FAQ

Rozumienie Gate.io

Interfejs wymianyGate.io

Aby zrozumieć Gate.io, jego funkcje i procedury robocze, ważne jest, aby przedsiębiorcy przechodzą przez różne recenzje i opinie wyrażone online. W tej recenzji Gate.io, staraliśmy się zawrzeć wszystkie kluczowe cechy platformy handlowej, aby mogli podejmować mądre decyzje, jeśli chodzi o handel na platformie.

Cechy Gate.io

Niektóre z funkcji wymiany są omówione poniżej:

Platforma posiada
 • Platforma posiada łatwy w użyciu interfejs przeznaczony zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych traderów.
 • Umożliwia handel depozytami zabezpieczającymi, kontraktami terminowymi lub instrumentami pochodnymi (spot exchange) z dźwignią do 100x, oprócz handlu kryptowalutami.
 • Oferuje informacje rynkowe w czasie rzeczywistym i podstawowe narzędzia wykresowe dla przedsiębiorców do efektywnego handlu altcoinami, stablecoinami i tokenami DeFi.
 • Oferuje wersję demonstracyjną za pośrednictwem sieci testowej Gate.io.
 • Oferuje zarobki HODL poprzez inwestycje w kryptowaluty.
 • Umożliwia zastawienie jednego składnika aktywów kryptowalutowych w celu pożyczenia innych aktywów kryptowalutowych.
 • Niski system opłat handlowych bez zerowej opłaty za depozyt i nominalnych opłat za wycofanie.
 • Efektywne usługi wsparcia klienta są dostępne 24/7 wraz z obszerną sekcją FAQ i innymi przewodnikami.

Zalety i wady Gate.io

Zalety:

 • Platforma działa globalnie na ponad 400 rynkach i w ponad 800 kryptowalutach.
 •  Niesamowita platforma IEO (initial exchange offering).
  Solidna aplikacja mobilna.
 • Wiele funkcji, w tym transakcje spot i margin trading z 10-krotną dźwignią.
 • Wysoce bezpieczna giełda.
 • Obsługa klienta 24/7.

Wady:

 • Nieuregulowana giełda.
 • Nie zalecana dla początkujących traderów.

Rejestracja konta i logowanie

Rejestracja konta i logowanie

Jak wynika z recenzji Gate.io, procedura logowania do Gate.io jest dość prosta i można ją ukończyć w ciągu kilku minut. Oto przewodnik krok po kroku, który pomoże użytkownikom rozpocząć pracę na platformie Gate.io bez wysiłku.

Zarejestruj się

Jest to pierwszy krok procesu rejestracji; zainteresowani użytkownicy muszą odwiedzić oficjalną stronę Gate.io, gdzie znajdą przycisk "Signup" w prawym górnym rogu strony. Kliknięcie na przycisk "Signup" otworzy formularz rejestracyjny z kilkoma obowiązkowymi polami, danymi osobowymi (takimi jak nazwa użytkownika, hasło, adres e-mail, numer telefonu i kraj zamieszkania) użytkowników, które muszą wypełnić. Jak zwykle, będziesz musiał zgodzić się na warunki wymiany.

Pole po lewej stronie musi być zaznaczone przez użytkowników, a następnie można przejść do następnej strony, klikając przycisk "Dalej". Po tym, automatycznie wygenerowany e-mail zostanie wysłany przez zespół Gate.io na podany przez użytkowników adres e-mail w celu potwierdzenia zarejestrowanego adresu (e-mail), klikając, który proces rejestracji zostanie zakończony.

Zarejestruj się

Później, użytkownicy muszą utworzyć oddzielne "hasło do funduszu", aby uzyskać dostęp do swoich funduszy, które powinno być inne niż hasło logowania.

Weryfikacja

Weryfikacja nie jest następnym bezpośrednim krokiem po rejestracji. Można ją również przeprowadzić później, podczas wycofywania środków z giełdy kryptowalutowej. Traderzy mogą od razu przejść do strony wpłat zaraz po procesie Signup.

Jednak w celu weryfikacji konta handlowego Gate.io, użytkownicy muszą najpierw zalogować się na stronie przy użyciu swoich danych logowania, a następnie kliknąć przycisk "Verify".

Tutaj zostaną poproszeni o przesłanie wszelkich dokumentów wydanych przez rząd, takich jak paszport, prawo jazdy lub inne dowody tożsamości. Weryfikacja może potrwać maksymalnie do 12 godzin.

Wpłata środków

Po zakończeniu weryfikacji logowania, użytkownicy mogą od razu wpłacić środki na swoje konta na Gate.io przy użyciu jednej z licznych monet kryptowalutowych i stablecoinów, takich jak (USDT) i rozpocząć handel.

Mogą oni przekazywać środki na swoje konta Gate.io za pomocą pulpitu lub mogą korzystać z aplikacji po wybraniu preferowanej kryptowaluty, którą chcą zdeponować.

W tym celu użytkownicy muszą skopiować unikalny adres depozytowy przed przekazaniem środków z portfela sprzętowego lub innej giełdy kryptowalutowej. Mogą oni znaleźć listę aktywów obsługiwanych przez Gate.io pod ikoną "Moje fundusze" na pulpicie nawigacyjnym witryny.

Gate.io pozwala użytkownikom kupować kryptowaluty za pomocą 23 różnych walut fiat.

Jak rozpocząć handel na Gate.io?

Użytkownicy mogą bezpośrednio rozpocząć handel aktywami cyfrowymi po zweryfikowaniu swoich kont na platformie i zdeponowaniu wymaganych środków. Mogą wybrać pomiędzy standardowym i profesjonalnym interfejsem handlowym w zależności od ich wygody.

Wersja standardowa jest korzystna dla nowych przedsiębiorców, ponieważ zawiera wiele wykresów handlowych, listę profili zamówień, pole wprowadzania zleceń i historię handlu. Profesjonalny interfejs, jak to sugeruje, jest przeznaczony dla doświadczonych przedsiębiorców, gdzie mają zakres do dalszej analizy technicznej rynków przy użyciu różnych narzędzi oferowanych na platformie.

Opłaty Gate.io

Gate.io oferuje różną strukturę opłat dla swoich zarejestrowanych handlowców:

Opłaty Gate.io

Opłaty za depozyt

Gate.io nie pobiera od swoich użytkowników żadnych opłat za wpłatę.

Opłaty za wypłatę

Standardowa opłata sieci blockchain jest pobierana od użytkowników, którzy chcą wycofać środki z giełdy kryptowalutowej Gate.io, określana na podstawie dominujących sił rynkowych (ograniczonych czasowo rynków) w danym czasie.

Różne opłaty za wycofanie są pobierane za każdy indywidualny składnik aktywów. Na przykład opłata za wycofanie w wysokości 0,0005 BTC jest pobierana, gdy użytkownicy wycofują Bitcoiny z wymiany. Tak więc struktura opłat Gate.io jest dość konkurencyjna (40% niższa) niż średnia światowa, ponieważ średnia branżowa wynosi około 0.0008 BTC za wycofanie Bitcoin.

Opłaty handlowe

Struktura opłat transakcyjnych w Gate.io jest jednak różna dla rynków spot i rynków transakcji z depozytem zabezpieczającym. W związku z tym, opłata za transakcje spot pobierana za transakcję w Gate.io wynosi 0,2% (płaska opłata handlowa), która zmniejsza się wraz ze wzrostem wolumenu handlu. Jest to nieco wyższa opłata niż u konkurentów, takich jak Binance lub KuCoin, która wynosi 0,1%.

Jednak użytkownicy Gate.io mogą płacić opłaty handlowe za pomocą tokenów Gate.io (GT), aby uzyskać zniżkę w wysokości 25%. Ponownie, istnieje oddzielna struktura opłat; opłata handlowa dla rynku kontraktów terminowych opiera się na modelu maker-taker fee, który wynosi odpowiednio 0,025% i 0,075%. Ta struktura opłat maker-taker jest ponownie niższa niż w przypadku większości wiodących światowych platform transakcyjnych z depozytem zabezpieczającym.

Metoda wpłat i wypłat

Metoda wpłat i wypłat

Użytkownicy mogą łatwo wycofać swoje preferowane monety kryptowalutowe z giełdy, po prostu wypełniając formularz wypłaty, który jest przetwarzany w ciągu maksymalnie 12 godzin lub w zależności od szybkości sieci blockchain pracującej z tyłu.

Jednak opłata za wycofanie jest pobierana bardziej jak nominalna opłata za wymianę, ale jest inna dla każdej monety. Istnieje również limit wypłat na dzień na giełdzie Gate.io, po przekroczeniu którego każda wypłata musi być poparta odpowiednią weryfikacją KYC i zatwierdzeniem przez zespół obsługi klienta.

Jeśli chodzi o metody depozytowe na Gate.io, giełda nie zezwala na żadną inną metodę depozytową poza kryptowalutami, więc dla początkujących handel na tej platformie staje się trudny. Handlowcy, którzy nie posiadają kryptowalut, ale chcą handlować na Gate.io, będą musieli najpierw pozyskać kryptowaluty z innych giełd kryptowalut, a następnie zdeponować je na Gate.io, aby rozpocząć handel na platformie.

Prywatność i bezpieczeństwo giełdy Gate.io

Giełda kładzie nacisk na wzmocnienie mechanizmów bezpieczeństwa zarówno dla użytkowników, jak i dla serwerów giełdy. Gate.io używa zarówno zimnego portfela jak i gorącego portfela w połączeniu do przechowywania funduszy użytkowników i informacji osobistych.

Istnieją również inne sztuczki bezpieczeństwa, takie jak 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe) z Google Authenticator, powiadamianie SMS, weryfikacja logowania, kod anty-phishingowy, ślepe IP logowania i oddzielny fundusz-wycofanie różni się od hasła logowania.

Tak więc, dzięki tym wszystkim solidnym środkom bezpieczeństwa i narzędziom do uwierzytelniania dwuskładnikowego, Gate.io zalicza się do najbezpieczniejszych giełd kryptowalutowych na świecie, które nadal wprowadzają kolejne zmiany w swoich mechanizmach bezpieczeństwa.

Nagrody Gate.io

Nagrody Gate.io

Jeśli chodzi o nagrody, Gate.io nie nagradza bezpośrednio swoich klientów, ale oferuje użytkownikom punkty, aby odstąpić od określonych opłat na platformie. Traderzy kryptowalutowi są zobowiązani do wykonania określonych zadań, a punkty są przyznawane za każde zadanie w oparciu o trudności napotkane podczas ich wykonywania. Zadania są podzielone na cztery główne kategorie - Nowicjusz, Doświadczenie, Wolumen obrotu i Wzrost, a każda kategoria ma pewne określone zadania z nią związane.

Podobnie jak w przypadku zadań dla nowicjuszy, istnieją zadania takie jak weryfikacja kont, dokonywanie depozytów, dokonywanie transakcji w walutach fiat, etc. - typowe zadania wymagane do wykonania po pierwszym zalogowaniu się na platformie. Typowe zadania wymagane do wykonania po pierwszym zalogowaniu się na platformie. Następnie zadania Experience są dla doświadczonych traderów, którzy wcześniej wykonywali transakcje na platformie i dobrze znają strategie.

Zadania doświadczenia obejmują udział w różnych działaniach organizowanych na platformie, takich jak HODL, głosowania, itp. Podobnie, istnieją oddzielne zadania w ramach Zadań Wolumenu Handlu i Zadań Wzrostu, za wykonanie których traderzy otrzymują określone punkty.

Punkty te są niezbywalne i nie mogą zostać wycofane; można je jedynie wymienić na platformie, aby znieść określone opłaty - pokryć opłaty za handel kontraktami lub opłaty za handel spot lub uczestniczyć w działaniach USDT.

Gate.io App

Gate.io App

Gate.io oferuje fantastyczną aplikację dla użytkowników nowej generacji, którzy preferują handel za pomocą smartfonów. Aplikacja mobilna jest kompatybilna z urządzeniami z systemem iOS i Android; aplikację można łatwo pobrać z Google Play Store lub App Store.

Zgodnie z różnymi recenzjami Gate.io, aplikacja została pobrana przez ponad 50K użytkowników, którzy ocenili ją całkiem dobrze. Aplikacja mobilna Gate.io zapewnia podobne funkcje jak wersje desktopowe, gdzie nie ma żadnych ograniczeń dla handlowców do wprowadzania pozycji handlowych i monitorowania transakcji w podróży.

Kraje obsługiwane przez Gate.io

Gate.io jest dostępny dla prawie wszystkich krajów na świecie z wyjątkiem następujących; Waszyngton, Nowy Jork, Kuba, Sudan, Syria, Iran, Korea Północna, Wenezuela, Pakistan i Krym.

Gate.io Obsługiwane waluty

Gate.io obsługuje ponad 180 wiodących kryptowalut, w tym bitcoin, Litecoin, Tether, Ethereum, itp, z wyjątkiem, aby wymienić tylko kilka.

Platforma handlowa Gate.io

Platforma handlowa Gate.io

Gate.io oferuje łatwy w użyciu interfejs, który jest łatwy w nawigacji. Platforma handlowa jest całkiem imponująca. Wszystkie główne kategorie (takie jak spot lub margin trading, pożyczanie, kredytowanie, handel kontraktami wieczystymi, usługi finansowe lub przegląd portfeli) są wyświetlane w menu głównym, które zapewnia łatwą nawigację. Następnie, użytkownicy mogą wybrać pomiędzy interfejsem Standard lub Professional.

Interfejs Professional jest bardziej kompaktowy niż interfejs Standard. Oba interfejsy podkreślają akcję cenową i analizę techniczną na dużym oknie wykresu, dzięki czemu handlowcy mogą nakładać różne techniczne i typowe wskaźniki na wykresy.

Podobnie jak większość innych wiodących giełd kryptowalutowych, Gate.io również zintegrował się z bardziej prostym i profesjonalnym interfejsem wykresów, "Trading View", aby zapewnić swoim użytkownikom kompaktową listę funkcji wykresów, narzędzi do rysowania i wskaźników technicznych.

Dzięki "TradingView" użytkownicy mogą łatwo przełączać się między różnymi rynkami kryptowalut, zmieniać ramy czasowe lub dodawać wskaźniki techniczne wykresów, a nawet ustawiać alerty, po prostu klikając na ikony tu i tam. To sprawia, że szybciej i łatwiej jest poruszać się po różnych wykresach, zmieniać preferencje wyświetlania lub podstawowe funkcje na desce rozdzielczej witryny.

Różne wykresy handlowe znajdują się w środkowej części strony internetowej. Księga zleceń znajduje się w prawym rogu strony. Ikona "złóż zamówienie" znajduje się na dole strony. Dostępne typy zleceń to zlecenia rynkowe, zlecenia z limitem oraz zlecenia stop. Zlecenia z limitem mogą być łatwo uruchamiane w oparciu o cenę lub czas.

Istnieją również opcje dla zamówień IOC (Natychmiastowe lub Anuluj) i zamówień Iceberg dla profesjonalnych traderów. Użytkownicy mogą kliknąć na ostatnie zlecenia, aby uzupełnić ceny w okienku zleceń, unikając w ten sposób błędów podczas wprowadzania cen w okienku zleceń. W tym samym czasie, wolumen handlu może być dostosowany za pomocą suwaka.

Wsparcie klienta Gate.io

Gate.io zapewnia obszerne centrum wsparcia działające za kulisami, które jest dostępne 24/7 dla użytkowników. Użytkownicy mogą bezpośrednio skontaktować się z zespołem obsługi klienta za pośrednictwem czatu na żywo lub poczty elektronicznej. Istnieje również dedykowane centrum pomocy Gate.io, które zaspokaja potrzeby handlowców w dowolnym momencie w ciągu dnia.

Wsparcie klienta Gate.io

Zapewnia mnóstwo artykułów, które dają gotowe rozwiązania dla handlowców, aby rozwiązać ich pytania. Również oddzielna sekcja FAQ na stronie internetowej przygotowała odpowiedzi na większość typowych problemów napotykanych przez użytkowników.

Przegląd Gate.io Wnioski

Tak więc, Gate.io jest wielopłaszczyznową giełdą dla doświadczonych handlowców kryptowalut i jest jedną z najlepszych giełd kryptowalutowych. Oprócz handlu kryptowalutami, platforma oferuje również doskonałe możliwości handlu spot, handlu marżowego (zaciąganie i udzielanie pożyczek), handlu wieczystymi kontraktami swapowymi, z dźwignią 10x. Wabi również klientów usługami finansowymi, takimi jak "Okresowe Plany Inwestycyjne".

Tak więc, dla tych, którzy szukają giełdy kryptowalutowej, która ma ETF, spot, opcje, Futures lub instrumenty pochodne i chcą zarabiać nagrody na kryptowalutach, Gate.io jest idealną platformą dla nich. Zapewnia solidną wymianę aktywów cyfrowych, gdzie mogą łatwo kupować, sprzedawać, handlować lub wymieniać aktywa, takie jak Bitcoin lub Ethereum.

Gielda

Gate.io 150

Ranking

8.0

Cechy

 • Spot i margin trading
 • Ponad 800 kryptowalutach
 • Platforma IEO
 • Solidna aplikacja mobilna
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"rgb(53, 167, 255)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.