Zarabianie na grach w 2023 – TOP 11 darmowych gier

Możliwość grania w darmowe gry online w celu zarabiania pieniędzy nie jest już przyszłością. Wraz ze wzrostem popularności tych gier opartych na blockchain, istnieje realna szansa na uzyskanie kolejnego źródła dochodu, zwłaszcza jeśli spędzasz już dużo czasu grając w gry. W ten sposób zarabianie na grach może nawet stać się sposobem na zarabianie na życie.

Ten przewodnik zawiera listę 11 darmowych gier online, na których można zarabiać pieniądze. Jest tu dość duża różnorodność, więc jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie.

Play to earn(P2E) to nowy, rewolucyjny mechanicy na zarabianie na grach

Play-to-Earn (P2E) to nowy termin dla gier wideo, w których gracze mogą zarabiać kryptowaluty i tokeny NFT poprzez swoją aktywność w grze. Trend Play-to-earn nabrał w ostatnich miesiącach sporego rozpędu.

Gaming sam w sobie jest ogromnym globalnym rynkiem. Na świecie jest ponad 2,7 miliarda graczy. A analitycy spodziewają się, że w ciągu najbliższych kilku lat branża ta będzie warta ponad 300 mld dolarów. W branży występują jednak dwa istotne problemy:

 • Gracze nie są właścicielami swoich zakupów w pełnym tego słowa znaczeniu. Przedmioty w grze (sprzęt, broń, power-upy i tak dalej) zwiększają wydajność i przyjemność z gry, ale nie służą żadnym innym celom. W związku z tym należą one raczej do kategorii wydatków na rozrywkę niż inwestycji;
 • Brak możliwości wyboru modelu biznesowego. Gry free-to-play stanowią 80% wszystkich przychodów z gier cyfrowych. Ogranicza to twórców i rodzaje mechaniki rozgrywki, a także rozwój samej branży. Jednak wraz z pojawieniem się nowych modeli biznesowych dla twórców gier (np. prowizje ze sprzedaży wtórnej NFT), pojawią się nowe formy rozgrywki.

Nowy trend, Play-to-Earn, może zmienić ustalony krajobraz branży gier. Ten trend jest zamiatanie rozwój w całej wielu blockchains jednocześnie. Liczba gier przekroczyła już 200 i zajmują one do 45% całego ruchu zdecentralizowanych aplikacji. W efekcie nurt ten dzieli się nawet na GameFi (Game Finance).

Koncepcja jest bardzo prosta: użytkownicy mogą zarabiać prawdziwe pieniądze lub inne nagrody po prostu grając w grę!

Profit Maximizer

Aby Profit Maximizer stał się rzeczywistością, musieliśmy przejść przez obszerny proces nauki. Stanie się profesjonalnym traderem może zająć lata ciężkiej pracy i praktyki, a naszym zadaniem było wziąć te lata ciężkiej pracy i umieścić je w jednej aplikacji.

Rynki: Polska, Europa

 • Strona w kilku językach.
 • Bezpłatna rejestracja
 • Handel kryptowalutami bez opłat za kupno i sprzedaż
 • Szybka wypłata

MINIMALNY DEPOZYT:

1200 PLN

Zarabiaj na grach: top 11 darmowych gier online

Jeśli trader nie zna tego typu gier i nie próbował w nich swoich sił, łatwo się pogubić w dzisiejszej różnorodności. Poniżej przedstawiamy bliższe spojrzenie na gry z powyższej listy. Te gry NFT nadają się na telefon i komputer.

Battle Infinity

Battle-Infinity

Twórcy Battle Infinity twierdzą, że ideą platformy jest zrewolucjonizowanie świata zdecentralizowanych gier. Koncepcja Play to Earn jest popularna wśród wielu osób. A gier opartych na niej jest dziś mnóstwo. O to właśnie dba ta platforma do gier. Metaverse w połączeniu z blockchainem jest przejrzyste, a także obiecuje wysoki stopień bezpieczeństwa dla środków użytkowników. Dzięki temu łatwo jest skupić się na grze i czerpać z niej bezpośrednią przyjemność, nie martwiąc się o nic innego.

Cechy Battle Infinity są następujące:

 • Autodelivery. Otrzymywanie dywidendy od określonej liczby zablokowanych tokenów.
 • Autopłynność. Pomaga stabilizować cenę tokenów poprzez automatyczne dodawanie płynności do puli.
 • Autotax. Opłata, którą każdy użytkownik wnosi za transakcję. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że opłaty są niewielkie.

Również posiadanie opcji antybotowej dosłownie uniemożliwia botom robienie czegokolwiek z wartością tokenów.

Zalety Battle Infinity:

 • gwarantowana przejrzystość;
 • zwiększony poziom ochrony;
 • popularność wśród użytkowników.

Lucky Block

Lucky Block to największa obecnie zdecentralizowana gra blockchain na scenie międzynarodowej. Podczas pracy nad projektem twórcy chcieli zaprojektować platformę dla graczy, która nie ma granic geograficznych i nie jest związana z konkretną walutą.

Zamiast kupować zwykłe kupony loteryjne za walutę fiat, gracz może zainwestować w rodzimą kryptowalutę strony, LBLOCK. Ten składnik aktywów jest wymagany do zapłaty za transakcje.

Platforma oparta jest na blockchainie. Dlatego wszystkie rysunki są przejrzyste i uczciwe. Szczególnie w porównaniu do standardowych systemów loteryjnych. To dlatego, że technologia blockchain pomaga loterii kryptowalutowej przyciągnąć graczy z dosłownie całego świata. Niezależnie od ich zawodu czy położenia geograficznego. Dodatkowo proces wypłat staje się szybszy.

Oznacza to, że Lucky Block ma duże perspektywy rozwoju i na pewno warto mu się przyjrzeć.

Zalety Lucky Block:

 • imponujące innowacje;
 • obiecująca perspektywa rozwoju;
 • potencjalny zysk

Zarabianie na grach: Alien Worlds

Alien Worlds to ciekawy zdecentralizowany ekosystem zdolny do symulacji ekonomicznej współpracy lub rywalizacji między graczami. Chodzi o to, że mieszkańcy Ziemi otrzymali specjalną wiedzę. Dzięki nim można już badać inne planety i wydobywać minerały. Rywalizacja w rozgrywkach toczy się nad Trillium (lub TLM). Jest on wymagany do kontroli przeciwstawnych organizacji autonomicznych. Tak zwane planety DAOs. Jak również uzyskanie dostępu do pomocniczych funkcji gry.

Na Alien Worlds gracz może kupić NFT, aby wydobywać TLM, brać udział w bitwach i wykonywać zadania w grze. W zależności od wybranej strategii, użytkownik może kupować i oszczędzać lub wydawać przedmioty NFT.

W uniwersum gry znajduje się kilka różnych planet. I każdy z nich ma swoją zdecentralizowaną organizację. Miejsca planet to NFT z parametrem osobowym. Na przykład jest to ilość kryptowalut, prędkość wydobycia itp. Działki mogą być wykorzystane jakkolwiek chcesz. Jeśli chodzi o tokeny w grze, to służą one do kupowania przedmiotów w grze i wykonywania zadań. Ale można je również wykorzystać do zarabiania pieniędzy.

Zalety Alien Worlds:

 • rozgrywka jest prosta;
 • każdy z badanych obiektów jest unikalny;
 • fabuła jest wielozadaniowa.

Profit Maximizer

Aby Profit Maximizer stał się rzeczywistością, musieliśmy przejść przez obszerny proces nauki. Stanie się profesjonalnym traderem może zająć lata ciężkiej pracy i praktyki, a naszym zadaniem było wziąć te lata ciężkiej pracy i umieścić je w jednej aplikacji.

Rynki: Polska, Europa

 • Strona w kilku językach.
 • Bezpłatna rejestracja
 • Handel kryptowalutami bez opłat za kupno i sprzedaż
 • Szybka wypłata

MINIMALNY DEPOZYT:

1200 PLN

Axie Infinity

Axie Infinity ma do tej pory chyba największą liczbę fanów w porównaniu z innymi wariantami gry. Co ciekawe, większość fanów mieszka w krajach azjatyckich.

Sens gry polega na hodowaniu zwierząt NFT zwanych Axie. Każdy z nich ma swój własny kod genetyczny i dlatego jest na swój sposób wyjątkowy. Ale, jak to w rzeczywistości, pewne cechy pozytywne i negatywne są przekazywane potomstwu po skrzyżowaniu. Uzyskane w ten sposób zwierzęta mogą być przedmiotem bezpośredniego handlu na rynku krajowym. Im więcej unikalnych cech ma dane zwierzę, tym bardziej jest uważane za rzadkie. Przez to gra staje się droższa.

Musisz kupić co najmniej trzy Axies, aby rozpocząć grę. Zwierzęta służą nie tylko do krzyżowania, ale także do walk między graczami, questów w grze i przygód. Co wygodne, ten wariant należy do kategorii gier NFT na Androida.

"Bazą domową" gracza jest wirtualna farma, na której można hodować i ulepszać zwierzęta. Wskazane jest, aby gracze zadbali o poprawę cech bojowych swoich pupili. Wtedy potomstwo będzie bardziej okazałe i będzie można je sprzedać za wyższą cenę.

Zalety Axie Infinity:

 • należy do najpopularniejszych gier w tym segmencie;
 • możesz tworzyć unikalne NFT i handlować nimi bezpośrednio w grze;
 • W zarabianiu pieniędzy jest coś więcej niż tylko hodowla Axie.

Zarabianie na grach: Battle Racers

Kluczowym punktem gry jest łączenie różnorodnych broni i części, aby stworzyć najpotężniejsze samochody. Gracze będą musieli krzyżować różne części, aby zdobyć upragnioną przewagę na torze. Zasadniczo jest to zręcznościowa gra akcji, w której gracze mogą projektować, budować i ścigać się własnymi miniaturowymi samochodami.

Celem gracza jest stworzenie idealnego samochodu, wykorzystując dostępne umiejętności i informacje. Kosztem niektórych części można nadać priorytet określonym cechom. Na przykład zamiast szybkości, głównym "atutem" będzie zwinność lub siła ognia. Do gracza należy wybór, na czym skupić się, aby uzyskać długo wyczekiwane zwycięstwo. Zebrawszy samochód o wysokim stopniu zaawansowania technicznego, łatwo będzie później sprzedać go za cyfrową walutę.

Gra rozpoczyna się bezpośrednio w garażu, gdzie można rozpocząć budowę własnego samochodu wyścigowego. Początkowo gracz ma dostęp jedynie do podstawowych elementów. Ale wraz z postępem rozwoju odblokowywane są kolejne szczegóły dotyczące przyszłych ulepszeń.

Każda instancja ma łącznie osiem kategorii części:

 • zderzak;
 • wzmacniacz;
 • koła;
 • silnik;
 • broni;
 • spoiler.

Każda część wnosi swoje własne zalety do osiągów i innych cech gotowego pojazdu.

Zalety Battle Racers:

 • świetna opcja dla miłośników motoryzacji;
 • możliwość eksperymentowania i zarabiania pieniędzy;
 • wyścigi z bitwami.

Zarabianie na grach: Gods Unchained

Gods Unchained to gra karciana typu free-to-play. Idea jest taka, że gracze muszą zbierać karty. Można to zrobić wygrywając pojedynki lub kupując je od innego gracza.

Aby wygrać turniej, musisz doprowadzić poziom życia przeciwnika do zera. Za zwycięstwo przyznawane są punkty doświadczenia. Gdy skala się zapełni, gracz awansuje na nowy poziom i zostaje nagrodzony nowymi kartami do kolekcji. Każda karta może być wystawiona na sprzedaż na wewnętrznym rynku gry. Jako płatność akceptowane są GODS - rodzime tokeny. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby zwycięstw i zebranie wszystkich kolekcji kart.

Jeśli porównać projekt ze standardowymi grami karcianymi, to NTF jest tutaj swego rodzaju zabezpieczeniem przed nerfami, które deweloperzy są w stanie wprowadzić. Blockchain Ethereum zapobiega niedowartościowaniu kart.

Natychmiast po rejestracji nowi gracze otrzymują dostęp do talii początkowej. Oznacza to, że od razu są w stanie wziąć udział w turnieju. Co warte podkreślenia, zestaw nie jest przekazywany graczom w ten sam sposób. Wraz z gromadzeniem doświadczenia, gracz może również tworzyć wirtualne przedmioty kolekcjonerskie. Wykorzystaj je niezależnie lub sprzedaj.

Zalety Gods Unchained:

 • wolna gra;
 • karty mogą być wymieniane;
 • możliwe jest wykonanie NFT.

Profit Maximizer

Aby Profit Maximizer stał się rzeczywistością, musieliśmy przejść przez obszerny proces nauki. Stanie się profesjonalnym traderem może zająć lata ciężkiej pracy i praktyki, a naszym zadaniem było wziąć te lata ciężkiej pracy i umieścić je w jednej aplikacji.

Rynki: Polska, Europa

 • Strona w kilku językach.
 • Bezpłatna rejestracja
 • Handel kryptowalutami bez opłat za kupno i sprzedaż
 • Szybka wypłata

MINIMALNY DEPOZYT:

1200 PLN

Sandbox

TheSandbox

Dość znana gra Sandbox została stworzona w oparciu o blockchain ETN. Jedną z jego ciekawych funkcji jest rodzima waluta cyfrowa o nazwie Sand. W swej istocie jest to wielkoskalowy meta-wszechświat. Użytkownicy mogą:

 • tworzyć własne gry;
 • grać w gry innych użytkowników;
 • po prostu zainwestować w "ziemię".

Ziemia i inne wirtualne aktywa są tu tokenami NFT, którymi można dowolnie dysponować. Dotyczy to również wprowadzenia ich do obiegu za pomocą monety SAND.

Sandbox to prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych gier blockchainowych, która pozwala na swobodne zarabianie pieniędzy za pomocą tokenów NFT. I zarabiać całkiem przystojnie. Aby podać przykład, cyfrową działkę, która "sąsiadowała" z działką należącą do znanego rapera Snoop Dogga, udało się sprzedać za 450 tys. dolarów.

Dla wygodniejszej gry twórcy udostępnili użytkownikom poręczny edytor, który znacznie upraszcza pracę z animacjami i innymi komponentami do tworzenia niewymiennych żetonów.

Zalety Sandbox:

 • znanej gry opartej na bezpiecznym blockchainie;
 • istnieje możliwość zarobienia dużych sum pieniędzy;
 • kilka opcji zarabiania do wyboru.

Zarabianie na grach: Sorare

sorare

Sorare to projekt gry o tematyce piłkarskiej, również oparty na ETN. Gracze muszą tworzyć specjalne drużyny i zbierać kolekcjonerskie karty, którymi można handlować lub wymieniać. Każda z transakcji będzie zapisywana w blockchainie. Nagrody w grze przyznawane są na podstawie postępów, liczby zwycięstw i pomyślnie wykonanych zadań w grze.

Według statystyk Sorare jest jedną z najpopularniejszych gier NFT z ponad 600 tysiącami zarejestrowanych użytkowników.

Otrzymywanie nagród nie zależy tylko od celów. Gra pozwala na pozyskiwanie osób poleconych. Gracz otrzymuje dodatkowe nagrody nie tylko za przyciąganie nowych graczy. Ale, także za ich aktywność.

Początkujący gracze otrzymują zestaw kart. Są one jednak zauważalnie słabe jakościowo. I praktycznie nie ma co liczyć na aktywny rozwój gry, korzystając tylko z nich. W ten sposób gra dyskretnie popycha użytkowników do przekazywania darowizn. Czyli inwestowanie w mocniejsze karty.

Zalety Sorare:

 • świetny wybór dla fanów piłki nożnej;
 • Wiele możliwości zdobywania nagród;
 • istnieje program skierowań.

Splinterlands

Splinterlands to kolejna gra karciana. W celu zgromadzenia kompletnych kolekcji. W tej grze blockchain, NFT są postaciami w grze o określonych cechach. Dzięki nim możliwe jest pokonanie niektórych przeciwników. Bitwy odbywają się bez udziału posiadacza karty, któremu powierzono rolę obserwatora. Ale wynik bitwy zależy, w dużej mierze, od drużyny kart i połączonych cech.

Wyjątkową cechą gry jest to, że wygrać może absolutnie każdy, niezależnie od poziomu doświadczenia czy zebranych kombinacji.

Jeśli użytkownik szuka gier NFT na iPhone'a, to warto zajrzeć. Karty postaci NFT mogą być sprzedawane poprzez wewnętrzne aukcje. I to można podkreślić jako osobny plus. Bo warto zaznaczyć, że gra nie obejdzie się bez inwestycji. Aby rozpocząć grę, użytkownik musi kupić podstawową talię 30 kart za kilka dolarów. Użytkownicy zauważają również, że nie jest konieczne posiadanie głębokiej wiedzy na temat teorii blockchain, aby zrozumieć, jak grać i zacząć zarabiać.

Zalety Splinterlands:

 • można grać nawet nie wiedząc jak działa blockchain;
 • zawsze jest szansa na zwycięstwo, nawet jeśli przeciwnik jest silniejszy;
 • poczynione inwestycje zawsze się zwracają.

Zarabianie na grach: Town Star

Town Star przyciąga uwagę przede wszystkim dlatego, że nie potrzebuje inwestycji. Uniwersum gry to symulacja, miasto oparte na blockchainie, które trzeba unowocześnić. A gracz ma na to tylko tydzień. Po upływie terminu zostanie wyłoniony zwycięzca, który zostanie nagrodzony rodzimymi tokenami GALA. Żetony te mogą być wykorzystane w innych projektach gier lub sprzedane.

Nie musisz inwestować, aby grać w grę. Ale posiadanie kilku NFT w grze zwiększy twoje szanse na wygraną. I trzeba będzie wydać na nie pieniądze.

Gra przypomina słynną Jolly Farm. Co ciekawe, ten projekt blockchain został opracowany przez twórców tej gry. Tym razem jednak nie jest to tylko farma, ale całe miasto, które znajduje się pod kontrolą gracza. Możesz w nim budować, zatrudniać pracowników, a nawet swobodnie wchodzić w interakcje z innymi podobnie myślącymi graczami.

Przedmioty w grze to NFT, które można znaleźć i kupić na rynku w grze, jak i poza nią. Jeśli chodzi o zarabianie, to nie tylko poprzez cotygodniowe nagrody. Farming i codzienne questy są dostępne, aby zarobić monety. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest tu zapewnione zarabianie pasywne. Monety można zdobywać tylko poprzez robienie czegoś.

Zalety Town Star:

 • możliwe jest granie bez darowizn;
 • są opcje zarabiania pieniędzy;
 • przedmioty do gry można znaleźć także poza grą.

Waves Ducks

waves ducks

Projekt blockchain Waves Ducks powstał w Federacji Rosyjskiej, ale szybko zyskał popularność na arenie międzynarodowej. Gra na swój sposób przypomina Axie. Chodzi o to, by hodować kaczki. Aby rozpocząć grę, należy kupić w grze żetony zwane EGG. I w ten sposób rozpocząć rozwój pełnowartościowej farmy kaczek. Możesz kupować i sprzedawać dorosłe kaczki w sklepie w grze. Liczba bonusów jest równa ilości czasu spędzonego w grze.

Na rozgrywkę wpływa również wygląd i cechy hodowanych kaczek. Chodzi o to, że każda kaczka jest unikatowa, więc jest to przedmiot kolekcjonerski. Można nawet znaleźć okazy, które wyglądają jak celebryci. Na przykład Doge, Ilon Musk czy Satoshi Nakamoto.

Z hodowlą nowej kaczki wiąże się pewna zasada genetyczna. Na przykład, jeśli skrzyżujesz kaczki Ilony Musk i Harley Quinn, "potomstwo" otrzyma odpowiednie elementy wyglądu. Oprócz sklepu, same kaczki również pomagają graczom zarabiać, generując pasywny dochód. Wysokość zysku zależy od łącznej liczby i niepowtarzalności kaczek.

Zalety Waves Ducks:

 • można uzyskać dochód pasywny;
 • możliwy jest handel stworzony przez NFT;
 • rozgrywka jest prosta.

Co to jest NFT

NFT, innymi słowy, jest niewymiennym tokenem. Unikalny znak na blockchainie, który zawiera również informacje o posiadaczu, co potwierdza własność.

Kryptowaluty lub fiat są identyczne i mogą być wymieniane na siebie, zgodnie z nominałem. Jeśli chodzi o NFT, to są one wyjątkowym dziełem. Dlatego też stały się one tak powszechne w dziedzinie gier blockchain, a także kolekcji cyfrowych.

Najczęściej spotykane normy NFT to:

 • BEP-721 na BSC;
 • ERC-721 na ETN.

Wartość niewymiennych żetonów jest proporcjonalna do ich rzadkości. Ale zdarzają się wyjątki.

Gra NFT - co to jest?

Gry NFT to projekty internetowe oparte na blockchainie i inteligentnych kontraktach. Te nadają temu rodzajowi cyfrowej rozrywki całą listę cech. Należą do nich:

 • zdecentralizowany;
 • stopień anonimowości;
 • poziom przejrzystości itp.

Warto zauważyć, że do tego rodzaju rozrywki konieczne jest posiadanie portfela kryptowalutowego, jeśli taki jeszcze nie istnieje. Również gry oparte na blockchainie dzielą się na kilka rodzajów:

 • NFT. Gracz jest nagradzany lub może sam tworzyć NFT, których będzie właścicielem. Może to być dowolny przedmiot w grze, od postaci po broń.
 • P2E. Za aktywność gracz otrzymuje nagrodę.
 • Wolne. Darowizna nie jest obowiązkowa, lecz dobrowolna.

Co ważne, uzyskane lub stworzone NFT nie są związane z grą, ale z portfelem właściciela. Dlatego można je swobodnie sprzedawać na innych platformach.

Wymienione punkty nie muszą być niezależne i równie dobrze mogą charakteryzować ten sam projekt gry.

Zalety i wady gier kryptowalutowych

Jak każda cyfrowa rozrywka, NTF ma swoje plusy i minusy. Do tych pierwszych należą np. następujące punkty:

Zalety:

 • Decentralizacja. Zastosowanie inteligentnych kontraktów sprawia, że proces gry jest zdecentralizowany. Co oddaje część "władzy" w ręce bezpośredniego gracza i generuje jeszcze większe zainteresowanie.
 • Przejrzystość. Ryzyko oszustwa jest zredukowane do zera.
 • Odmiana. Gatunków jest dziś całkiem sporo, podobnie jak w zwykłej branży gier. Zręcznościowe, wyścigowe, strategiczne itp. Każdy może znaleźć coś dla siebie.
 • Szansa na zarobienie dobrych pieniędzy. Tutaj aktywa, które otrzymujesz jako nagrodę, możesz wymienić na fiat lub kryptowalutę. A robiąc to, można zarobić pieniądze. Nawet w grach bez inwestycji.

Wady:

 • Nie ma gwarancji stałych zysków. Rozpoznawalną cechą kryptowalut jest ich wysoka zmienność. Z tego powodu zawsze można dobrze zarobić i dużo stracić. Dlatego zawsze ważne jest, aby ocenić ryzyko.
 • Trudności z wypłatą gotówki. Nawet popularne giełdy nie obsługują poszczególnych walut cyfrowych ze względu na ich różną płynność. Warto więc od razu upewnić się, że nie ma problemów z odstąpieniem od umowy.

About the author

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.