Gielda Coinlist Opinie 2023: rejestracja i finansowanie, tokenseale i ICO

Coinlist to duża giełda kryptowalut, która posiada jedną wyróżniającą ją cechę - możliwość zakupu monet przed ich notowaniem. Tokensharing był jednym z impulsów dla projektów kryptowalutowych, ponieważ coraz więcej monet zaczęło korzystać z usług Coinlist w zakresie ICO, aby sprzedać monety, co przyciąga nowych użytkowników i traderów.

Siedziba firmy znajduje się w San Francisco, w Kalifornii, w USA. Coinlist został założony w 2017 roku przez grupę osób: Andy Bromberg, Brian Tubergen, Graham Jenkin, Joshua Slayton, Kendrick Nguyen i Paul Menchov. W 2018 roku zdecydowano się na kilka rund finansowania, aby rozwinąć projekt. Pierwszy z nich zebrał ponad 9 mln USD, a drugi, który odbył się w 2019 roku, 10 mln USD.

Jednym z powodów dobrej reputacji strony jest fakt, że współpracuje ona z renomowanymi projektami. Inwestorzy Coinlist to nazwiska, które są dobrze znane na rynku blockchain venture capital. Wysoka jakość strony jest zapewniona przez jej proces zgodności. To właśnie za pośrednictwem Coinlist zostały sprzedane tokeny dla Blockstackm Origin Protocol, Ocean Protocol, Solana i innych firm blockchain o łącznej wartości ponad miliarda dolarów.


To wszystko sprawiło, że Coinlist jest jedną z najbardziej użytecznych platform dla firm kryptowalutowych, ponieważ pozwala wielu firmom emitującym własne tokeny pracować nad aspektami technicznymi, aby poprawić proces ich systemów. Ale zasób jest również przydatny dla inwestorów kryptowalutowych, którzy mogą kupić tokeny po cenie przedsprzedażowej, uzyskać dostęp do portfela, handlować tokenami i uczestniczyć w aukcjach wtórnych. Przed Coinlist, funkcje te były wykonywane przez różne platformy.

Czy istnieje regulacja i weryfikacja

System jest tak skonfigurowany, że podczas uczestnictwa w projektach Coinlist, wszystkie pieniądze inwestorów są wysyłane do czterech kwalifikujących się puli Uniswap. Wszystkie pule są bezpośrednio powiązane z odpowiadającym im inteligentnym kontraktem.

Inteligentne kontrakty Uniswap V2 przeszły czteromiesięczny audyt na początku 2020 roku. Zaangażowanych było sześciu inżynierów, których głównym celem było bezpieczeństwo i prawidłowe działanie. Po przeprowadzeniu procedury znaleziono 3 błędy i zasugerowano 7 sposobów na ulepszenie systemu. Żaden z wykrytych błędów nie może być nazwany krytycznym.


Jedyną wadą jest centralizacja giełdy. Jest to powód ewentualnych problemów, gdyż ryzyko zdecentralizowanych jest znacznie mniejsze, ponieważ trudniej jest osobom trzecim uzyskać dostęp do środków takich giełd.

Jak się zarejestrować i zweryfikować konto

Aby pracować w systemie Coinlist, należy być obywatelem kraju, w którym platforma może działać, posiadać e-mail i numer telefonu. Jeśli użytkownik nie ma pod ręką paszportu i kamery w smartfonie lub kamery internetowej w komputerze, nie będzie mógł przejść przez proces weryfikacji tożsamości, który jest również niezbędny do pełnego korzystania z platformy.


Aby rozpocząć pracę z Coinlist, musisz się zarejestrować. Wejdź na oficjalną stronę giełdy i wykonaj następujące kroki.

 • W prawym górnym rogu strony znajduje się przycisk Get started.
 • System przeniesie Cię na kolejną stronę, gdzie musisz wypełnić prosty formularz: imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło składające się z co najmniej 10 znaków. Jest tam również przycisk do pobrania pliku APK, aby zainstalować aplikację na swoim smartfonie. Alternatywnie, możesz skorzystać z linków do AppStore i Google Play, aby pobrać aplikacje z oficjalnych sklepów.
 • Po kliknięciu na Create Account, system poinformuje Cię, że konto zostało pomyślnie utworzone. Pozostaje tylko aktywować konto poprzez wiadomość wysłaną na podany adres e-mail.
 • Wiadomość wysłana na adres e-mail jest następująca. Użytkownik musi kliknąć na przycisk Verify your email.

Procedura rejestracji została zakończona. Klient będzie musiał teraz zweryfikować konto. Procedura weryfikacji krok po kroku.

 • Po kliknięciu na link z wiadomości e-mail, użytkownik zostanie przeniesiony na stronę Dashboard. Aby otworzyć formularz weryfikacji konta, kliknij na przycisk Get Started po prawej stronie ekranu.
 • Użytkownik zostaje przeniesiony na stronę, na której należy wypełnić dane osobowe: typ osoby (osoba, firma, trust), imię i nazwisko lub nazwę firmy. Po wypełnieniu wszystkich pól możesz przejść do następnego kroku, klikając na Zapisz i kontynuuj
 • Określ kraj. Jeśli wybierzesz Federację Rosyjską, nie musisz podawać swojego regionu zamieszkania, tak jak jest to wymagane dla mieszkańców USA.
 • Sprawdź, czy Twoje nazwisko jest poprawnie napisane, podaj adres zameldowania (taki jak w paszporcie), datę urodzenia i numer telefonu.
 • Załaduj zdjęcie swojego dokumentu tożsamości. Ma to na celu umożliwienie systemowi sprawdzenie, czy wprowadzone dane są poprawne. Korzystanie z konta innej osoby lub firmy jest niedozwolone. Kliknij na przycisk Start.
 • Wybierz rodzaj dokumentu, który chcesz przesłać: paszport, prawo jazdy lub inny dokument. W poniższym wierszu wpisz również obecny zawód, w którym jesteś zatrudniony.
 • Po przesłaniu zdjęcia paszportowego, należy przesłać je do skanowania twarzy. Pozwoli to systemowi zweryfikować, czy to właśnie osoba, której dane zostały przekazane do systemu, zakłada konto.
 • Załaduj dokument potwierdzający miejsce zameldowania (odpowiednia część paszportu).
 • Aby zabezpieczyć swoje konto, postępuj zgodnie z instrukcjami: pobierz jedną z oferowanych aplikacji uwierzytelniających, zeskanuj oferowany kod QR i wprowadź kod wygenerowany przez aplikację.

Teraz należy poczekać na sprawdzenie wszystkich złożonych dokumentów i informacji. Możesz sprawdzić status wniosku klikając na Sprawdź swój status.

Jak doładować swoje konto

Użytkownicy mogą wpłacać środki dopiero po przejściu pełnego cyklu weryfikacji i potwierdzeniu dokumentów. Wszystkie informacje dotyczące deponowania portfela są skoncentrowane w zakładce Portfel. Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku, jak wpłacić pieniądze do Coinlist.

 • Znajdź sekcję Portfel w menu po lewej stronie i otwórz ją.
 • Użytkownik zostanie przeniesiony na stronę, gdzie wymienione są portfele we wszystkich dostępnych walutach. Aby otworzyć pełną informację o rachunku według waluty, kliknij na odpowiednią sekcję.
 • Wybierz konto walutowe, na które użytkownik chce dokonać wpłaty i naciśnij przycisk Wpłata.
 • Klient otrzyma kod QR oraz adres, na który należy przelać środki. Adres musi zostać skopiowany i monety odpowiedniego typu muszą zostać przeniesione. Jeśli przez system zostaną przesłane inne monety, zostaną one utracone bez możliwości zwrotu pieniędzy.
 • Następnie należy otworzyć portfel, z którego zostaną przelane środki. W tym przykładzie używany jest Etherium. Przejdź do zakładki Wallet, znajdź odpowiednią monetę i kliknij na Withdraw. Skopiuj adres otrzymany na Coinlist do wiersza odbiorcy. System pokaże liczbę monet do wypłacenia i otrzymania, jak również wysokość opłaty.
 • Po potwierdzeniu wysłania środków, użytkownik musi już tylko czekać. Instrukcje krok po kroku są ważne dla wszystkich typów monet, zmienia się tylko moneta, która ma zostać przekazana. Ponadto, proces transferu środków z portfela innej firmy może różnić się w niektórych drobnych szczegółów, jak każdy portfel dodaje swoje własne specyfiki do systemu. W niektórych przypadkach transfer środków może zająć trochę czasu. Jeśli użytkownik wysłał na otrzymany adres portfela dokładną monetę, dla której konto zostało otwarte, środki zostaną przelane.

Jak wypłacić pieniądze z Coinlist

Wypłaty są również otwierane po weryfikacji, ponieważ narzędzie to znajduje się w tej samej sekcji co przycisk wpłaty. Jak wypłacić pieniądze z giełdy, krok po kroku, jest opisane poniżej.

 • Znajdź sekcję Portfel w menu po lewej stronie, otwórz ją.
 • Użytkownik zostanie przeniesiony na stronę, gdzie wymienione są portfele we wszystkich dostępnych walutach. Aby otworzyć pełną informację o rachunku według waluty, kliknij na odpowiednią sekcję.
 • Wybierz monetę, którą chcesz wypłacić. Kliknij na Wypłać.
 • Do wypełnienia formularza potrzebny jest numer portfela, na który ma zostać wypłacona moneta. Aby to zrobić, musisz otworzyć swój portfel na innej platformie w tej samej monecie, która została wybrana podczas wycofywania środków z Coinlist. W tym przypadku wykorzystywana jest popularna giełda kryptowalut Binance.
 • W portfelu wybierz przycisk Depozyt lub Depozyt.
 • Użytkownik otrzyma adres, który musi być wpisany w wierszu Adres odbiorcy na formularzu wyjściowym strony internetowej Coinlist. Adres musi być skopiowany i wygląda mniej więcej tak.
 • Wpisz adres w linii Recipient Address, wpisz kwotę środków do wypłaty w USD i kliknij na Review, aby wypłacić środki.
 • Wprowadź kod bezpieczeństwa dwuskładnikowego. Jest to konieczne, aby osoba trzecia nie mogła przeprowadzić procedury wypłaty bez potwierdzenia tej czynności z osobistym numerem telefonu posiadacza konta.

Pieniądze docierają na konto w ciągu kilku minut. W przypadku prac technicznych po stronie przyjmującej monetę, czas ten może wydłużyć się do kilku godzin.

Jak handlować na giełdzie

Możliwość handlu jest dostępna tylko dla osób, które posiadają w pełni zweryfikowane konto. Zanim zaczniesz handlować na giełdzie, warto wiedzieć, że jest ona scentralizowana, w przeciwieństwie do wielu konkurentów, którzy działają wyłącznie w sieciach zdecentralizowanych.


Aby otworzyć zwykłe okno handlowe, należy przejść do sekcji Pro Trading. Użytkownik zostanie wówczas przekierowany na subdomenę pod adresem pro.coinlist.co. Możesz zalogować się za pomocą konta z głównej strony Coinlist.

Aby wybrać parę walutową, kliknij na przycisk z odpowiednimi tickerami po prawej stronie logo. W sumie dostępne są 33 sztuki, z czego 3 są zamknięte. Po otwarciu każdej pary użytkownik od razu widzi cenę i kierunek ruchu walut względem siebie. Po lewej stronie znajduje się formularz zamówienia, za pomocą którego użytkownicy tworzą zlecenia kupna lub sprzedaży tokenów.

System umożliwia tworzenie 4 rodzajów zleceń.

Rynek

Rynek - złożenie szybkiego zlecenia kupna lub sprzedaży tokena. Natychmiast po utworzeniu wniosku zlecenie jest wysyłane do pracy. Jeśli jest wystarczające zapotrzebowanie, żądanie jest natychmiast realizowane.

Limit

Limit - zlecenie oczekujące. Użytkownik ustala konkretną cenę, po której zostanie otwarte zlecenie kupna lub sprzedaży. Dopóki wykres nie osiągnie ustalonego celu, zlecenie jest przechowywane na serwerze. Czas realizacji zlecenia zależy bezpośrednio od odległości celu od aktualnej wartości monety. Jeśli cel jest ustawiony zbyt daleko, zlecenie może w ogóle nie zadziałać.

Stop-Limit

Stop-Limit - system podobny do zleceń oczekujących, ale z rozszerzonymi parametrami ustawień aktywacji zlecenia. W polu Cena musi być podany próg zwykłego limitu. Taki system jest lepszy, ponieważ wyznacza limity wejścia i wyjścia z rynku, pozwalając tym samym na zarabianie poprzez przewidywanie ruchów na wykresie.

Trigger Order

Trigger Order - system pozwala na określenie ceny stop, po której ma nastąpić wyzwolenie zlecenia. Kiedy cena na rynku walutowym osiągnie ustawioną cenę stop, zlecenie zostanie aktywowane. Użytkownik może określić liczbę monet oraz kwotę wydaną na zakup.

Na środku strony znajduje się wykres wybranej pary walutowej. Dzięki szerokiej gamie wskaźników, trader może wybrać tylko te niuanse zebranych informacji, które pomogą mu w jego pracy.


W prawej części ekranu znajduje się lista zamówień. Wszystkie zlecenia są tu wyświetlane, posortowane według ceny, a na środku kolumny są przecięte paskiem, który pokazuje aktualną cenę monety w danej chwili. Poniżej listy zleceń można zobaczyć historię transakcji. Każdy zakup lub sprzedaż jest tutaj pokazany, wraz z czasem, ceną i wielkością transakcji.


Sama wymiana jest w niskim popycie ze względu na niewielką liczbę par walutowych i scentralizowany charakter systemu, a recenzje online pokazują, jak negatywne doświadczenie jest dla Coinlist Pro. Ale uruchomienie profesjonalnego handlu sam jest ważnym krokiem w rozwoju witryny jako całości, ponieważ pozwala platformie rozszerzyć swoją funkcjonalność.

Opłaty za wpłaty / wypłaty / transakcje

Opłaty transakcyjne na coinlist.co wahają się od 0,25% do 0,5%. Przy próbie wypłaty środków należy wpłacić stałą kwotę, która jest ustalana indywidualnie dla każdej kryptowaluty:

 • Ethereum – 0.004 ETH;
 • Bitcoin – 0.00035 BTC;
 • Algorand – 0.001 ALGO.

Pełna lista dostępna jest na oficjalnej stronie https://coinlist.co/fees. Prowizje dla Coinlist Pro są różne i zależą od wielkości obrotów przedsiębiorcy w ciągu ostatnich 30 dni. Łatwiej jest je zobaczyć w tabeli.

Obroty w ciągu 30 dni, tys. USD.

Prowizja od zlecenia zakupu, %

Prowizja od zlecenia sprzedaży, %.

0 – 20

0.45

0.25

20 – 50

0.30

0.25

50 – 100

0.25

0.25

100 –500

0.20

0.20

500 – 750

0.18

0.15

750 – 1 000

0.18

0.12

1 000 – 2 500

0.16

0.10

2 500 – 5 000

0.13

0.08

5 000 – 10 000

0.12

0.07

10 000 – 50 000

0.10

0.06

50 000 – 10 0000

0.10

0.05

100 000 +

0.10

0.02

Które waluty można gotować na parze

Trzy najczęściej inwestowane monety to FLOW, ALGO i CELO. Szukając maksymalnych zysków, użytkownicy układają monety takie jak NuCypher's NU, które oferują wysokie nagrody za depozyty (do 32% rocznie). Płatność może być dokonana w USD, USDC, BTC, ETH.

Nie ma żadnych prowizji USDC przy wpłacie monetami USDC na konto sterujące. Jeśli użytkownik będzie próbował dokonać zakupu za pomocą ETH lub BTC, waluta zostanie przeliczona na USDC po lokalnym kursie wymiany. Jeśli chcesz dokonać przelewu w USD, musisz wziąć pod uwagę, że transakcje bankowe mogą trwać do 3 dni roboczych. Dlatego najlepszym sposobem inwestowania jest USDC.

Dlaczego Coinlist jest tak popularna wśród ICO

Coinlist stała się jedną z firm, która jest bliska zmonopolizowania rynku ICO, ponieważ zdecydowana większość dużych i małych deweloperów prowadzi wczesną sprzedaż za jej pośrednictwem. Jest ku temu kilka powodów:

 • Coinlist jest wygodny. I to stwierdzenie jest prawdziwe dla obu stron. Do tego dochodzi konieczność weryfikacji konta, co zmniejsza liczbę botów.
 • Walka z botami. Wszystkie sprzedane monety są przydzielane ściśle według liczby uczestników. Dzięki temu każdy z uczestniczących użytkowników może otrzymać swoją część, proporcjonalną do złożonego wniosku. Aby zapobiec przejęciu tych monet przez boty, ciągle wprowadzane są nowe ograniczenia, które utrudniają korzystanie ze skryptów.
 • Jakość pracy. Pomimo tego, że inne usługi nie są tak popularne, sekcja ICO została dokładnie przemyślana przez zespół. Brak zakłóceń tylko dodaje wiarygodności stronie.
 • Wielcy inwestorzy i PR. Najłatwiej jest sprzedawać monety tam, gdzie jest najwięcej kupujących. Dzięki dobremu startowi, nie bez pomocy zewnętrznych inwestycji, Coinlist stała się bardzo poszukiwana wśród kupujących, którzy już założyli konta i rozumieją system platformy. Teraz łatwiej jest im korzystać z uznanej i sprawdzonej platformy.

Firma wciąż przyciąga uwagę największych graczy na rynku ICO. Dlatego też projekt wciąż się rozwija, a twórcy wciąż wprowadzają do ICO nowe monety, które użytkownicy platformy chętnie kupują. Dotarcie do publiczności gwarantuje, że wszystkie monety zostaną sprzedane, a właściciel monety będzie w stanie zgarnąć odpowiednią ilość przychodów.

Jak odbywają się tokenseale i jak można wziąć w nich udział

Kiedy na stronie rozpoczyna się sprzedaż nowych monet, każdy użytkownik otrzymuje e-mail z linkiem do ICO. Adres URL prowadzi do poczekalni, w której w czasie rzeczywistym odliczany jest czas do rozpoczęcia sprzedaży.


Po kliknięciu na link, każdy użytkownik otrzymuje losowe miejsce w kolejce. Wyświetlana jest dokładna liczba osób z przodu, przybliżony czas oczekiwania oraz liczba żetonów do kupienia.

Jeśli kolejka dotrze do klienta, możesz przejść do zakupu tokena. Należy wprowadzić ilość monet, które mają zostać zakupione. ICO nakłada ograniczenia na minimalną i maksymalną kwotę inwestycji. Kiedy transakcja zostaje potwierdzona, uczestnik tokenseal otrzymuje swoje monety na konto.

Przegląd sekcji Kredyty i jej funkcjonalności

Jest to sekcja pożyczkowa, gdzie każdy użytkownik może pożyczyć swojego Filecoina (FIL), aby korzystać z systemu Coinlist. Na koniec okresu posiadania klient otrzymuje na swoje konto FIL i odsetki, które są dochodem. Możesz śledzić swoje postępy w portfelu Filecoin w systemie Coinlist.


Warunki ostatniego okresu kredytowania: FIL może być pożyczony tylko na 28 dni bez możliwości wcześniejszego zakończenia umowy; po wygaśnięciu umowy każdy członek otrzymuje 9,25% rocznie, co daje wartość netto 0,71%. Same warunki mogą ulec zmianie. Do lata 2021 roku, Coinlist zorganizował ponad dziesięć takich okresów.

Zalety i wady

Coinlist stale się rozwija dzięki nowym ICO, których organizatorzy są zawsze zadowoleni z wyników.

Pros:

 • Istnieją aplikacje na smartfony;
 • dostępne są licencje i zezwolenia;
 • doskonała reputacja;
 • duzi inwestorzy o dobrej reputacji mają wpływ na rozwój projektu;
 • standardowa funkcjonalność wymiany;
 • możliwość stękania;
 • niska prowizja;
 • doładowanie jest dostępne w USD, a nie tylko w kryptowalutach.

Cons:

 • wymagana jest pełna weryfikacja za pomocą skanu lub zdjęcia paszportu;
 • niski wolumen płynności na giełdzie;
 • mniej niż 30 par cieczy;
 • centralizacja giełdy papierów wartościowych.

Whoisek

Coinlist będzie nadal ulepszać swoje usługi i łatać istniejące dziury w systemie, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo projektu. Jednak giełda jeszcze przez długi czas pozostanie niebezpieczna dla miłośników kryptowalut, ponieważ główną rzeczą, od której nowi traderzy próbują uciec, jest centralizacja. A giełda Coinlist działa centralnie, dlatego nie można jej nazwać maksymalnie bezpieczną i nie spełnia wymagań traderów.


Firma będzie również nadal analizować opcje rozszerzenia swojej działalności, patrząc na inne możliwości kryptowalutowe. Otworzyli już ICO, giełdę, portfel i centrum kredytowe, ale nie zamierzają na tym poprzestać. Jednym z celów na przyszłość jest sprawienie, aby nowe projekty były samodzielne, ponieważ zależność od ICO nie pozwala im osiągnąć pełnego potencjału.


Coinlist jest użyteczną platformą zarówno dla właścicieli monet, jak i użytkowników. Ci pierwsi mogą sprzedać wymaganą liczbę tokenów w krótkim czasie, generując dochód na dalsze inwestycje i zwiększając zainteresowanie swoją walutą i projektem. A dla użytkowników platforma jest okazją do zakupu tokenów zanim trafią one do sprzedaży po okazyjnej cenie.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.