W Jakie Kryptowaluty Inwestować w 2023? Ranking Kryptowalut

Kryptowaluty, w ostatnich latach, stały się ogromnie popularne. Trudno znaleźć kogoś, kto przynajmniej raz w życiu nie słyszał o walutach cyfrowych. Rok 2022 zapowiada się obiecująco pod względem dalszego wzrostu cen różnych kryptowalut. Rynek kryptowalut rośnie w szybkim tempie, a jego kapitalizacja przekracza już 2,2 biliona dolarów. Największe fundusze inwestycyjne na świecie aktywnie inwestują w różne kryptowaluty. Te liczby jasno pokazują, że branża ta jest na fali wznoszącej. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Dlatego miliony inwestorów zastanawiają się, w Jakie kryptowaluty inwestować. Która kryptowaluta wystartuje w 2022 roku? W jakie kryptowaluty inwestować? Ustalmy to w tym artykule.

W jakie kryptowaluty inwestować w tym roku?

DeFi i kryptowaluty nadal mają ogromny wpływ na cyfrowy świat. Firmy szukają sposobów na wykorzystanie zdecentralizowanej technologii do wprowadzania innowacji i ulepszania swoich produktów. Wraz z pojawieniem się meta-uniwersum, nawet biznes gier wideo zaczął wprowadzać technologię blockchain, stając się jedną z najnowszych dziedzin, w których uruchomiono takie projekty.

Połączenie NFT, technologii DeFi i fundamentalnych idei kryptowalutowych zrewolucjonizowało handel między graczami. Cyfrowe aktywa mogą być wykorzystane do zakupu przedmiotów w grze, nagród, postaci i innych.

Branża GameFi rozwija się w szybkim tempie. Dramatycznie wpłynie to na globalny biznes gier, który do 2027 roku osiągnie wartość 314 miliardów dolarów.

Tysiące kryptowalut i tokenów może stać się znaczącymi w 2022 roku, ale prawdopodobnie najbezpieczniejszymi kryptowalutami do inwestowania pozostaną popularne kryptowaluty. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kryptowaluty 2022 roku, których wartość może gwałtownie wzrosnąć.

 • Ethereum (ETH)
 • Solana (SOL)
 • Vechain (VET)
 • Decentraland (MANA)
 • Binance coin (BNB)
 • Cardano (ADA)
 • Polkadot (DOT)
 • Shiba Inu (SHIB)
 • Hedera (HBAR)
 • Axie Infinity (AXS)

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, która kryptowaluta jest najbardziej obiecująca, sprawdź powyższą listę. Zebraliśmy najbardziej obiecujące kryptowaluty, aby ułatwić Ci wybór wśród tysięcy kryptowalut. Następnie przeanalizujmy każdą monetę bardziej szczegółowo.

W które kryptowaluty inwestować? Ranking tokenów

1. Ethereum (ETH)

ethereum logo

Przejście Ethereum na Etherium 2.0 wzbudziło duże zainteresowanie wśród wielu inwestorów kryptowalutowych. Gdy rynek kryptowalut ustabilizuje się, Ethereum może osiągnąć nowe maksima, co może nastąpić w najbliższej przyszłości. Wydarzenie Devconnect, które odbędzie się w kwietniu 2022 roku, jest jednym z aspektów, które mogą zapoczątkować nowy cykl ekscytacji wokół Ethereum.

Etherium, w porównaniu do Bitcoina, brakuje modelu rzadkości (podaż Bitcoina jest ograniczona do 21 milionów monet) oraz szerokiego wsparcia ze strony przedsiębiorstw i rządów. W przeciwieństwie do Bitcoina, Ethereum jest czymś więcej niż tylko repozytorium dla pieniędzy. Jest to również platforma, na której można tworzyć aplikacje.

2. Solana (SOL)

solana logo

Solana to innowacyjny blockchain, który może zrewolucjonizować Internet, jaki znamy. Perspektywy dla Solany są w dużej mierze jasne, z prędkością do 50 000 transakcji na sekundę i stale rosnącym ekosystemem inicjatyw.

Przyszłość Solany wygląda jasno, dzięki wsparciu wybitnych twórców kryptowalut. Solana po raz pierwszy została wprowadzona w 2020 roku. W tym czasie cena SOL zaczynała się od 0,77 USD. Do 1 lutego 2020 roku jej cena wynosiła około 100 dolarów, co oznacza, że w ciągu dwóch lat kryptowaluta zwiększyła swoją wartość o około 13 000%. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na alternatywy dla Ethereum, Solana może ustanowić się w tej roli w tym roku. Może to doprowadzić do jeszcze większego wzrostu ceny tej kryptowaluty w najbliższej przyszłości. Zdecydowanie można bezpiecznie powiedzieć, że Solana jest obiecującą kryptowalutą.

3. Vechain (VET)

Vechain

Vechain to jedna kryptowaluta z szybko rozwijającym się zestawem funkcji. Zarządzanie łańcuchem dostaw to jeden przypadek użycia, który ma zwiększyć swoją wartość. Po tym jak COVID-19 zakłócił globalne łańcuchy dostaw, zdolność Vechain do zapewnienia przejrzystości łańcucha dostaw stanie się jeszcze ważniejsza w 2022 roku. Znalazł on już zastosowanie w branży modowej, a liczba osób z niego korzystających tylko rośnie.

Nad projektem pracuje doświadczony zespół z wieloma kluczowymi partnerami. Wartość kształcenia i szkolenia zawodowego będzie rosła wraz z rozpowszechnianiem się jego stosowania. VET może stać się kolejną obiecującą kryptowalutą w latach 2022-2023.

4. Decentraland (MANA)

decentraland logo

Decentraland to meta-uniwersum, które łączy dostawców treści i konsumentów. Podczas gdy token projektu znacznie wzrósł w 2022 roku, trwająca ekscytacja meta-uniwersum może pomóc projektowi rozwinąć się jeszcze bardziej w przyszłości. Projekt Decentraland pomaga użytkownikom tworzyć i komercjalizować treści w tokenach nie podlegających tokenizacji (NFT)

Akceptacja projektu była letnia. Decentraland sprzedał część swojego wirtualnego majątku, wycenionego na ponad 2,4 mln dolarów. Decentraland, ma wzrosnąć w tym roku. Meta-wszechświat jest teraz na ścieżce rozwoju. Ponieważ Decentraland jest jedną z najbardziej znaczących inicjatyw meta-uniwersalnych na rynku, wartość MANA może gwałtownie wzrosnąć w latach 2022-2023.

Decentraland asset (MANA) jest najbardziej atrakcyjny ze względu na takie czynniki jak:

 • Niska zmienność;
 • Aktywny udział zespołu deweloperskiego w marketingu wirtualnego świata;
 • Zainteresowanie graczy cechami ekonomicznymi gry.

5. Binance Coin (BNB)

Binance Coin

Binance coin to moneta na giełdzie kryptowalut Binance. Zajmuje trzecie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Aktywo może pochwalić się jednym z najwyższych ROI na rynku, dzięki czemu jest atrakcyjną monetą dla inwestorów kryptowalutowych na 2022 rok.

BNB, podobnie jak reszta rynku kryptowalut, jest powiązany z ceną Bitcoina i rośnie wraz z nią, ale z lekkim opóźnieniem. Na przykład podczas pierwszej fali w 2022 roku Bitcoin ustanowił swój wszechczasowy szczyt w kwietniu, a Binance Coin podążył w maju, a następnie BNB osiągnął cenę 690 usd, co jest jak dotąd wszechczasowym szczytem.

Giełda kryptowalut Binance Coin zajmuje trzecie miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Może pochwalić się jednym z najwyższych ROI na rynku, dzięki czemu jest to dobry zakład na 2022 rok.

BNB, podobnie jak reszta rynku kryptowalut, opiera się na cenie bitcoina i rośnie wraz z nią, ale z lekkim opóźnieniem. Na przykład, podczas pierwszego skoku cen w 2022 roku, Bitcoin ustanowił swój wszechczasowy szczyt w kwietniu, a Binance Coin zrobił to samo w maju, osiągając obecny wszechczasowy poziom 690 USD. Wykorzystuje on znaną z bezpieczeństwa metodę konsensusu Tendermint byzantine-fault-tolerant (BFT).

Waluta Binance jest silnie deflacyjna, a tokenizowane aktywa są wypalane raz na kwartał. Z czasem ta kwartalna redukcja podaży będzie korzystna dla BNB. W rezultacie Binance Coin może stać się kolejną obiecującą kryptowalutą, która gwałtownie wzrośnie na wartości w latach 2022-2023.

6. Cardano (ADA)

ada

Cardano to zdecentralizowana platforma, która jest rozwijana od 2017 roku. Od tego czasu nastąpił jego znaczący rozwój. W 2022 roku Cardano zastosowało inteligentne kontrakty. Za inicjatywą stoją trzy duże firmy badawcze zajmujące się kryptowalutami, inżynierią i technologią blockchain. Te cechy sprawiają, że moneta jest atrakcyjna zarówno dla inwestycji krótkoterminowych, jak i długoterminowych.

Cardano to zdecentralizowana platforma, która jest rozwijana od 2017 roku. Od tego czasu nastąpił jego znaczący rozwój, a inteligentne kontrakty zostały przyjęte w 2022 roku. Za inicjatywą stoją trzy duże firmy badawcze w dziedzinie kryptografii, inżynierii i technologii blockchain. Te cechy sprawiają, że moneta jest atrakcyjna zarówno dla inwestycji krótkoterminowych, jak i długoterminowych. Cardano jest znane ze swojego algorytmu Ouroboros Proof-of-Stake, który rozwiązuje pewien trylemat:

 • Bezpieczeństwo.
 • Decentralizacja.
 • Skalowalność w blockchainie.

Wykorzystanie Cardano jako platformy startowej dla DApps prawdopodobnie będzie się rozszerzać wraz z poprawą jego możliwości technicznych. Można śmiało powiedzieć, że Cardano to kryptowaluta o dużym potencjale, której start spodziewany jest w latach 2022-2023. Światowe Forum Ekonomiczne uważa go za jeden z najbardziej skalowalnych blockchainów.

7. Polkadot (DOT)

Polkadot

Kryptowaluty rozwijają się w ogromnym tempie, ale jedną z największych przeszkód w rozwoju jest interoperacyjność. Interoperacyjność - zdolność blockchainów do interakcji i komunikacji ze sobą - to problem, który próbuje rozwiązać Polkadot (DOT).

Polkadot to pionierski rozwój kierowany przez Gavina Wooda, znanego angielskiego informatyka. W skrócie jest to platforma, która wykorzystuje "parachainy", aby umożliwić wielu blockchainom wymianę informacji i przekazywanie wartości do siebie w bezpieczny i bezproblemowy sposób.

Obecna wartość rynkowa projektu przekracza już 20 mld dolarów. W przeciwieństwie do innych inicjatyw blockchainowych, sieć Polkadot ma już setki aktywnych projektów. Wiele z nich związanych jest z szybko rozwijającą się dziedziną DeFi (decentralised finance).

8. Shiba Inu (SHIB)

Shiba_Inu_coin

Shiba Inu to projekt, w którego powodzenie nikt nie wierzył, ale który wbrew przewidywaniom wielu ekspertów zdołał zdobyć przyczółek na rynku kryptowalut. W tym roku Shiba Inu nadal będzie zaskakiwać inwestorów i analityków. Shiba Inu ma teraz rosnący ekosystem, który obejmuje DEX, w przeciwieństwie do tego, kiedy po raz pierwszy pojawił się jako meme coin oparty na sławie Dogecoin.

Wielu inwestorów kryptowalutowych decyduje się obecnie na inwestycje w SHIB. Nietrudno zauważyć, dlaczego SHIB, ze swoją deflacyjną charakterystyką, może być kolejną kryptowalutą, która wystartuje w latach 2022-2023.

9. Hedera (HBAR)

Hedera (HBAR)

Hedera to publiczna sieć do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (Dapps). Został stworzony, aby rozwiązać niektóre problemy, które mają starsze kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum. Hedera rozwiązuje takie problemy jak np.

 • niska prędkość,
 • niestabilność,
 • nadmiernie wysokie opłaty.

Oprócz wyjątkowej funkcjonalności Hedera jest kontrolowana przez jedne z największych firm na świecie, co zwiększa zaufanie inwestorów do niej. Oczekuje się, że te czynniki napędzą adopcję, czyniąc HBAR następną kryptowalutą, która zacznie rosnąć w latach 2022-2023.

10. Axie Infinity (AXS)

axie infinity axs logo

Axie Infinity to moneta Metaworld, której wartość w ciągu ostatniego roku gwałtownie wzrosła. Jest to przede wszystkim zasługa gier, w których można zarobić. Pozwala graczom tworzyć awatary w grach, a następnie monetyzować je jako NFT. AXS może być kolejną obiecującą kryptowalutą, która eksploduje w latach 2022-2023.

Użyteczność tokena w grze jest jedną z cech, która czyni Axie Infinity atrakcyjną inwestycją. Obecnie w grze codziennie bierze udział około 2,8 mln graczy, a wartość transakcji AXS wynosi 3,6 mld dolarów. Wartość monety AXS może wzrosnąć wraz ze wzrostem tych liczb.

Gdzie inwestować w kryptowaluty? Ranking platform

Profit Maximizer

profit maximizer

Profit Maximizer to jedna z najpopularniejszych platform do zarabiania na kryptowalutach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zarabiać pieniądze w zaciszu własnego domu. Jedyne, czego do tego potrzebujemy, to dostęp do internetu. Nasz innowacyjny system oferuje całodobową obsługę klienta. Nie możemy zagwarantować, że każda inwestycja zakończy się sukcesem, ale nasz wskaźnik wygranych wynosi 70-75%. Rejestracja na tej platformie jest bezpłatna i łatwa w użyciu. Recenzje Profit Maximizer są w większości pozytywne, z pewnością nie są to puste słowa użytkowników i nie są zmyślone, taka sytuacja zawsze powinna być uzasadniona.

Zalety i Wady Profit Maximizer

Zalety

 • Min. Depozyt: 1100 PLN
 • Wskaźnik sukcesu: 75%
 • Bezpłatna rejestracja
 • Szybka wypłata

Wady

 • Przesadny marketing

BitIQ

Strona-glowna-BitIQ

Robot handlowy BitIQ jest jedną z wielu zautomatyzowanych platform handlowych dla niedoświadczonych handlowców, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z brokera kryptowalutowego, wymiany lub innych robotów handlowych kryptowalut. BitIQ podobno wykorzystuje sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i algorytmy do spekulacji na rynku kryptowalut, dokonując transakcji w imieniu użytkownika. Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać Bitcoin CFD, Ripple CFD, Ethereum CFD, Litecoin CFD i inne popularne aktywa. W tej recenzji BitIQ, będziemy pokrywać zalety i wady platformy, decydując, czy ten robot handlowy Bitcoin jest oszustwem lub legit.

Zalety i Wady BitIQ

Zalety

 • Automatyzacja handlu dzięki sztucznej inteligencji
 • Dla początkujących jak i zaawansowanych traderów
 • Wysokie szanse na wygraną (im wyższy depozyt, tym wyższy zysk)
 • Prosta i nieskomplikowana rejestracja
 • Przejrzysta platforma

Wady

 • Brak konta demo

Binance

binance

Giełda została założona w 2017 roku przez biznesmena Changpeng Zhao. Platforma specjalizuje się w handlu altcoinami, oferując około 600 różnych par handlowych, w tym waluty fiat. W tym samym roku uruchomiona została należąca do giełdy kryptowaluta BNB. Można go użyć do opłacenia prowizji handlowych na Binance, zakupu innych kryptowalut i opłacenia opłat w sklepie.

Giełda kryptowalut posiada również swój własny stabelcoin Binance USD (BUSD). Jest on powiązany z dolarem amerykańskim i został zatwierdzony przez Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork. BUSD jest dostępny do bezpośredniego zakupu i sprzedaży po kursie 1 BUSD do 1 USD.

Zalety i Wady Binance

Zalety

 • Kupowanie kryptowalut już od 15 dolarów.
 • Niższe prowizje niż na innych popularnych giełdach.
 • Duży wybór kryptowalut i par handlowych.
 • Obsługa języka polskiego.
 • Dostępne są transakcje z depozytem zabezpieczającym.
 • Kryptowaluta przechowywana na serwerach Binance jest chroniona przez FDIC.
 • Istnieją aplikacje dla systemu iOS i Android.

Wady

 • Niektórzy użytkownicy skarżą się na niewygodną obsługę.

Coinbase

coinbase

Amerykańska giełda Coinbase znajduje się na szczycie wielu rankingów najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. Jest to jedna z pierwszych platform do kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut. Pojawił się w 2012 roku, trzy lata po uruchomieniu sieci Bitcoin. W tej chwili serwis działa w 102 krajach (niestety Ukraina nie jest uwzględniona na tej liście) i oferuje ponad 40 par handlowych do zakupu (ich dostępność zależy od regionu). Niektóre kryptowaluty, takie jak Golem (GNT) i Loom, są dostępne tylko za pośrednictwem Coinbase Pro, platformy handlowej "dla zaawansowanych handlowców".

W 2021 roku Coinbase miał oficjalny obrót na poziomie 320 mld dolarów.

Coinbase posiada również swój własny Stablecoin Coin USD, w pełni wspierany przez dolara amerykańskiego i opracowany przez konsorcjum Center. Klienci Coinbase posiadający konta w USD mogą wymienić 1 USDC na 1 USD (i odwrotnie) w regionach obsługujących USDC.

Zalety i Wady Coinbase

Zalety

 • Kupno kryptowalut od 25 dolarów.
 • Obsługuje dużą liczbę popularnych kryptowalut.
 • Coinbase i Coinbase Pro są dostępne jako aplikacje na iOS i Android.
 • Wygodny interfejs użytkownika.
 • Kryptowaluta przechowywana na serwerach Coinbase jest objęta ubezpieczeniem firmy.
 • Istnieją aplikacje dla systemu iOS i Android.

Wady

 • Wysokie opłaty, gdy nie korzystamy z Coinbase Pro.
 • Firma kontroluje klucze prywatne użytkowników.
 • Przekazanie pieniędzy może trwać do 5 dni.

Huobi Global

huobi global

Giełda kryptowalut Huobi sprzedaje kryptowaluty od 2013 roku, a wolumen obrotu przekroczył 9 mld USD w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinMarketCap. Strona została założona przez chińskich przedsiębiorców Du Jun i Leon Li, którzy mają na celu rozwój i integrację technologii blockchain z innymi branżami. W 2018 roku Huobi stało się spółką publiczną notowaną na giełdzie w Hongkongu. W tym samym roku giełda uruchomiła własną kryptowalutę, Huobi Token, opartą na Ethereum.

Obecnie filie i firmy partnerskie giełdy znajdują się w 12 krajach, w tym w USA, Japonii, Tajlandii i Gibraltarze, natomiast usługi sprzedaży, kupna i przechowywania kryptowalut Huobi są dostępne w ponad 170 krajach, w tym w Polsce.

Zalety i Wady Huobi Global

Zalety

 • Kupno kryptowalut od 15 dolarów.
 • Zniżki z tytułu prowizji.
 • Dostęp do IEO.
 • Wsparcie dla 50 walut fiat
 • Kryptowaluta przechowywana na serwerach Huobi jest objęta funduszem ubezpieczeniowym firmy.
 • Wsparcie dla transakcji z użyciem marży.
 • Istnieją aplikacje dla systemu iOS i Android.

Wady

 • Firma była wcześniej oskarżana o wyolbrzymianie wolumenów handlowych.
 • Niektórzy eksperci nie polecają go dla nowicjuszy.

Whioski

Podsumujmy. Analitycy uważają, że rok 2022 będzie punktem zwrotnym w historii kryptowalut. Jest teraz albo nigdy, aby kształtować publiczny odbiór i nastawienie do kryptowalut. Liczba osób inwestujących w kryptowaluty będzie niewątpliwie rosła.

Najbardziej obiecującymi monetami, które będą rosły na wartości będą Ethereum, Solana, Cardano, Polkadot, Binance Coin i inne. Te kryptowaluty szybko rosną i przyciągają uwagę coraz większej liczby inwestorów, w tym dużych firm.

Dodatkowo nie należy zapominać o bitcoinie. Bitcoin jest na dobrej drodze, aby stać się powszechnie uznaną klasą aktywów, podobną do złota i innych metali szlachetnych, obligacji rządowych i papierów wartościowych. Eksperci przewidują, że do 2022 roku rząd oraz liczne instytucje publiczne i prywatne będą bardziej zainteresowane aktywami cyfrowymi.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy kryptowaluty są opłacalne?

Zwrot z inwestycji w kryptowaluty jest znacznie wyższy niż w przypadku akcji, ETF-ów itp. Warto wspomnieć, że ceny kryptowalut są niestabilne, ale istnieją argumenty sugerujące, że zmieni się to w przyszłości.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Istnieje wielu brokerów i giełd kryptowalut, które oferują monety, w które możesz teraz zainwestować.

About the author

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.