DEGIRO Opinie i Recenzja Brokera 2022

Nazwa DEGIRO powinna być znana każdemu świadomemu inwestorowi. Platforma handlowa ma bardzo duży roczny wzrost, a opcje handlowe są bardzo rozbudowane. Ponadto broker holenderski dla osób prywatnych prezentuje się jako innowacyjny i przejrzysty. Ale co dokładnie stoi za tą firmą i czy rzeczywiście jest ona tak korzystna w porównaniu do swoich odpowiedników?

degiro opinie

Pokazujemy jak działa rejestracja oraz jakie zalety i wady ma oferta. Ponadto przyglądamy się opiniom klientów i wyjaśniamy opcje handlowe wraz z ich opłatami. Czy w hurtowni DEGIRO człowiek jest postrzegany tylko jako numer, czy też klienci są dla firmy ważni?
Wszystkie ważne i ciekawe informacje można znaleźć tutaj w naszych doświadczeniach DEGIRO.

DEGIRO Opinie: Zalety i wady

Zalety:

 • Duża oferta
 • Niskie opłaty - udziały od 0,50 euro, niektórymi ETF-ami można nawet handlować bez opłat
 • Intuicyjna platforma handlowa wraz z aplikacją na tablety i telefony komórkowe
 • Ponad 65 międzynarodowych nagród

Wady:

 • Karty kredytowe lub PayPal nie są akceptowane
 • Brak możliwości handlu z CFD lub kryptowalutami

Strona jest przejrzysta i dobrze skonstruowana. Do tego dochodzi bardzo szeroki asortyment produktów.

Rachunek papierów wartościowych DEGIRO oferuje ponad 50 różnych miejsc handlu na całym świecie.

Oczywiście firma jest otwarta w kwestii opłat i wymieniła je bardzo szczegółowo.

DEGIRO nie stroni również od bezpośredniego porównania z innymi dostawcami. Na stronie można znaleźć przegląd kosztów DEGIRO i innych brokerów. Tutaj jednak nasz broker zwycięzca testu - eToro wypada najlepiej w porównaniu do Degiro.

degiro opinie

Co więcej, do rejestracji nie trzeba przeprowadzać specjalnej weryfikacji, ale firma porównuje dane z paszportu i formularza z informacjami z pierwszej wpłaty. Dzięki temu zaoszczędzisz na wycieczce na pocztę lub identyfikacji przez wideo.

Dane bankowe muszą być jednak zgodne z utworzonym kontem klienta, w przeciwnym razie wpłata zostanie odrzucona. Ta sama zasada dotyczy również wypłat.

Ponadto dla każdego kraju istnieje osobna infolinia. Oczywiście dostępny jest również adres e-mail.

Spółka podlega nadzorowi holenderskiego urzędu ds. rynków finansowych (Autoriteit Financiële Markten, AFM).

DEGIRO Recenzja: Oferty

Firma zapewnia europejskim inwestorom dostęp do różnych rynków na całym świecie.

Oferowane są nie tylko giełdy amerykańskie i europejskie, ale także miejsca handlu w Australii, Hong Kongu, Japonii i Singapurze. Dzięki temu możliwe jest kupowanie i sprzedawanie określonych akcji w dzień i w nocy.

Oczywiście w zależności od rynku obowiązują różne opłaty.

Ponadto DEGIRO oferuje specjalnie opracowane narzędzia handlowe. Są one niezależnie programowane i dalej rozwijane przez firmę. Według strony internetowej, opinie użytkowników są oceniane i w ten sposób platforma handlowa jest ulepszana.

W przyszłości firma chce się dalej rozwijać i utrzymywać opłaty na jak najniższym poziomie. Ponadto mają być nadal otwierane nowe rynki. Celem jest zaoferowanie klientom jak najszerszej gamy towarów i opcji handlowych. (handel np. kryptowalutami nie jest obecnie możliwy, dlatego doradzamy naszego brokera zwycięzcę testu - eToro).

DEGIRO Opinie: Rodzaje zamówień i produkty

Zgodnie z naszym doświadczeniem DEGIRO można łączyć różne produkty i typy zamówień:

Produkty DEGIRO

 • Akcje
 • ETF
 • Futures
 • Certyfikaty
 • Obligacje
 • Gwarancje

Rodzaje zamówień DEGIRO

 • zamówienie ważne przez jeden dzień
 • zamówienie bezterminowe
 • zlecenie graniczne
 • zlecenie rynkowe

Tylko warianty Stop Loss, Stop Limit i Trailing Stop Loss są dozwolone tylko dla niektórych opcji handlowych.

Opcje DEGIRO Opinie

W DEGIRO oferowane są opcje stosunkowo niedrogie. Jest jednak jeden mankament, a mianowicie brak amerykańskich opcji na akcje, choć było to zapowiadane przez DEGIRO od dawna.

Klienci DEGIRO mogą handlować opcjami i warrantami na znanych giełdach, takich jak Eurex, Euronext, NASDAQ, MEFF, IDEM, CBOE i CME. Za opcje pobierana jest opłata w wysokości 0,75 euro za każdą transakcję.

Rejestracja DEGIRO: Krok po Kroku

Krok 1: Rejestracja i logowanie w DEGIRO

Do rejestracji potrzebne są wszystkie imiona, nazwisko, numer telefonu i ważny adres e-mail.

Ta ostatnia informacja służy jako sposób kontaktu dla brokera. Bank skontaktuje się z przyszłym klientem za pośrednictwem jednego z dwóch wariantów.

Zwykle po rejestracji wysyłany jest mail potwierdzający weryfikację konta pocztowego. Niektórzy dostawcy kontaktują się z klientem również telefonicznie, aby zaoferować odpowiednie wsparcie.

Rejestracja i logowanie w DEGIRO

Po potwierdzeniu danych firma chce jeszcze znać datę urodzenia, miejsce urodzenia, narodowość oraz nazwę użytkownika wraz z hasłem.

Giełda prosi również o podanie aktualnego adresu i danych bankowych. Wskazane jest wskazanie rachunku, z którego ma być dokonana pierwsza wpłata.

Następnie zostanie Ci pokazana umowa i będziesz musiał potwierdzić, że ją przeczytałeś. Następnie otrzymają Państwo dostęp do platformy handlowej DEGIRO i będą mogli przeprowadzić pierwsze logowanie za pomocą wybranych danych dostępowych.

Krok 2: Weryfikacja i wpłata

Po otwarciu rachunku inwestycyjnego na DEGIRO należy dokonać pierwszej wpłaty. Możesz uzupełnić swoje saldo przelewem bankowym lub SOFORTÜberweisung.

Cechą szczególną DEGIRO jest to, że identyfikacja następuje bezpośrednio przy kredycie.

DEGIRO porównuje dane bankowe, wprowadzone informacje i paszport. Jeśli jest zgodność, konto jest automatycznie aktywowane. Jednakże, możesz uzupełnić swoje saldo tylko w walucie fiat euro.

Krok 3: Handel za pośrednictwem DEGIRO

Po zakończeniu wszystkich przygotowań można wreszcie poświęcić się właściwemu celowi konta - inwestowaniu.

DEGIRO wyraźnie zaznacza, że należy inwestować tylko w aktywa, które zostały już przez nas zbadane. Ponadto, różne opcje handlowe mają różne ryzyko.

Opłaty DEGIRO: Koszty i cennik

Opłaty danej platformy często decydują o tym, czy ktoś zarejestruje się na stronie, czy nie. Według własnej strony internetowej DEGIRO jest do 85% tańsze od innych brokerów. Szczegółowe zestawienie opłat można znaleźć tutaj.

Tutaj opłaty DEGIRO za różne transakcje na różnych giełdach są porównywane z opłatami konkurencji w sposób promocyjnie skuteczny.

Oczywiście opłaty DEGIRO zależą od systemów transakcyjnych, rodzaju transakcji, wielkości transakcji i wybranych aktywów. DEGIRO posiada na swojej stronie internetowej szczegółowe i aktualne zestawienie kosztów.

Wszystkie wymienione opłaty są płatne przez DEGIRO Basic, DEGIRO Active i DEGIRO Trader. Są to trzy różne rodzaje kont - w sumie jest ich pięć.

Opłaty DEGIRO za akcje

Koszty dla rodzajów handlu związane są głównie z lokalizacją giełdy.

W tabeli przedstawiono koszty w DEGIRO w momencie wykonywania badania. Do niektórych cen należy doliczyć opłatę skarbową lub podatek VAT.

Ponadto wszystkie koszty związane z posiadaniem Amerykańskiego Kwitu Depozytowego są przenoszone na klienta.

Dla porównania, eToro nie ma żadnych opłat za poszczególne giełdy. Oto porównanie:

Giełda

DEGIRO

Polska

5,00 € + 0,16 %

Australia, Hong Kong, Japonia, Singapur

10,00 € + 0,06 %

Kanada

2,00 € + 0,01 CAD na akcję

USA

0,50 € + 0,004 USD za akcję

Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Hiszpania

4,00 € + 0,05 %

DEGIRO ETF

Przegląd kosztów w przypadku DEGIRO ETF jest znacznie węższy.

Na całym świecie, tj. niezależnie od miejsca handlu, DEGIRO pobiera opłatę w wysokości 2,00 euro + 0,038% kwoty transakcji.

Oprócz płatnych ETF-ów DEGIRO oferuje również darmowe ETF-y. Przy łącznej liczbie 200 bezprowizyjnych ETF-ów oferta jest bardzo solidna (uwaga na obowiązujące warunki). Są wśród nich znani dostawcy, tacy jak iShares, Vanguard, Lyxor i wielu innych.


Ceny

Na całym świecie

2,00€ + 0,03%

Fundusze ETF DEGIRO bez opłat

bezpłatnie

Opłaty DEGIRO: Fundusz inwestycyjny

Fundshare Cash Funds i Morgan Stanley Cash Funds są całkowicie darmowe.

Natomiast w przypadku notowanych funduszy inwestycyjnych oraz Euronext Fund Service należy uiścić opłatę w wysokości 7,50 euro + 0,1%.

W przypadku Euronext pobierana jest dodatkowa opłata za usługę w wysokości 0,2%.


Ceny

Opłaty za usługi

FundShare Cash Funds

bezpłatnie

bezpłatnie

Morgan Stanley Cash Funds

bezpłatnie

bezpłatnie

Euronext Fund Service

7,50€ + 0,1%

0,2%

Fundusze inwestycyjne notowane na giełdzie

7,50€ + 0,1%

-

DEGIRO Opinie: Pozostałe opłaty

Opłaty DEGIRO za obligacje, opcje, opcje OMX, opcje US, kontrakty terminowe, kontrakty terminowe OMX i kontrakty terminowe US są wymienione na stronie internetowej DEGIRO w cenniku i jasno przedstawione.

Wyjaśnione są również w najdrobniejszych szczegółach koszty wymiany walut i odsetek od debetu. Jednak nasz zwycięzca testu eToro ma najlepsze warunki w porównaniu do Degiro, ponieważ np. handel akcjami jest całkowicie darmowy!

Aplikacja DEGIRO

Aplikacja DEGIRO jest dostępna dla każdego klienta w wersji na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych brokerów, dla aplikacji DEGIRO zaleca się stosowanie najnowszego firmware'u, tak aby wszystkie aktualizacje zabezpieczeń dla systemu operacyjnego były uwzględnione, a luki w systemie operacyjnym zostały zamknięte.

Obie wersje aplikacji DEGIRO zostały ocenione na ponad cztery z pięciu możliwych gwiazdek, co oznacza, że klienci są w dużej mierze przekonani do tej aplikacji.

Logowanie DEGIRO działa w aplikacji poprzez indywidualny pięciocyfrowy kod. Następnie możesz dokonywać transakcji na całym świecie, tak samo zrelaksowany jak na komputerze.

Obsługiwane są również różne opcje handlowe: Akcje, ETF-y, obligacje, certyfikaty, opcje i inne produkty.

Do handlu na odległość zalecane jest stabilne połączenie internetowe. Do korzystania z programu niezbędna jest również wcześniejsza rejestracja i uwierzytelnienie w DEGIRO.

DEGIRO Recenzja: Kontakt i obsługa

Na stronie internetowej znajdziesz różne opcje kontaktu.

Sekcja Centrum Pomocy zapewnia dostęp do szczegółowej sekcji FAQ, która rozwiązuje większość problemów bez konieczności odbierania telefonu.

Jeśli problem nadal wymaga porady telefonicznej, DEGIRO oferuje specjalne numery telefonów w zależności od kraju zamieszkania.

Klienci z różnych krajów mają swój własny numer telefonu, jest też specjalna infolinia dla Niemiec. Jest ona dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-22:00.

W przypadku pytań dotyczących konta, należy najpierw potwierdzić swoją tożsamość. Odbywa się to poprzez porównywanie danych osobowych.

W przeciwnym razie obsługa klienta nie ma prawa udzielać żadnych informacji. Oczywiście firma oferuje również adres e-mail, na który można kierować ogólne pytania.

W FAQ klienci mogą szukać rozwiązań lub wyjaśnień. Tutaj znajdziesz proste instrukcje dotyczące typowych trudności (jak działają wypłaty?, itp.).

Nowe funkcje i dostosowania umowne są stale ogłaszane na stronie. Dodatkowo klienci otrzymują e-mail ze wszystkimi informacjami o ważnych zmianach.

DEGIRO Opinie: Wniosek

Firma zadaje sobie wiele trudu, aby być jak najbardziej transparentną i przede wszystkim jak najtańszą.

DEGIRO stara się również utrzymać jak najwyższą jakość. Handel na giełdzie powinien być jak najbardziej przyjemny i prosty, zwłaszcza dla prywatnych inwestorów.

Aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów, DEGIRO opracowuje własne programy i nie przekazuje prac podwykonawcy. Dodatkowo platforma jest nadzorowana przez organ państwowy.

Wszystkie wymienione tu punkty świadczą o zaangażowaniu brokera w sprawy klientów.

Oferta jest stosunkowo duża i są w niej opcje handlowe zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych inwestorów.

Poziom ryzyka przy handlu produktami finansowymi jest oczywiście dość zróżnicowany i operatorzy kilkakrotnie wskazują na niebezpieczeństwa. Wszystkie strony są chronione przez szyfrowanie SSL.

Można również zalogować się przez aplikację DEGIRO dopiero po pomyślnej weryfikacji i z pomocą indywidualnego identyfikatora. Wszystkie transakcje można przeprowadzać za pośrednictwem aplikacji, tak jak na komputerze. Transakcje można przeprowadzać zarówno w wersji desktopowej, jak i w aplikacji.

W sumie, według naszego doświadczenia DEGIRO wydaje się być dobrym miejscem handlowym dla każdego inwestora.

Jednym z mankamentów jest brak możliwości handlu kryptowalutami i CFD. Pożądane byłoby również rozszerzenie metod płatności o karty kredytowe lub PayPal. Przeszkadza nam również fakt, że nadal nie ma tu bezprowizyjnego obrotu akcjami.

Możemy polecić Degiro, ale alternatywnie doradzamy naszego brokera zwycięzcę testu - eToro, który ma najlepsze warunki do handlu akcjami i innymi parami handlowymi.

About the author

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.