Exodus Wallet Opinie 2022

W chwili pisania tego tekstu Exodus jest jednym z najłatwiejszych i najwygodniejszych gorących portfeli kryptowalutowych. Jest to idealne rozwiązanie dla nowicjuszy w świecie kryptowalut. Wśród jego głównych zalet są przyjazny dla użytkownika interfejs i 100+ monet dostępnych do wewnętrznej wymiany. To nie przypadek, że Exodus zbiera pochlebne recenzje od użytkowników.

Exodus Portfel: historia

Exodus Wallet został stworzony w 2017 roku przez J.P. Richardsona i Daniela Castagnoli. Richardson wcześniej pisał kod dla produktów kryptowalutowych, natomiast Castagnoli pracował jako projektant stron internetowych dla Apple, BMW i Nike. Ich wizja dla Exodusa miała być portfelem kryptowalutowym z wieloma kryptowalutami, wygodnym dla większości użytkowników. Udało im się. Exodus jest uważany za najwygodniejszy kryptowalutowy portfel do przechowywania kryptowalut i przeprowadzania transakcji. Ale deweloperzy Exodus chcieli stworzyć najwygodniejszy portfel z maksymalną funkcjonalnością dla przeciętnego użytkownika kryptowalut. Mieli nadzieję, że Exodus ułatwi nowicjuszom poruszanie się po przestrzeni kryptowalutowej i naukę technologii. Około 90% użytkowników ma pozytywne doświadczenia z portfelem wielowalutowym Exodus. Dlatego portfel ma dobrą ocenę, jest polecany i cieszy się coraz większą popularnością.

Warto zauważyć, że zespół Exodus wykonał prosty interfejs portfela, aby pomóc użytkownikom zorganizować aktywa i sprawdzić ich wartość w odniesieniu do różnych walut fiat. Exodus posiada również przyjazną dla użytkownika wewnętrzną platformę handlową. Użytkownicy mogą wymieniać jedną kryptowalutę na inną. Zespół Exodus czerpie zyski z wymiany kryptowalut, dodając niewielką prowizję od wymiany.

Exodus Wallet: cechy

Exodus Wallet Opinie

Exodus posiada wersję desktopową (Windows, Mac, Linux) oraz mobilną dla Androida i IPhone. W tej recenzji jako przykład użyjemy desktopowego portfela kryptowalutowego dla WIndows. Jako pierwszy wszedł na rynek i zdobył dużą popularność.

Projekt

Exodus UI posiada wszystkie podstawowe funkcje, które lubią użytkownicy: akceptowanie/odbieranie kryptowalut, pełny widok portfela, handel, wymiana, tworzenie kopii zapasowych/przywracanie. W menu opcji można zmienić wygląd i sposób działania programu. Do wyboru jest kilka motywów kolorystycznych. Jednocześnie nie ma tu zbyt jaskrawych zestawień kolorystycznych. Dzięki temu aplikacja wygląda "profesjonalnie".

Obsługa klienta

Według licznych świadectw użytkowników Exodus, obsługa klienta jest doskonała, w przeciwieństwie do większości portfeli, które nie mają obsługi klienta lub gdzie trzeba aktywować funkcję za dodatkową opłatą. Zespół obsługi klienta odpowiada klientom drogą mailową w ciągu 4-5 godzin. Wśród recenzji na temat Exodusa są tacy, którzy stwierdzają, że zespół wsparcia Exodusa wykonuje "świetną robotę, aby klienci byli zadowoleni".

Oprócz pomocy z helpdesku, ponad 100 artykułów jest dostępnych dla klientów Exodusa na blogu serwisu. Znajdują się tam również informacje o opłatach i prowizjach (są one potrzebne do wspierania Exodus), a także porady dla użytkowników, którzy mają problemy. Wiele artykułów na blogu zawiera również wideo przeglądy funkcji portfela.

Wymiana i handel

Portfel Exodus ma wbudowaną funkcję handlu. Zapewnia to platforma wymiany Shapeshift. Dzięki temu można szybko i łatwo wymienić jedną walutę na drugą. Oczywiście Exodus ma wyższe opłaty za wymianę niż na przykład CoinBase i Bittrex. Ale Exodus jest świetny dla nieprofesjonalnych handlowców i początkujących, którzy chcą kupić różne kryptowaluty.

Exodus: bezpieczeństwo

Exodus to stosunkowo bezpieczny portfel kryptowalutowy, który jest dobry do codziennego użytku. Ale będąc gorącym portfelem, Exodus nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do zimnego portfela.

Exodus wallet

Backup. Jeśli urządzenie (laptop) z portfelem bitcoin Exodus zostanie zgubione, skradzione lub uszkodzone, nadal możesz uzyskać dostęp do swojej kryptowaluty. Exodus oferuje użytkownikom dwa sposoby na odzyskanie portfela.

Fraza Seed jest standardową 12-słowną frazą. Ważne jest, aby zachować ten zwrot w bezpiecznym miejscu. Najlepiej zapisać je na papierze i umieścić w miejscu, gdzie nie można ich zgubić. Jeśli użytkownik straci hasło, nie będzie mógł uzyskać dostępu do kryptowaluty przechowywanej w Exodus.

Odzyskiwanie poczty elektronicznej. Kolejną przydatną funkcją kopii zapasowej jest odzyskiwanie wiadomości e-mail. Po utworzeniu konta do użytkownika zostanie wysłana wiadomość e-mail z załączonym linkiem do kopii zapasowej. Klikając na ten przycisk, można przywrócić konto.

subscribe channel

Słabości bezpieczeństwa

Powyższe funkcje ułatwiają odzyskiwanie portfela, ale nie zapewniają wysokiego poziomu ochrony przed hakerami i złośliwym oprogramowaniem. Na przykład Exodus nie oferuje dwuskładnikowego uwierzytelniania. Ułatwia to hakerom wykorzystanie keyloggera do włamania się do portfela. Portfel jest chroniony tylko jednym hasłem.

To właśnie ze względu na tę wadę bezpieczeństwa sami twórcy Exodusa nie zalecają przechowywania w portfelu dużych ilości kryptowalut (od 1 BTC). Exodus jest bardziej odpowiedni dla małych i szybkich transakcji. W tym sensie jest on podobny do zwykłego portfela. Nikt nie będzie chodził po mieście z wszystkimi oszczędnościami w portfelu.

Exodus vs Portfel wymiany

Portfel Exodus jest bardziej bezpieczny niż portfel giełdowy. Wiele giełd ma zagrożenia bezpieczeństwa, których nie ma żaden portfel kryptowalutowy. Centralne serwery giełdy mogą zostać zhakowane lub giełda może zbankrutować.

Z tych powodów portfele giełdowe nie nadają się do przechowywania kryptowalut. Doświadczeni traderzy doskonale zdają sobie sprawę z tego ryzyka. Handel polega jednak na dostępności aktywów w krótkim czasie, aby wykorzystać zmienność kryptowalut.

Exodus vs Portfel sprzętowy

Exodus jest mniej bezpieczny niż portfel sprzętowy. Portfele sprzętowe rzadko są podłączone do internetu, co minimalizuje szansę na włamanie. Do zimnego portfela nie da się włamać za pomocą keyloggerów i innych programów do zmiany hasła.

subscribe channel

Jak podłączyć i korzystać z portfela kryptowalutowego?

Proste kroki instalacji i konfiguracji poniżej:

1. Musisz pobrać portfel z oficjalnej strony. Podczas wykonywania tej czynności należy uważać na strony phishingowe. Pamiętaj, aby sprawdzić certyfikat bezpieczeństwa odwiedzanej witryny, patrząc na zielony tekst obok adresu witryny. Powinna ona mówić "safe" lub pokazywać nazwę firmy: "Exodus Movement Inc".

exodus wallet ssl

2. Po pobraniu Exodus, musisz postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie portfela kryptowalutowego, aby go zainstalować. Instalacja jest prosta i intuicyjna.

3. Po instalacji otwórz portfel i kliknij zakładkę portfel po lewej stronie ekranu.

exodus wallet opinie

4. Kliknij na kryptowalutę, którą chcesz dodać do Exodusa. Następnie kliknij na przycisk "Pobierz".

5. Pojawi się adres i kod QR. To jest adres twojego portfela. Jest on udostępniany innym użytkownikom. Jest to adres, którego potrzebują nadawcy kryptowalut. Możesz również użyć go do wysłania kryptowaluty z innego portfela do portfela Exodus.

Exodus wallet QR

Jak mogę wysłać kryptowalutę przez Exodus?

Aby wysłać kryptowalutę za pośrednictwem Exodusa, wykonaj następujące kroki:

1. Naciśnij przycisk "portfel" w lewym panelu.

2. Wybierz żądaną kryptowalutę.

3. naciśnij przycisk "wyślij" w centrum okna.

4. Możliwe będzie również zeskanowanie kodu QR aparatem urządzenia lub wpisanie adresu portfela.

exodus wallet opinie

5. Zeskanuj kod QR lub wprowadź adres odbiorcy w sekcji oznaczonej jako "Wyślij do... adres".

6. Wprowadź kwotę pieniędzy, którą chcesz wysłać.

7. Naciśnij przycisk "Wyślij".

Uwaga: W portfelu Exodus każda opłata sieciowa (opłata za sieć blockchain) jest automatycznie obliczana dla Ciebie. Jest to świetne rozwiązanie dla zwykłych użytkowników. Często jednak wartość opłat jest znacznie wyższa niż może być. Opłaty w Exodusie są tak ustawione, aby jak najszybciej przelać pieniądze, a nie jak najtaniej.

Exodus: Wymiana kryptowalut

Podobnie jak inne funkcje portfela Exodus, wymiana jest bardzo łatwa w użyciu. Wymagane jest wykonanie następujących czynności:

1. Naciśnij przycisk "wymiana" na panelu.

Exodus Wymiana

2. Po lewej stronie wybierz kryptowalutę, która ma zostać wymieniona. Po prawej stronie wybierz kryptowalutę, którą chcesz otrzymać.

3. Na dole znajdzie się aktualny kurs wymiany pomiędzy dwoma wybranymi aktywami. Na przykład: "1 BTC = 12,6092 ET". Za każdego wymienionego bitcoina otrzymasz do swojego portfela nieco ponad 12 ETC.

4. Upewnij się, że wszystkie dane są poprawne. Następnie kliknij przycisk wymiany. Krótko po tym, nowa kryptowaluta zostanie zapisana na Twoim koncie.

subscribe channel

Exodus: Zalety i wady

Zalety:

  • Prostota. Portfel Exodus jest jednym z najbardziej przyjaznych dla użytkownika portfeli kryptowalutowych tam.
  • Obsługuje 100+ kryptowalut. Przechowywanie wszystkich aktywów w jednym miejscu ułatwia transakcje
  • Wbudowana giełda i portfel. Wymiana kryptowalut, a także śledzenie zysków lub strat na Exodusie jest łatwe.
  • Obsługa klienta. Jest to rzadkość w przypadku produktów kryptowalutowych. W wielu portfelach kryptowalutowych wsparcie techniczne jest dostępne tylko na zasadzie pay-as-you-go. Obsługa jest uważna i reaguje na prośby klientów.

Wady:

  • Jak każdy gorący portfel, Exodus ma ryzyko włamania. Możliwa jest utrata wszystkich środków w przypadku cyberataku na urządzenie lub zainfekowania go złośliwym oprogramowaniem czy keyloggerami.
  • Ograniczone zabezpieczenia. W przypadku braku dwuskładnikowego uwierzytelniania lub wsparcia dla wielu podpisów, należy unikać przechowywania dużych kwot (1 BTC lub więcej) w portfelu Exodus.

Exodus: wnioski

Exodus jest świetny dla osób nowych w przestrzeni kryptowalutowej. To jeden z najłatwiejszych w obsłudze portfeli, zbierający pochwały. Jego intuicyjny interfejs i wysoka ocena sprawiają, że Exodus jest jednym z najlepszych gorących portfeli. Exodus ma doskonały zespół wsparcia. Zauważ, że wiele portfeli kryptowalutowych nie ma tej opcji lub wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

I choć Exodus ma wady, nie przeszkadzają one użytkownikom, którzy potrzebują tego portfela do drobnych codziennych transakcji (pozytywne recenzje transakcji portfela kryptowalutowego to potwierdzają). Jednak do handlu dużymi kwotami kryptowalut (od 1 BTC) lepiej zapoznać się z giełdą i kupić portfel sprzętowy, który będzie trzymał większość środków.

About the author

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.