Jak zarabiać na kryptowalutach w 2023: 8 sprawdzonych metod

Wysoka zmienność bitcoina i innych cyfrowych monet czyni je bardzo atrakcyjnymi do zarabiania. Wiele osób zadaje pytanie: "Jak zarabiać na kryptowalutach?". Odpowiedź jest różna, ważne jest, aby zdecydować się na właściwą drogę i wybrać odpowiednią strategię.

Wiele zależy od osobistych preferencji, gotowości do podejmowania lub powstrzymywania się od podejmowania ryzyka i innych czynników.

Niektóre popularne sposoby zarabiania pieniędzy to:

 • handel kryptowalutami
 • kopanie kryptowalut
 • staking kryptowalut
 • Inwestowanie w ICO
 • programy partnerskie;
 • Landing kryptowalut
 • Gry play-to-earn
 • Airdropy kryptowalut

Zarabianie na kryptowalutach – sprawdzone metody

Jak zarabiać na kryptowalutach? Poniżej przedstawiamy najbardziej przystępne i skuteczne sposoby zarabiania na kryptowalutach.

Handel kryptowalutami

Trading to dobry sposób na zarabianie na kryptowalucie. Kupujesz i sprzedajesz bitcoina (lub inne kryptowaluty), zarabiając na wahaniach kursów.

Najlepiej zrobić to na giełdzie kryptowalut, gdyż są one dość wiarygodne. Dobrą opcją są również zautomatyzowane boty do handlu kryptowalutami, takie jak Profit Maximizer, Bitcoin Era i inne.

Aby rozpocząć handel kryptowalutami, należy:

 • Zarejestruj się tworząc konto na platformie Profit Maximizer
 • Wpłata początkowa 1200 zł
 • Wybierz jedną z wielu kryptowalut, a bot handlowy rozpocznie handel

Platforma zapewnia możliwość handlu wszystkimi głównymi kryptowalutami, w tym Bitcoin, Etherium, Dogecoin, Ripple, Litecoin itp. Więcej o platformie Profit Maximizer można przeczytać tutaj.

profit maximizer

Zalecenia dotyczące udanego handlu kryptowalutami

Kursy walut kryptowalut mogą ulegać znacznym wahaniom. Dlatego też traderzy muszą śledzić trendy. Musisz kupić kryptowaluty, gdy zaczną rosnąć. W ten sposób inwestujesz w obiecujące aktywa. Obserwuj na bieżąco sytuację na rynku. Sprzedaj aktywa, zanim ich wartość zacznie spadać.

Dokonując umiejętnych transakcji, możesz codziennie dodawać 10-20% do swojego kapitału. W niektórych sytuacjach trader jest w stanie osiągnąć 200-300% zysku miesięcznie. Niektóre kryptowaluty zaczynają gwałtownie rosnąć.

Są jednak w tej branży niuanse. Istnieje ryzyko utraty pieniędzy, ponieważ trend na rynku może nie być taki, jakiego się spodziewałeś. Należy więc zachować ostrożność podczas handlu.

Jakich wskazówek należy przestrzegać?

 • Poznaj podstawy tradingu zanim zaczniesz handlować.
 • Dowiedz się, jak kupić kryptowalutę na interesującej Cię platformie, w tym metody płatności i kraje obsługi.
 • Dokonuj transakcji na niezawodnej platformie.
 • Zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z wymiennikami i osobami prywatnymi.
 • Bądź analityczny i nie daj się ponieść emocjom.
 • Zacznij handlować od małych kwot i stopniowo je zwiększaj.
 • Ostrożnie wybieraj kryptowaluty.
 • Bądź szczególnie ostrożny podczas handlu z dźwignią finansową.

Podczas handlu lepiej jest korzystać z własnych środków, których utraty się nie boimy. Można też skorzystać z kredytu, ale trzeba mieć świadomość ryzyka.

Najlepsze platformy do handlu kryptowalutami dla początkujących

Lepiej jest używać niezawodnych platform do handlu kryptowalutami. Dzięki temu będziesz miał więcej gwarancji. Oczywiście, udany handel będzie wymagał wysiłku z Twojej strony. Zarabianie pieniędzy z handlu aktywami nie pojawia się po prostu z zaskoczenia. Musisz najpierw przestudiować tę dziedzinę, przeanalizować rynek i zdobyć umiejętności handlowe. Kiedy już się w tym połapiesz, będziesz w stanie zarobić pokaźny dochód.

Rozważ platformy, na których możesz zarabiać na kryptowalucie w 2022 roku. Są to renomowane platformy, które są popularne wśród handlowców. Do jednych z najlepszych w tej okolicy należą: Profit Maximizer i Bitcoin Era. Obie platformy używają CFD podczas handlu, dając użytkownikom korzyści z szybkiej realizacji i wielu narzędzi do analizy rynku, jak również zapewniając dodatkowy poziom bezpieczeństwa.

Profit Maximizer

Aby Profit Maximizer stał się rzeczywistością, musieliśmy przejść przez obszerny proces nauki. Stanie się profesjonalnym traderem może zająć lata ciężkiej pracy i praktyki, a naszym zadaniem było wziąć te lata ciężkiej pracy i umieścić je w jednej aplikacji.

Rynki: Polska, Europa

 • Strona w kilku językach.
 • Bezpłatna rejestracja
 • Handel kryptowalutami bez opłat za kupno i sprzedaż
 • Szybka wypłata

MINIMALNY DEPOZYT:

1200 PLN

Zarobki z kopania kryptowalut

kopane kryptowalut

Ta metoda polega na przetwarzaniu transferów kryptowalutowych między użytkownikami. Górnik dostaje za tę pracę wynagrodzenie, a nie wymaga ona dużego wysiłku. Transakcje obsługiwane są przez komputer i specjalne urządzenia.

Jednak algorytm jest dość skomplikowany, więc będziesz potrzebował potężnego sprzętu, który kosztuje sporo pieniędzy. Może to być kilka kart wideo lub sprzęt dostosowany do konkretnej kryptowaluty. Górnictwo wymaga więc dobrej inwestycji. Potrzebne będzie kilkaset tysięcy rubli.

Z czasem ta inwestycja się zwróci i będziesz mógł osiągać zyski. Zazwyczaj dzieje się to w ciągu 10-12 miesięcy, ale wymaga to mądrego podejścia.

Jeszcze większą rolę odgrywa czynnik nieprzerwanej pracy. Trzeba stworzyć niezbędne do tego warunki. Zwróć uwagę na rozmieszczenie sprzętu, nieprzerwane zasilanie, internet, odprowadzanie ciepła, filtrację powietrza. Potrzebujesz technika, który w odpowiednim czasie wymieni przepalone części, jeśli taka sytuacja zaistnieje.

Charakterystyczne dla górnictwa są następujące korzyści:

 • wysoki zwrot kosztów tylko w przypadku drogich urządzeń;
 • wysokie koszty czasowe;
 • Pozyskanie produktu o wysokiej płynności;

Ten sposób zarabiania nie jest zbyt odpowiedni dla początkujących. Lepiej, aby osoby, które mają już jakieś doświadczenie z kryptowalutami, zaczęły wydobywać. Przy zakupie sprzętu najrozsądniej jest korzystać z własnych pieniędzy, a nie uciekać się do kredytów.

Przeczytaj więcej o kopanie kryptowalut na telefonie na naszej stronie.

Staking kryptowalut

Staking kryptowalut

Jest to niejako analogiczne do wpłaty gotówkowej, ale w tym przypadku otwierasz konto w kryptowalucie. Stackowanie jest bardzo podobne do lokaty bankowej. Tyle, że stopa zwrotu jest znacznie wyższa. Miesięczny zysk może wynieść nawet 3%. Wystarczy, że przelejesz kryptowalutę na specjalne konto giełdy. Ponieważ giełda dąży do zwiększenia swojego kapitału w każdy sposób, jest gotowa podzielić się z Tobą częścią tego zysku.

W efekcie użytkownik otrzymuje dobre źródło pasywnego dochodu, co staje się poważnym plusem. Ponadto, w przeciwieństwie do górnictwa, nie trzeba kupować specjalnego sprzętu. Oczywiście układanie w stosy ma pewne wady. Zyski są minimalne dla rynku kryptowalut. Istnieje również ryzyko zamknięcia wymiany, co skutkuje utratą przez Ciebie pieniędzy.

Trzeba więc poważnie wybrać giełdę. Musi to być renomowana i bezpieczna giełda. W tym przypadku będzie można zarobić dobre pieniądze. Stacking może być wykonywany zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Konkretna opłacalność stackowania zależy od kryptowaluty, z której korzystasz. W niektórych przypadkach zwroty mogą wynosić nawet 20% w skali roku, a w innych mogą być znacznie wyższe.

Inwestowanie w ICO

Termin ICO ma w sobie element marketingowy. Być może twórca chciał zrobić coś w rodzaju IPO, ale dla rynku kryptowalut. Nazwa ICO (Initial Coin Offering) nie oddaje jednak dokładnie istoty tego procesu. Monety nie są emitowane, więc bardziej właściwe jest mówienie o tokenach - jednostce przechowywania informacji. To właśnie tokeny są wystawiane na giełdę, a dopiero potem pojawia się sama kryptowaluta. Takie podejście zostało opracowane w celu uniknięcia pewnych komplikacji prawnych.

W ICO wypuszczana jest nowa kryptowaluta. Zazwyczaj jest to związane z projektem. Na przykład firma decyduje się na rozpoczęcie nowej działalności. W tym celu potrzebuje środków finansowych, które są pozyskiwane poprzez emisję kryptowalut.

Inwestorzy chętnie w nią inwestują, ponieważ wierzą, że cyfrowe monety pójdą w górę na wartości, gdy wejdą na giełdę. Albo sama firma odkupi kryptowalutę po wyższej cenie. Szczegółowe warunki są znane w momencie wystawienia.

Kiedy kupujesz tokeny, możesz oczekiwać, że ich wartość wzrośnie. Możesz również używać tokenów do dokonywania transakcji w systemie. Na przykład płacisz za produkty firmy, która emituje tokeny.

Ten sposób zarabiania charakteryzuje się następującymi cechami:

 • dobre perspektywy;
 • wysoki stopień rentowności;
 • potencjalne zagrożenia.

ICO dają duże perspektywy zarówno dla inwestorów, jak i twórców nowej kryptowaluty. W niektórych projektach token zwiększył swoją wartość wielokrotnie, a w niektórych przypadkach nawet 500-krotnie.

Ta metoda wiąże się jednak z ryzykiem natrafienia na wątpliwy projekt. Ponadto nawet najbardziej obiecujący pomysł może na początku odnieść sukces, ale potem okazać się bezużyteczny dla twórców i inwestorów.

Programy partnerskie

To dość prosty sposób na zarabianie, który szybko zyskuje na popularności. Istnieje duża liczba programów partnerskich - prawie wszystkie główne giełdy i kryptowaluty posiadają program partnerski. Wystarczy, że zarejestrujesz się w jednym (lub kilku) z nich. Podaj adres swojego portfela kryptowalutowego i wygeneruj link, który przeniesie użytkownika na pożądaną stronę.

Jeśli osoba, która podąży za Twoim linkiem polecającym wykona jakiekolwiek działanie, otrzymasz procent w bitcoinach. W niektórych programach partnerskich możesz być nawet zmuszony do zapłacenia za sam link. Na programach partnerskich można zarabiać w sieciach społecznościowych, na stronie lub blogu.

Ten rodzaj zarabiania nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Nie musisz inwestować pieniędzy w projekt. Zarabiasz jako pośrednik, który przyprowadza klientów. Za swoje usługi otrzymujesz wynagrodzenie w kryptowalucie. Najważniejsze jest to, aby umieć przyciągnąć ludzi linkiem. Jeśli uda Ci się to zrobić, możesz dobrze zarobić.

Jak zarabiać na kryptowalutach dzięki pożyczkom

Udzielanie pożyczek to pożyczanie aktywów kryptowalutowych po uzgodnionej stopie procentowej. Inwestor może pożyczać cyfrową walutę zarówno giełdom kryptowalutowym, dzięki czemu mają one możliwość zwiększenia płynności tego aktywa, jak i osobom fizycznym. Główną korzyścią z pożyczania jest możliwość pasywnego zarabiania na kryptowalucie, czego nie można uzyskać, deponując pieniądze fiducjarne w banku.

Kredyt emitowany przez monety cyfrowe może być:

 • Nie ma terminu. Przy pożyczkach otwartych oprocentowanie jest niskie, ale pożyczkodawca może wycofać swoją kryptowalutę w dowolnym momencie.
 • Z ustalonym terminem. Przy tej opcji oprocentowanie kredytu jest przypisane do wysokiej stawki. Z takiego kontraktu nie można jednak wycofać cyfrowych pieniędzy przed datą jego zakończenia.

Gry play-to-earn

Istnieje kilka strategii zarabiania pieniędzy w grach kryptowalutowych, od hodowania tokenów po ich odsprzedawanie. Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo. Czytaj więcej o tym, jak zarabiać na grach.

Wydobywanie tokenów

Twórcy gier NFT pozycjonują swoje projekty jako Play-to-Earn - graj, aby zarabiać. Graczom oferowane są zarobki w postaci wewnętrznych kryptowalut (tokenów), które działają na technologii blockchain i są przedmiotem obrotu na giełdach kryptowalut. Te wewnętrzne tokeny można wymienić na bitcoina lub eter, a następnie zamienić na euro, dolary i ruble.

Żetony w grach NFT przyznawane są za akcje, wygrane turnieje lub wykonanie zadań. Te tokeny mogą być zazwyczaj sprzedane natychmiast lub użyte do dalszego ulepszania obiektów NFT.

Odsprzedaż przedmiotów NFT

Prawie każda gra NFT ma swój własny rynek z przedmiotami, postaciami i obiektami w grze. Nawet bez gry, każdy użytkownik posiadający portfel kryptowalutowy może dokonać zakupu i posiadać NFT. Cena może w przyszłości wzrosnąć lub spaść, co prowadzi odpowiednio do zysku lub straty.

Wynajem NFT w grze

Metacommunities, takie jak Decentraland i The Sandbox, są zbudowane wokół wirtualnej przestrzeni obsługiwanej przez blockchain. Kupując ziemię teraz, osoba może oczekiwać dalszego wzrostu wartości aktywów dalej lub rozpocząć zarabianie poprzez wynajem go do innych graczy lub repów firmy.

Inną opcją jest wynajęcie swoich aktywów NFT. Tak jest na przykład w Wave Ducks i Axie Infinity - inny gracz wydobywa tokeny i dzieli się podstawowym zyskiem z właścicielem konta.

Airdropy kryptowalut

Airdropy kryptowalut to darmowa dystrybucja monet lub tokenów do użytkowników, którzy spełniają pewne lub żadne warunki. Cryptocurrency airdrop to otrzymanie kryptowaluty za darmo na adres, ale często trzeba wykonać proste zadania na portalach społecznościowych i nie tylko, aby otrzymać darmowe kryptowaluty. Oto kilka przykładów:

 • Bądź subskrybentem kanałów projektu i dołącz do grup na Twitterze, Telegramie, Facebooku, Discordzie, Instagramie i innych.
 • Repost lub retweet danego postu.
 • Trzymaj pewną ilość tych lub innych monet w portfelu do dnia zrzutu.
 • Zapisz się do newslettera.
 • Przyprowadź innych użytkowników, którzy spełniają warunki konieczne do otrzymania darmowych tokenów.

Firmy używają Airdrop jako strategii marketingowej, aby pomóc w promocji marki. Użytkownicy otrzymają niewielką ilość kryptowaluty w zamian za rozpowszechnianie informacji o projekcie w sieciach społecznościowych, przyciągając w ten sposób uwagę innych użytkowników. Okazuje się, że jest to korzystne zarówno dla uczestników, jak i dla marek.

Jak zarabiać na kryptowalutach: wskazówki dla początkujących

Najtrudniejszą częścią zarabiania na kryptowalutach jest rozpoczęcie inwestowania swoich pieniędzy prawidłowo i bezpiecznie. Aby ułatwić pierwsze kroki w tym rzemiośle, przygotowaliśmy kilka wskazówek dla początkujących inwestorów, na które warto zwrócić uwagę.

Nie inwestuj w podejrzane projekty

Jeśli projekt nie ma wystarczającej ilości informacji zwrotnych, to raczej nie warto z nim pracować. Dodatkowo projektodawca powinien udostępnić pakiet dokumentów potwierdzających gwarancję płatności i wzrostu produktu.

Ostrożnie wybieraj kryptowaluty

Z nową kryptowalutą zawsze trudniej sobie poradzić, ponieważ jej kurs może być mniej dynamiczny niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Z tego powodu przed inwestycją lepiej zapoznać się z opiniami ekspertów.

Patrząc na wszystkie szczegóły tłumaczeń

Zanim przelejesz pieniądze na czyjeś konto, pamiętaj, aby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami przelewu. Jeśli pieniądze zostaną zaksięgowane na niewłaściwym koncie, jest mało prawdopodobne, że będziesz mógł je odzyskać.

Przechowuj wszystkie zapasy w bezpiecznym miejscu

Aby trzymać wszystkie swoje kryptowaluty w bezpiecznym miejscu, najlepiej podłączyć do portfela uwierzytelnianie dwuetapowe. Jest to narzędzie, które praktycznie uniemożliwia użytkownikom z zewnątrz zalogowanie się do Twojego portfela. I możesz bezpiecznie korzystać ze swoich środków, a w przypadku utraty hasła możesz je szybko przywrócić za pomocą telefonu komórkowego.

Nie pobieraj nieznanych plików

Jeżeli dostęp do portfela, w którym przechowywana jest kryptowaluta, odbywa się za pośrednictwem komputera, ale pod żadnym pozorem nie należy instalować na nim pirackich gier, filmów czy jakichkolwiek innych plików. Faktem jest, że pobrany program może przenosić złośliwy plik zdolny do zhakowania e-portfela użytkownika i przelania wszystkich środków na nieznane konto.

Wniosek

Rynek kryptowalut nadal silnie się rozwija, a kryptowaluty stają się skutecznym środkiem generowania dochodów. Jest to obiecujący rynek z wielkimi możliwościami. Do większości z powyższych metod sam komputer nie wystarczy.

Co więc jest uważane za najskuteczniejszy sposób zarabiania na kryptowalucie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy człowiek jest inny. Wiele zależy od Twoich cech osobowości. Niektórzy będą chcieli podjąć ryzyko i zacząć handlować Bitcoinem za pomocą kredytu. Inny będzie bardziej odpowiedni dla górnictwa. Inny będzie wolał zarabiać na kontach afiliacyjnych. Wszystkie powyższe metody mogą być istotne. I nie ma tak, że jeden z nich jest lepszy od drugiego.

Wybierz coś, co jest Ci bliskie, co rozumiesz i w czym czujesz się pewnie. Dzięki takiemu podejściu będziesz w stanie osiągnąć zysk. Być może znajdziesz metodę, która nie została poruszona w tym artykule. Ustal własną strategię, niech będzie dla Ciebie skuteczna.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę trendy rynkowe - wybrać obiecujące kryptowaluty. Wystrzegaj się podejrzanych platform i HYIPów. Zawsze należy rozważyć potencjalne ryzyko i starać się je zminimalizować. Zacznij od prostych sposobów na zarabianie pieniędzy, a następnie przejdź do czegoś bardziej złożonego.

About the author

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.