Bitpanda Opinie 2023 – Przeczytaj to przed inwestycją

8.0

Przyjazność dla użytkownika:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Funkcje:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Opłaty:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Zaufanie:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Pomoc i wsparcie:

Current Progress
Current Progress
Current Progress

Rzeczy, które nam się podobały:
 • Błyskawicznie kupuj kryptowaluty od regulowanego brokera akceptującego ponad 10 metod płatności
 • Stałe opłaty za kupno i sprzedaż
 • Dodatkowe usługi, w tym plan oszczędnościowy i zakup kryptowalut OTC (duży inwestor)
 • W pełni funkcjonalna, bezpieczna aplikacja portfelowa
Rzeczy, które nam się nie podobały:
 • Brak bezpośredniego obrotu
 • Pełne usługi dostępne dla mieszkańców Europy
 • Uczciwe, ale nie najniższe prowizje
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"rgb(53, 167, 255)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__

Bitpanda jest renomowaną giełdą do kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut w strefie euro. Firma z siedzibą w Wiedniu w Austrii ma 900 000 użytkowników, którzy kupują monety bezpośrednio od Bitpandy za stałą prowizję brokera, zamiast handlować z innymi użytkownikami na giełdzie w celu uzyskania najlepszych cen kupna i sprzedaży.

Na rynku z wieloma brokerami kryptowalut, jak Bitpanda układa się w górę?

Przeprowadziliśmy dogłębny przegląd opłat, funkcji oraz zalet i wad Bitpandy i doszliśmy do wniosku, że giełda zapewnia niezawodne, zaufane usługi w uczciwej cenie.

Gielda

Ranking

8.0

Cechy

 • Stałe opłaty za kupno i sprzedaż
 • Oszczędnościowy i zakup kryptowalut OTC
 • Błyskawicznie kupuj kryptowaluty
 • Bezpieczna aplikacja portfelowa
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"rgb(53, 167, 255)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__

Co to jest Bitpanda?

Odkąd Bitpanda rozpoczęła działalność w handlu bitcoinami w 2014 roku, rozwinęła się w wiodącego europejskiego brokera detalicznego Bitcoin, Ethereum, Litecoin i innych kryptowalut. Bitpanda Web to miejsce, w którym inwestorzy detaliczni kupują i sprzedają kryptowaluty. Bitpanda Plus zapewnia handel OTC zaczynający się od 1 mln EUR dla profesjonalnych traderów.

Bitpanda zapewnia stronę internetową i aplikację do szybkiego sprzedawania i kupowania kryptowalut. Broker nieustannie dodaje nowe usługi wymiany kryptowalut.

 • Bitpanda Swap - Szybka wymiana wirtualnych walut
 • Bitpanda Savings - Jest to program uśredniania kosztów kryptowalut. Rozwijaj swój portfel kryptowalut poprzez kupowanie stałej ilości kryptowalut w ustalonych terminach (codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc).
 • Bitpanda Plus - Bezpośredni handel poza rynkiem regulowanym (OTC) w kwotach przekraczających 1 mln EUR
 • Bitpanda to go - kup przedpłaconą kartę kryptowalutową za gotówkę u sprzedawców w Austrii i wymień ją na Bitpandzie na dowolną monetę

Bitpanda is quickly adding coins. As of March, you can buy Trezor, Tether, USD Coin, Lisk, and Cardano. Why these coins? You, the customer, chose them! In the latest coin integration poll, Lisk beat out Dogecoin, Golem and the Basic Attention Token for a Bitpanda listing.

Jak działa giełda Bitpanda?

Rynek wymiany wirtualnych walut jest nasycony. Bitpanda konkuruje z Changelly, Luno i dziesiątkami innych brokerów kryptowalutowych. Bitpanda jest dowodem na to, że wciąż jest miejsce na zróżnicowanie. Dla wielu użytkowników, wiele oferowanych usług i niezawodność usprawiedliwia opłaty brokera. Dodatkowo, Bitpanda oferuje ponad 10 sposobów płacenia za kryptowaluty, w tym cad kredytowy, kartę debetową, SEPA, przelew bankowy, EPS, GiroPay, Sofort, Neteller, Skrill i gotówkę (Bitpanda To Go).

Jakie kryptowaluty obsługuje Bitpanda?

Wysoki wskaźnik zaufania Bitpandy wśród inwestorów pomógł jej przyciągnąć monety do notowań. W 2018 roku Ripple został wymieniony na "tylko do handlu" na Bitpandzie. W tym czasie inwestorzy mogli kupić Ripple tylko na Bitstamp lub Bitfinex. Niezawodne i błyskawiczne giełdy kryptowalutowe Bitpanda spełniły surowe kryteria Ripple.

Obsługiwane kraje

Bitpanda to giełda kryptowalut znajdująca się w Austrii. Z usługi może korzystać każdy na całym świecie. Niezweryfikowane konta mają dostęp do darmowego portfela, aby wysyłać i odbierać pieniądze z innymi użytkownikami. Zweryfikowane konta mają pełny dostęp do brokera cyrpto, oszczędności i innych usług.

Opłaty i limity

Bitpanda pobiera opłatę w wysokości 1,49 procent za kupno i 1,29 procent za sprzedaż kryptowalut. Każda moneta ma swoje własne opłaty za wpłaty i wypłaty. Oto równowartość w euro dla Bitcoin, Ethereum i Ripple.

Jeśli jesteś w Austrii, innym sposobem na zakup Ethereum, Bitcoin, Ripple i innych monet jest zakup przedpłaconego bonu kryptowalutowego dostępnego w 4 000 punktów sprzedaży detalicznej. Opłata wynosi 2,99 procent.

Bitpanda Dashboard

Bitpanda jest najbardziej przyjaznym serwisem dla tabletów, z którego korzystaliśmy. Wirtualne waluty przewijają się poziomo na górze ekranu w kolorowych polach. Poniżej znajduje się Mój portfel, Twój portfel kryptowalutowy i portfel fiat. W innych polach wyświetlana jest aktywność Twojego konta i przegląd planu oszczędnościowego, jeśli taki posiadasz. Aby obejrzeć monetę, kliknij na jedno z pól z monetami, a pojawi się wykres cenowy. Oto proces krok po kroku, jak kupić kryptowalutę na Bitpanda.

Jak zacząć szybko zarabiać, jeśli masz tylko 1100 PLN ?

Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak myślisz. Napisaliśmy dla Ciebie recenzję bota handlowego Profit Maximizer, którą możesz przeczytać tutaj.

Aby rozpocząć handel za pomocą bota, wystarczy wykonać 3 proste kroki:

 • Złóż wniosek, klikając tutaj. Bardzo ważne jest, aby zostawić swoje prawdziwe dane, ponieważ skontaktuje się z Tobą menedżer Profit Maximizer.
 • Czekaj na telefon od menedżera Profit Maximizer, który opowie Ci więcej o robocie.
 • Dokonaj wpłaty 1100 PLN (250$)

Bot

profit maximizer opinie

Ranking

8.5

Cechy

 • Min. Depozyt: 1100 PLN
 • Wskaźnik sukcesu: 88%
 • Bezpłatna rejestracja
 • Szybka wypłata
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"rgb(53, 167, 255)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__

Pozostaw tylko swoje prawdziwe dane. Ważne jest, aby zostawić prawdziwy numer telefonu, ponieważ skontaktuje się z Tobą menedżer Profit Maximizer.

Jak kupić kryptowalutę na Bitpanda: Samouczek krok po kroku

Handluj kryptowalutami na Bitpanda

Krok 1: Zarejestruj swoje konto

Zarejestruj się, podając swój adres e-mail do Bitpandy. Postępuj zgodnie z linkiem potwierdzającym e-mail. Bez weryfikacji, jedynym sposobem na kupowanie i sprzedawanie kryptowalut na Bitpanda jest kupowanie kuponów gotówkowych w 4,000 punktach detalicznych w Austrii. Bądź więc przygotowany na weryfikację swojego konta Bitcoin. Oto kroki.

Krok 2: Zweryfikuj swoje konto.

Podobnie jak wiele giełd, Bitpanda zaostrzyła swoje praktyki weryfikacyjne. Po przejściu przez weryfikację ID, możesz wpłacać pieniądze fiat i handlować. Nie ma żadnych limitów handlowych na zweryfikowanych lub niezweryfikowanych kontach.

Z głównej strony Bitpandy, kliknij Verify. Wypełnij swoje imię i nazwisko, adres, e-mail i numer telefonu i kliknij Zapisz. Następnie ukończ proces weryfikacji wideo, aby zweryfikować swoje konto. Będziesz potrzebował krajowego dokumentu tożsamości ze zdjęciem (prawo jazdy nie jest akceptowane).

Krok 3: Zasil swoje konto

Aby dokonać wpłaty, kliknij na Deposit w prawym górnym rogu (obok pandy). Wybierz portfel fiat, na który chcesz dokonać wpłaty. Wybierz metodę wpłaty. Dla kryptowalut, wybierz portfel kryptowalutowy i wyślij pieniądze na podany adres portfela.

Krok 4: Kup kryptowalutę

Wybierz monetę, którą chcesz kupić z listy przewijającej się w górnej części ekranu. W tym przykładzie wybraliśmy Bitcoin Cash. Na stronie Bitcoin Cash wyświetlany jest wykres cenowy. Kliknij przycisk Handel (obok pandy). Będziesz miał do wyboru opcję kupna, sprzedaży lub zamiany. Kliknij Kup. Wprowadź kwotę, którą chcesz kupić. Kliknij Kup teraz.

Krok 5: Wypłać kryptowalutę

Wypłać środki w każdej z czterech głównych akceptowanych walut (EUR, CHF, GBP, USD) lub w kryptowalucie. Minimalna wypłata w walucie fiat wynosi 25 EUR. Minimalne kwoty różnią się w zależności od kryptowaluty. Z portfela wybierz walutę fiat lub cyrpto, w której chcesz dokonać wypłaty. Kliknij przycisk Wypłać.

Czy Bitpanda jest regulowana?

W kwietniu 2019 roku Bitpanda otrzymała licencję Payment Services Directive 2 (PSD2) od austriackiego Urzędu ds. Rynku Finansowego. Licencja pozwala Bitpandzie na świadczenie usług płatniczych i nowych usług fintech w strefie euro

Czy Bitpanda jest bezpieczna?

Bitpanda nigdy nie została zhakowana. Giełda przeprowadza weryfikację typu know your customer (KYC) i anti-money laundering (AML). Aktywa cyfrowe są przechowywane w zimnym magazynie. Aby zabezpieczyć swoje konto, przejdź do Ustawień i Bezpieczeństwa i wykonaj następujące czynności:

Skonfiguruj identyfikację dwuskładnikową (2FA)

Przejrzyj sesje logowania do kont internetowych i aplikacji, aby upewnić się, że lokalizacja i przeglądarka są zgodne z Twoimi działaniami związanymi z logowaniem

Czy portfel Bitpanda jest bezpieczny?

Wielowalutowy portfel Bitpanda otrzymuje najwyższe noty za bezpieczeństwo. Portfel używa wielu podpisów i 2-factor identification, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu. Portfel jest hierarchicznie deterministyczny, co zapewnia bezpieczną interoperacyjność, kopie zapasowe i przywracanie. Jako portfel open source, jest pewne, że będzie korzystać z nowych funkcji bezpieczeństwa i usług. Niezweryfikowane konta mogą korzystać z darmowego portfela Bitpanda i wysyłać i odbierać środki między innymi użytkownikami Bitpandy za darmo.

Czy Bitpanda ma aplikację?

Aplikacja Bitpanda jest dostępna na Androida. Aplikacja mobilna zapewnia wszystkie wygodne funkcje strony online. Portfel Fiat może przechowywać EUR, USD, CHF i GBP. Portfel waluty wirtualnej przechowuje Bitcoin, Ethereum i dziesiątki alt coinów. Kliknij na znak plusa, aby natychmiast dodać nowy portfel alt coin. Do tej pory obsługiwanych jest ponad 10 metod płatności. Dzięki nowej licencji na rozwiązania płatnicze w strefie euro, spodziewaj się nowych usług płatniczych w tym roku.

Czy obsługa klienta Bitpandy jest niezawodna?

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz wskazówek, możesz skontaktować się z Bitpandą przez:

Bitpanda HelpDesk - Udostępniane są FAQ dotyczące tego, jak założyć konto, wpłacać i wypłacać, kupować kryptowalutę i korzystać z innych usług na Bitpandzie.

Telegram - na wiele pytań odpowiadamy poprzez społeczność Bitpandy na Telegramie.

Wsparcie e-mail - Użyj formularza kontaktowego, aby skontaktować się z obsługą klienta.

Zalety i wady Bitpandy

Pros

 • Błyskawicznie kupuj kryptowaluty od regulowanego brokera akceptującego ponad 10 metod płatności
 • Stałe opłaty za kupno i sprzedaż
 • Dodatkowe usługi, w tym plan oszczędnościowy i zakup kryptowalut OTC (duży inwestor)
 • W pełni funkcjonalna, bezpieczna aplikacja portfelowa

Cons

 • Brak bezpośredniego obrotu
 • Pełne usługi dostępne dla mieszkańców Europy
 • Weryfikacja może nie być dostępna w niektórych krajach europejskich
 • Uczciwe, ale nie najniższe prowizje
 • Brak wsparcia telefonicznego lub czatu na żywo

Wniosek

Bitpanda to renomowana europejska giełda kryptowalut. Jeśli chodzi o opłaty, Bitpanda zapewnia uczciwą cenę. Możesz zapłacić 0,25 procent lub mniej na Bitstamp lub 5 procent na Coinmama. Bitpanda stale zwiększa swoją ofertę wartości dodanej poprzez dodawanie nowych usług. Jednak z powodów bezpieczeństwa nie możemy jej polecić. Zamiast tego polecamy regulowaną platformę, taką jak Alvexo, która jest bezpieczniejsza i gdzie można handlować kryptowalutami z zaledwie 50 USD.

Jak zacząć szybko zarabiać, jeśli masz tylko 1100 PLN ?

Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak myślisz. Napisaliśmy dla Ciebie recenzję bota handlowego Profit Maximizer, którą możesz przeczytać tutaj.

Aby rozpocząć handel za pomocą bota, wystarczy wykonać 3 proste kroki:

 • Złóż wniosek, klikając tutaj. Bardzo ważne jest, aby zostawić swoje prawdziwe dane, ponieważ skontaktuje się z Tobą menedżer Profit Maximizer.
 • Czekaj na telefon od menedżera Profit Maximizer, który opowie Ci więcej o robocie.
 • Dokonaj wpłaty 1100 PLN (250$)

Bot

profit maximizer opinie

Ranking

8.5

Cechy

 • Min. Depozyt: 1100 PLN
 • Wskaźnik sukcesu: 88%
 • Bezpłatna rejestracja
 • Szybka wypłata
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"rgb(53, 167, 255)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__

Pozostaw tylko swoje prawdziwe dane. Ważne jest, aby zostawić prawdziwy numer telefonu, ponieważ skontaktuje się z Tobą menedżer Profit Maximizer.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.