Michael Saylor: Ethereum to bezpieczeństwo

Ethereum powinno być klasyfikowane jako papier wartościowy, ponieważ aktywo to było pierwotnie dystrybuowane do inwestorów w ramach ICO. Stwierdził to szef MicroStrategy Michael Saylor w wywiadzie dla Altcoin Daily.

"Ethereum jest zabezpieczeniem, myślę, że to dość oczywiste. [...] Aktywo zostało wydane w ICO, jest zespół zarządzający, był pre-main. Są hardfory, są hardfory na stałe, jest bomba złożona, której aktywacja jest opóźniona - powiedział.

Saylor wyjaśnił, że okresowe aktualizacje oprogramowania w sieci Ethereum, za którymi stoi zespół programistów, wskazują, że aktywo jest zabezpieczeniem.

Jego zdaniem, aby kryptowaluta mogła być uznana za towar, nie powinna mieć emitenta ani nikogo, kto "podejmuje decyzje". Podkreślił, że takie cyfrowe aktywa oparte są na "w pełni zdecentralizowanych protokołach". Szef MicroStrategy jako przykład podał bitcoina.

"Jeśli chcesz pozycjonować produkt jako towar, próbujesz stworzyć coś w rodzaju złota w przestrzeni cyfrowej" - powiedział.

Saylor powiedział również, że tokeny ze wszystkich sieci Proof-of-Stake są papierami wartościowymi. Inwestowanie w te aktywa jest "niezwykle ryzykowne" z powodu potencjalnych problemów z regulatorami, powiedział. Dodał, że jest to jeden z kluczowych powodów, dla których MicroStrategy inwestuje tylko w bitcoina.

Wcześniej firma kupiła dodatkowe 480 BTC po średniej cenie około 20 817 dolarów. Organizacja posiada w swoim bilansie 129 699 BTC (~2,76 mld USD w momencie pisania tekstu) - na ich zakup wydała 3,98 mld USD.

Przypomnijmy, że Saylor powiedział w czerwcu, że MicroStrategy nie zamierza sprzedawać kryptowalut nawet w niesprzyjających warunkach rynkowych.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.