Shiba Inu w górę o 25% po ogłoszeniu notowań na Kraken

Amerykańska giełda bitcoinów Kraken ogłosiła notowanie mem-tokena Shiba Inu (SHIB). Aktywa wzrosły o około 25%.

Platforma otworzyła depozyt z minimalną kwotą 373.000 SHIB. Rozpoczęcie handlu planowane jest na 30 listopada 2021 r. na parach dolarowych i euro. Margin trading nie będzie początkowo dostępny.

W momencie ogłoszenia Shiba Inu wynosiła około $0,0004, a kilka godzin później osiągnęła wartość $0,00052. Po korekcie, token nadal handluje w okolicach $0.00049, 45% poniżej swojego all-time high z 28 października 2021 roku.

1 listopada giełda zwróciła się do zwolenników monety za pośrednictwem Twittera:

"Brian Hoffman [dyrektor produktu] powiedział, że jeśli ten tweet zdobędzie 2000 polubień, jutro dodamy SHIB do zestawienia. Ale on uważa, że nie można tego zrobić."

Post zebrał 18,749 retweetów i 83,742 polubień.

Zespół Kraken powiedział, że miał "jasno i wyraźnie słyszał od armii Shiba Inu", ale ostrzegł o długim procesie dodawania aktywów do platformy.

Przypomnijmy, że były urzędnik NSA i CIA Edward Snowden wcześniej wyjaśnił, dlaczego ma złe nastawienie do "psich" tokenów, takich jak Dogecoin lub Shiba Inu.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.