Inwestorzy przewidują, że do końca roku wartość bitcoina co najmniej się podwoi

Uczestnicy rynku uważają, że BTC nie wykorzystał jeszcze potencjału do pozytywnego ruchu.

Najbardziej kapitalizowana kryptowaluta, bitcoin, rozpoczęła środę od niewielkiego wzrostu, który przerodził się w korektę. Na godzinę 12:13 (MSC), BTC jest notowany na poziomie 50 809 dolarów. 24-godzinne minimum kryptowaluty, według CoinMarketCap, znajduje się na poziomie $49,607, a maksimum to $51,839.

Wśród lekkiej korekty na bitcoinie, członkowie społeczności kryptowalutowej postanowili podzielić się swoimi poglądami na temat perspektyw dla przyszłego ruchu kryptowaluty.

Prognozy BTC od członków społeczności kryptowalutowej

Analityk PlanB jest przekonany, że kryptowaluta może przebić poziom 100 tys. dolarów do końca 2021 roku. Wskazują na to sygnały z jego modelu prognostycznego S2F. Bierze pod uwagę szybkość uwalniania BTC na rynek i analizę poprzednich wzorców zachowania cyfrowego aktywa.

Ze swojej strony, analityk Lark Davis widzi perspektywy wzrostu bitcoina znacznie powyżej poziomu 100 tys. dolarów, w ramach obecnego cyklu. Jego zdaniem, BTC będzie w stanie zakończyć fazę na poziomie $180k - $280k. Lark Davis oparł swoją prognozę na analizie średniego czasu trwania cykli wzrostowych bitcoina oraz zachowania kursu kryptowaluty.

Zwrócił uwagę, że BTC jest w stanie bardzo szybko zwiększyć swoją wartość. Analityk uważa, że w najbliższej przyszłości bitcoin wykona skok, który pozwoli kryptowalucie odnowić swoją maksymalną wartość. Przypomnijmy, najdroższy BTC był 14 kwietnia 2021 roku. Tego dnia aktywo osiągnęło poziom 64.863 dolarów.

Uczestnicy społeczności kryptowalutowej zgodzili się z opinią, że bitcoin powtarza schematy z ubiegłych lat. Wielu widzi podobieństwa między trajektorią BTC a trajektorią kryptowalut w 2013 roku.

Ze swojej strony, analityk Michael Van De Popp postanowił przedstawić krótkoterminową prognozę dla bitcoina. Uważa on, że odbicie BTC od lokalnego maksimum może zepchnąć kryptowalutę z powrotem w korektę. Przewidywaną trajektorię bitcoina przedstawił na wykresie.

Tymczasem indeks strachu i chciwości (Fear and Greed Index) dla inwestowania w bitcoiny był w kolorze zielonym. Pozycja ta sugeruje, że ponad połowa uczestników rynku postrzega obecnie BTC jako atrakcyjne aktywo do inwestowania.

Dla przypomnienia, analityk Bloomberga Eric Balchunas podzielił się niedawno opinią, że amerykańskie organy regulacyjne zatwierdzą kryptowaluty-ETF w październiku z prawdopodobieństwem 75%.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.