Binance zablokował konto start-upu Baking Bad z ekosystemu Tezos

Giełda kryptowalut Binance zablokowała konto firmowe zorientowanego na Tezos startupu Baking Bad. Baking Bad nazwał działania platformy bezprawnymi.

"1 lipca, bez żadnego wyjaśnienia, zablokowali nasze konto firmowe na Binance. Dzisiaj wszystkie nasze salda zostały wyzerowane (ponad 1 mln USD). Mamy wszystkie materiały, aby rozpocząć dochodzenie i poinformować społeczność", powiedział oświadczenie.

Giełda kryptowalut zaprzeczyła zarzutom. Firma powiedziała, że konto Baking Bad zostało zablokowane na wniosek organów ścigania, o czym startup był "dobrze poinformowany".

Binance dodał, że platforma posiada procedurę kwestionowania takich blokad poprzez złożenie wniosku za pośrednictwem specjalnego formularza. Startup upiera się, że kontaktował się już z supportem, ale nie otrzymał odpowiedzi.

"Jak już powiedzieliśmy, Binance jest zobowiązany do odpowiedzi na takie wnioski tak jak każda inna giełda. Istnieje procedura kwestionowania zajęcia przez agencję, jeśli chcesz pójść tą drogą. Ale odbywa się to za pośrednictwem agencji, firma nie ma kontroli nad tym procesem" - podała giełda w odpowiedzi.

Nie wiadomo, o którym organie ścigania mowa. Według strony Baking Bad na LinkedIn, startup jest zarejestrowany w Estonii. Wcześniej władze tego kraju zapowiedziały, że zamierzają zaostrzyć walkę z praniem pieniędzy.

Dla przypomnienia, w lipcu 2022 roku Rada Unii Europejskiej i Parlament Europejski wstępnie uzgodniły zapisy projektu ustawy o regulacji kryptowalut MiCA.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.