Bitcoinowi nie udało się pokonać poziomu 20 tysięcy dolarów. Ethereum poniżej 1470 USD

W sobotę, 27 sierpnia, ceny bitcoina spadły przez poziom 20 000 dolarów, testując zakres w pobliżu 19 900 dolarów (na giełdzie Binance). Cena Ethereum zanurzyła się poniżej 1470 dolarów.

W chwili pisania tego tekstu, pierwsze aktywo jest notowane na około 20 120 dolarów, drugie na 1485 dolarów.

Według Coinglass, likwidacje na rynku kontraktów terminowych przekroczyły w ciągu ostatnich 24 godzin 382 miliony dolarów. Ethereum stanowiło ponad 167 milionów dolarów z tej kwoty. Najczęściej giełdy przymusowo zamykały krótkie pozycje.

Wcześniej prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell powiedział, że bank centralny będzie musiał utrzymać wysokie stopy procentowe przez jakiś czas, aby kontrolować inflację.

Aktywa cyfrowe negatywnie zareagowały na słowa prezesa Fed. Podobną reakcję wykazał tradycyjny rynek akcji, gdzie na przykład indeks Nasdaq spadł o prawie 4% - był to największy spadek intraday od końca czerwca 2022 roku.

Inwestor kryptowalutowy i bloger Lark Davis zauważył, że Fed w najbliższym czasie nie zmieni swojego stanowiska, dlatego rynki zostaną zranione "jeszcze bardziej".

Podobny pogląd wyraził ekonomista Alex Krueger. Według niego Fed woli wpędzić gospodarkę w recesję, niż pozwolić na nadmierną inflację. Specjalista doradził użytkownikom zabezpieczenie pozycji i rewaloryzację.

Przypomnijmy, że prezes Euro Pacific Capital Peter Schiff przewidywał, że bitcoin spadnie do 10 tys. dolarów.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.