Twórcy Zcash ujawniają mapę drogową do 2025 r.

Organizacja komercyjna Electric Coin Company (ECC) opublikowała mapę drogową dla systemu płatności peer-to-peer Zcash (ZEC) do 2025 roku.

Zespół nazwał plan "agresywnym, ale osiągalnym". Obejmuje on trzy kluczowe produkty: przejście na algorytm konsensusu Proof-of-Stake, interoperacyjność oraz oficjalny portfel ESS.

To ostatnie pozwoli organizacji na bezpośrednią interakcję z użytkownikami Zcash oraz szybkie wdrażanie i testowanie nowych funkcji. Portfel ma zostać wprowadzony na rynek w 2022 roku.

Wśród korzyści płynących z przejścia na Proof-of-Stake, deweloperzy zauważyli zmniejszoną presję na cenę tokenów Zcash, ponieważ większość górników będzie natychmiast sprzedawać ZEC.

Możliwości jednostki płatniczej zostaną zwiększone dzięki generowaniu przychodów poprzez układanie w stosy oraz dostępowi do mechanizmów zarządzania onchain dla posiadaczy ZEC. Rozwiązanie to zmniejszy również ślad węglowy i zwiększy interoperacyjność Zcash.

Zespół planuje ekspansję na Amerykę Północną i Amerykę Łacińską.

Dane: ECC.

Token ZEC wzrósł o 20% do $188 w związku z publikacją mapy drogowej. W momencie pisania tego tekstu, Zcash jest notowany na poziomie $184.

Wykres ZEC/USDT giełdy Binance. Dane: TradingView.

Dla przypomnienia, 28 października społeczność Zcash świętowała pięć lat od uruchomienia sieci bazowej.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.