Szachista Magnus Carlsen odbiera trofeum NFT za zwycięstwo w turnieju

Po raz pierwszy w historii szachów norweski arcymistrz Magnus Carlsen zdobył trofeum w postaci niewymiennego żetonu (NFT) za zwycięstwo w międzynarodowym turnieju Meltwater Champions Chess Tour (MCCT).

Carlsen powiedział Cointelegraph o partnerstwie MCCT z giełdą kryptowalut FTX, która pozwoliła szachiście rywalizować o pulę nagród w wysokości 2,1825 BTC (około 123,300 USD w momencie pisania tego tekstu).

Wielki Mistrz podpisał dwie kopie Trofeum Mistrza NFT na blockchainie Ethereum. Jeden z tokenów poszedł pod młotek za 6,88 ETN (prawie 25 000 USD w momencie pisania tego tekstu).

Miło jest dzielić trofeum z zagorzałym fanem. Ciekawie będzie zagrać z nim mecz i spotkać się podczas finału turnieju w przyszłym sezonie.

Carlsen powiedział

Przypomnijmy, że w listopadzie 2020 roku współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin rozegrał partię szachów na żywo z zawodniczką reprezentacji Kanady Alexandrą Botez.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.