Platforma Bug-bounty Immunefi pozyskuje 5,5 mln dolarów

Kryptowalutowy start-up Immunefi, który pomaga projektom DeFi uruchamiać na swoich platformach oprogramowanie wyszukujące błędy, pozyskał 5,5 mln dolarów w ramach inwestycji zalążkowej.

Electric Capital i Blueprint Forest poprowadziły tę rundę. W projekcie uczestniczyli również Framework Ventures, IDEO Colab, The LAO, BR Capital, North Island Ventures i inni inwestorzy.

Jak podaje Immunefi, środki te pozwolą na zwiększenie skali działalności startupu.

CEO Immunefi Mitchell Amador

"Będziemy nadal kupować najnowocześniejsze technologie bezpieczeństwa i budować najwyższej klasy zespół reagowania kryzysowego w branży. Jesteśmy szczególnie zainteresowani rozwojem technologii diagnostyki podatności na ataki"

Jak podaje The Block, hakerzy skupieni wokół DeFi ukradli w sumie ponad 400 milionów dolarów.

Amador powiedział, że jego startup pomógł projektom zidentyfikować ponad 3,500 podatności, zapobiegając wielomilionowej kradzieży funduszy. Immunefi ściśle współpracuje z hakerami white-hat, a wśród jej klientów znajdują się duże projekty DeFi, takie jak Synthetix, Chainlink, SushiSwap, PancakeSwap i Compound.

Platforma oferuje obecnie w sumie 47 milionów dolarów za błędy, wypłacając już ponad 7,5 miliona dolarów w programach bug bounty. Prowizja firmy Immunefi wynosi 10%.

Dla przypomnienia, zespół protokołu Polygon niedawno zapłacił rekordową nagrodę w wysokości 2 milionów dolarów białemu hakerowi za odkryty błąd.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.