Paperwallet.top Opinie i Recenzja 2023

Jeśli szukałeś niestandardowego portfela, który obsługuje wiele aktywów, XBTS może wziąć twój fantazję. W tym artykule rozważymy cechy i zalety tego papierowego portfela.

Pros

 • Korzystny odpowiednik zimnego portfela  
 • Silne narzędzia szyfrujące
 • Łatwy w użyciu
 • Solidny deweloper

Cons

 • Mały basen walutowy  
 • Bibendum ispum dolor elitis

Główne cechy

Główną cechą tego portfela jest możliwość przechowywania kryptowalut w trybie offline bez konieczności kupowania rozwiązań takich jak Ledger lub podobnych, możesz łatwo wygenerować własny portfel za pomocą nowoczesnych narzędzi szyfrujących i uzyskać narzędzie o atrakcyjnym wyglądzie.

Mieliśmy okazję pracować z tym narzędziem i mogliśmy dojść do następujących wniosków.

Paper Wallet to Offline Open Source Client-Side Cryptocurrency Wallet Generator!

Pierwszy i jeden z najlepszych generatorów papierowych portfeli Bitcoin i innych popularnych kryptowalut. Całkowicie darmowy. Stworzony dla ludzi.

Adresy kryptowalut są generowane przez szyfrowanie kryptograficzne przy użyciu algorytmu AES (Advanced Encryption Standard) i funkcji kodowania hash SHA-256, SHA-384 i SHA-512.

Generowanie adresu po stronie klienta jest losowe przy użyciu ECDSA (Elliptic Curve Digital Signature Algorithm). Wygenerowany adres jest unikalny i bezpieczny.

BIP38 hasło-szyfrowane papierowe portfele obsługiwane.

Paper Wallet Generator to najprostszy sposób na bezpieczne przechowywanie bitcoina i popularnych kryptowalut lub zrobienie prezentu na każdą okazję.

Więcej oszałamiających projektów papierowych portfeli dla każdego gustu! Wydrukuj/pobierz papierowy portfel w rozdzielczości 4k.

Papierowe portfele są jednym z najbezpieczniejszych zimnych magazynów dla kryptowalut.

Papierowy portfel zawiera klucze publiczne i prywatne do transakcji, zarządzasz nimi samodzielnie, a portfel nie jest podłączony do Internetu.

Sam kontrolujesz i zarządzasz kluczami publicznymi i prywatnymi. Papierowy portfel nie jest podłączony do Internetu i jest chroniony przed atakami internetowymi.

Zalety papierowego portfela

Twoje klucze, twoje kryptowaluty. Stwórz papierowe portfele, aby zabezpieczyć swoje kryptowaluty. W przypadku długoterminowego przechowywania zaleca się, aby nie przechowywać kryptowalut na giełdzie lub w portfelu internetowym. Po prostu przenieś swoje kryptowaluty do nowych papierowych portfeli i użyj zdrowego rozsądku, aby zachować bezpieczeństwo portfela, jak biżuterii lub pieniędzy.

Drukując własne papierowe portfele odporne na manipulacje i tworząc własne adresy, możesz zminimalizować zagrożenia bezpieczeństwa w Internecie, takie jak hacki, próby phishingu, złośliwe oprogramowanie, wirusy i inne ataki internetowe, które mogą prowadzić do trwałej utraty twoich kryptowalut i aktywów cyfrowych.

Papierowy portfel jest jedną z najlepszych opcji zimnego przechowywania kryptowalut. Jest łatwy do stworzenia i rozpoczęcia korzystania z niego.

Interfejs

Portfel ma dość ergonomiczny interfejs, w prosty sposób można stworzyć unikalny adres, pod którym można przechowywać swoje aktywa w trybie offline bez obaw o swoje urządzenie, wystarczy wygenerować portfel, wydrukować go i przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Warto również zauważyć, że wczesna faza projektu jest wspierana na wielu platformach, więc nie jesteś ograniczony w wyborze.

Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem możesz zapoznać się z wersją demo i samodzielnie przetestować funkcjonalność. Demo dostępne jest tutaj.

Jak działa szyfrowanie portfela BIP38?

Szyfrowanie haseł BIP38 w generatorze papierowych portfeli:

 1. Wybierz wzór papierowego portfela.
 2. Utwórz i wprowadź hasło. Hasło to będzie Ci potrzebne do odszyfrowania klucza prywatnego do portfela (WIF).
 3. Zapisz hasło w bezpiecznym miejscu! Jeśli zgubisz hasło, nie będziesz mógł odszyfrować portfela i odzyskać do niego dostępu.
 4. Kliknij przycisk generatora "Nowy adres".
 5. Gotowe!!! Właśnie zaszyfrowałeś swój klucz prywatny algorytmem szyfrującym BIP38. Teraz możesz zapisać swój zaszyfrowany papierowy portfel jako plik PDF lub go wydrukować.

Porada! Klucz prywatny BIP38 zawsze zaczyna się od '6P'. Zanim wyślesz swoje środki na publiczny adres portfela zaszyfrowanego przez BIP38, musisz go przetestować. Upewnij się, że pamiętasz poprawne hasło szyfrujące i jesteś w stanie odszyfrować klucz prywatny z powrotem do zwykłego formatu WIF (Wallet import format).

Hasło może być dowolne - ciąg znaków, litery lub cyfry. Jeśli chcesz użyć znanego cytatu lub hasła, spróbuj je trochę zmienić, dodając symbole lub czyniąc błędy trudnymi do przewidzenia.

Zalety klucza prywatnego zaszyfrowanego w BIP38:

 • Zaszyfrowanie klucza prywatnego używanego do papierowego portfela kryptowalut może być korzystnym sposobem na utrzymanie bezpiecznej kryptowaluty. Nawet jeśli stracisz swój papierowy portfel, saldo na portfelu jest bezpieczne, chyba że hasło używane do szyfrowania portfela zostanie odgadnięte.
 • Tylko Ty znasz swoje hasło BIP38 używane do szyfrowania klucza prywatnego. Zapamiętaj je lub przechowuj w bezpiecznym miejscu.
 • Bezpieczny wydruk z portfela w każdej drukarni lub dowolnym urządzeniu drukującym. Bardzo poręczne!!!
 • Zaszyfrowany papierowy portfel możesz wysłać mailem lub wiadomością prywatną na portalu społecznościowym.

Ostrzeżenie!!! Używaj hasła, którego nigdy nie zapomnisz!!!

If you encrypted your private key with BIP38 encrypting algorithm and lost your password, you will not be able to decrypt the wallet and recover access to funds sent to this wallet.

Jak zaimportować prywatny klucz BIP38?

 • - Użyj opcji "Validate" w aplikacji generatora.
 • - Uzyskaj odszyfrowany klucz prywatny WIF (format importu portfela).
Jeśli nie masz jasnego zrozumienia procesu szyfrowania i deszyfrowania BIP38, nie szyfruj swojego papierowego portfela. Po prostu wydrukuj swój papierowy portfel bez szyfrowania i przechowuj go w taki sam sposób, jak klejnoty lub gotówkę.

Linki do mediów społecznościowych

FAQ

Dlaczego potrzebuję papierowego portfela?

Papierowe portfele są uważane za jeden z najlepszych sposobów przechowywania kryptowalut w trybie offline, ponieważ uniemożliwiają portfelowi dostęp do Internetu. Papierowy portfel to wydrukowana kartka papieru, która zawiera klucze i kody QR potrzebne do pracy z kryptowalutami. Nikt nie może zhakować Twojego papierowego portfela lub zdobyć Twoich kluczy bez fizycznego dostępu do papieru, na którym je zapisujesz. Dzięki papierowemu portfelowi, tylko Ty możesz całkowicie kontrolować własność swoich aktywów kryptowalutowych. Jest to uważane za bezpieczniejszą metodę niż przechowywanie monet w gorącym portfelu, czyli portfelu podłączonym do internetu.

Jak bezpiecznie wydrukować papierowy portfel?

Zaszyfruj swój klucz prywatny hasłem BIP38, aby bezpiecznie wydrukować swój papierowy portfel w dowolnej drukarni lub na drukarce.

Tylko Ty znasz swoje hasło (passphrase) do szyfrowania klucza prywatnego. Zapamiętaj je lub przechowuj w bezpiecznym miejscu

Ważne!!! Używaj hasła szyfrowania, którego nigdy nie zapomnisz.

Jeśli zaszyfrowałeś swój klucz prywatny za pomocą algorytmu szyfrowania BIP38 i zgubiłeś hasło (passphrase), to nie będziesz mógł odszyfrować portfela i odzyskać dostępu do środków w portfelu.

Hasło może być dowolne - ciąg znaków, litery, cyfry.

Czy papierowy portfel może być ponownie wykorzystany?

Po przeniesieniu monet z papierowego portfela, nie powinno się go ponownie używać. Cały sens papierowego portfela polega na tym, aby utrzymać swój klucz prywatny poza internetem.

Wniosek

XBTS zaprezentował ciekawą interpretację zimnego portfela dostępnego dla większości użytkowników, którzy będą mogli zrozumieć czy potrzebują droższego analoga czy wystarczy im to rozwiązanie. Projekt jest na wczesnym etapie i z zainteresowaniem będziemy czekać jak zespół rozwinie to rozwiązanie.

About the author

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.