MoonPay stworzył serwis zakupów NFT dla celebrytów

Dostawca infrastruktury kryptowalutowej MoonPay uruchomił usługę concierge, aby pomóc celebrytom i zamożnym klientom w zakupie NFT i walut cyfrowych.

Z usługi w wersji beta skorzystali już prezenter telewizyjny Jimmy Fallon i raper Post Malone.

12 listopada Fallon opublikował na Twitterze zdjęcie NFT z kolekcji Bored Ape Yacht Club z podpisem: "Permission to be bored?".

Rzecznik MoonPay potwierdził w rozmowie z The Block, że nadawca jest jednym z pierwszych klientów ich usługi concierge, ale nie ma między nimi żadnej komercyjnej relacji.

Według Etherscan, token Bored Ape #599 został zakupiony przez MoonPay za 46,6 ETH (około $196,000), a następnie przekazany, przypuszczalnie na adres Fallona.

Startup wysłał również cztery transakcje o łącznej wartości 325,1 ETH (1,37 mln USD) do portfela kontrolowanego przez Post Malone'a w ciągu ostatniego miesiąca. Rzecznik MoonPay potwierdził, że raper korzystał z usługi concierge do zakupu kryptowaluty, a także NFT.

Według transakcji firmy na OpenSea, można przypuszczać, że raper Lil Baby kupił token Bored Ape #129 za pośrednictwem serwisu. Później używał go jako swojego awatara na Twitterze.

Na początku tego tygodnia startup MoonPay zamknął rundę finansowania Series A o wartości 555 mln dolarów, prowadzoną przez Tiger Global Management i Coatue. Spółka została wyceniona na 3,4 mld USD.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.