Media: Giełda Bitcoin Huobi przeniesie się do Singapuru

Operator największej chińskiej giełdy kryptowalutowej, Huobi, otworzy regionalną siedzibę w Singapurze. Ogłoszenie zostało złożone przez Du Jun, współzałożyciela firmy, do Bloomberga.

Miasto-państwo będzie nową bazą dla Huobi Group po przeniesieniu się z Chin, wyjaśnił do publikacji.

Według Du, firma planuje utworzenie kolejnej regionalnej siedziby we Francji lub Wielkiej Brytanii w 2023 roku.

Zauważył, że Azja Południowo-Wschodnia jest atrakcyjnym rynkiem, a liczba użytkowników wzrosła czterokrotnie tylko w ciągu ostatniego miesiąca.

Według publikacji, Huobi International Pte został zarejestrowany w Singapurze w sierpniu. Jej większościowym udziałowcem jest inny współzałożyciel chińskiej firmy, Li Lin.

Spółka zależna Huobi Technology Holdings Ltd z siedzibą w Hongkongu założyła kolejną firmę, Huobi Singapore, która spodziewa się otrzymać licencję od regulatora w kraju wyspiarskim.

We wrześniu giełda przestała rejestrować nowych użytkowników w Chinach kontynentalnych po kolejnej fali represji wobec branży kryptowalutowej.

W październiku platforma ostatecznie ograniczyła handel instrumentami pochodnymi dla chińskich użytkowników. Ograniczenia zostały wprowadzone w czerwcu.

Dla przypomnienia, Huobi zdecydowało się opuścić Chiny jeszcze zanim władze po raz kolejny zaostrzyły regulacje.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.