Kryptowaluta Ethereum stanie się deflacyjna w 2022 roku

Podaż kryptowaluty Ethereum osiągnie szczyt na poziomie 119,7 mln ETH w pierwszej połowie 2022 roku, po czym moneta stanie się deflacyjna. Tak wynika z danych Ultrasound Money.

Dane: Ultrasound Money.

Według portalu, roczne spalanie Ethereum wynosi 4,3 mln ETH. Emisja w tym samym okresie wynosi 5,4 mln ETH. Liczby te oznaczają stopę inflacji poniżej 1% rocznie.

Dane: Ultrasound Money.

W dniu 5 sierpnia 2021 r. sieć drugiej najbardziej kapitalizowanej kryptowaluty przeszła londyński hardfork. Wdrożyła ona kilka wniosków dotyczących usprawnienia sieci, w tym EIP-1559. Polega ona na spalaniu części prowizji górników w zależności od obciążenia sieci.

W momencie pisania tego tekstu, łączna ilość zniszczonych monet przekroczyła 1 milion ETH.

Dla przypomnienia, mimo że eksperci przewidywali 20-30% spadek przychodów górników w wyniku aktywacji EIP-1559, ci ostatni otrzymali w październiku rekordową kwotę 1,34 mld USD z tytułu opłat transakcyjnych.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.