Firma wydobywcza Genesis Digital Assets pozyskała 431 mln USD

Amerykańska firma wydobywcza Genesis Digital Assets ogłosiła, że pozyskała strategiczną inwestycję w wysokości 431 mln USD.

Zgodnie z komunikatem prasowym, runda była największą w branży. Liderem projektu był Paradigm, a udział w nim wzięli NYDIG, Stoneridge, FTX, Ribbit, Electric Capital, Skybridge i Kingsway Capital. Ten ostatni zainwestował w firmę 125 mln USD w lipcu 2021 roku.

W ramach rundy, współzałożyciel Paradigm i partner zarządzający Matt Huang dołączył do zarządu Genesis Digital Assets.

Wykorzystamy pozyskany kapitał do rozszerzenia naszych operacji wydobywania bitcoinów w miejscach, gdzie czysta energia jest łatwo dostępna

Marco Strang

Według stanu na wrzesień moc zainstalowana w centrach danych Genesis Digital Assets przekroczyła 170 MW. Wygenerowany hash rate wyniósł ponad 3,3 EH/s - około 2,4% całkowitej mocy obliczeniowej pierwszej kryptowaluty.

Spółka oczekuje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy liczba ta wzrośnie o 8,6 EH/s. Genesis Digital Assets ma osiągnąć moc 1,4 GW do końca 2023 roku.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku firma zawarła strategiczne partnerstwo z chińskim producentem sprzętu górniczego Canaan, w ramach którego zobowiązała się do zakupu urządzeń do wydobywania bitcoinów o wartości 94 mln dolarów.

W czerwcu firmy rozszerzyły partnerstwo i podpisały umowę na dostawy dla 10.000 górników.

W sierpniu Genesis Digital Assets zamówiło 20 000 sztuk sprzętu od Canaan i otrzymało opcję zakupu kolejnych 180 000 górników.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.