Coinbase kupił operatora portfela bitcoinowego BRD. Token o tej samej nazwie wzrósł 10-krotnie.

Notowana na Nasdaq giełda bitcoinów Coinbase przejęła startup stojący za portfelem kryptowalutowym BRD, zgodnie z oświadczeniem jego założycieli.

W liście do społeczności BRD, Adam Treidman i Aaron Voisin napisali:

"Dziś chcielibyśmy podzielić się wiadomością, że członkowie naszego zespołu będą kontynuować swoją misję w Coinbase, gdzie będziemy pracować razem, aby przynieść możliwości decentralizacji dla jeszcze większej liczby użytkowników na całym świecie".

Zauważyli, że w aplikacji BRD "obecnie nic się nie zmieni, a Twoje środki są bezpieczne".

"Możesz kontynuować swoje transakcje w normalnym trybie. W przyszłości użytkownicy BRD będą mieli opcjonalną ścieżkę aktualizacji do self-storage z Coinbase Wallet, która będzie zawierać specjalny prezent" - powiedzieli założyciele BRD.

Obiecano, że szczegóły zostaną ujawnione w 2022 roku.

Twórcy Coinbase Wallet tweetowali, że zespół BRD dołączy do nich "aby przyspieszyć przyjęcie Web 3".

"Zespół posiada dogłębną wiedzę na temat self-storage dla kryptowalut, co pomoże nam zapewnić niezawodny i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata kryptowalut" - powiedzieli.

W następstwie tych wiadomości, token natywny startupu Bread (BRD) wzrósł ponad 10-krotnie z poziomu około 0,16 USD do 1,69 USD. W momencie pisania tego tekstu, cena uległa korekcie i moneta jest notowana w okolicach 1,2$.

Wykres goadzinowy BRD/USD na Binance. Dane: TradingView.

We wrześniu Coinbase ogłosił emisję obligacji o wartości 1,5 miliarda dolarów, które firma planowała przeznaczyć m.in. na przejęcia startupów, produktów i technologii.

Następnie, powołując się na duży popyt, giełda zwiększyła emisję papierów dłużnych do 2 mld USD.

W listopadzie Coinbase ogłosił zakup Agary, startupu, który obsługuje platformę obsługi klienta opartą na sztucznej inteligencji.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.