Bitcoin z powrotem powyżej $57,000

W nocy z poniedziałku na wtorek, 29 listopada, pierwsza kryptowaluta poszła w górę, a notowania wspięły się powyżej 57 000 USD z poziomu około 54 000 USD. Bitcoin zyskał 5,4% w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko.

W momencie pisania tego tekstu, cyfrowe złoto jest notowane na poziomie 57 490 dolarów, po odreagowaniu spadku po Czarnym Piątku. Korekta nastąpiła w obliczu obaw przed pojawieniem się nowego szczepu COVID-19, co spowodowało możliwość wprowadzenia nowych restrykcji rządowych.

Wykres godzinowy BTC/USD na giełdzie Bitstamp. Dane: TradingView.

Całkowita kapitalizacja rynku wynosi 2,7 biliona dolarów, z czego BTC ma wartość 1,08 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji wynosi 40%.

Reszta rynku podążyła za pierwszą kryptowalutą do zielonej strefy. Ethereum zyskało 6,7% w ciągu ostatnich 24 godzin i przekroczyło granicę 4330 dolarów.

Token Sandbox (SAND) wzrósł o 26,7%. Platforma uruchomi wersję alfa meta-uniwersum dla ograniczonej liczby użytkowników 29 listopada.

Token Decentraland (MANA) wzrósł o 14,1% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dane: CoinGecko.

Ekonomista Alex Krueger zauważył "przesadną reakcję" rynków i podkreślił, że nastąpi "odwrócenie".

Przypomnijmy, że założyciel SkyBridge Capital Anthony Scaramucci widział w ostatniej korekcie szansę na zysk. Jego zdaniem, z fundamentalnego punktu widzenia, kryptowaluty mają potencjał do dalszego wzrostu.

Wcześniej prezydent Salwadoru Nayib Bukele powiedział, że państwowy fundusz bitcoinowy kraju nabył dodatkowe 100 BTC na spadku kursu wymiany. Z nową inwestycją, ma 1.220 BTC w swoim bilansie. 

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.