Binance.US ujawnia plany pozyskania $200 mln przed IPO

Amerykańskie ramię giełdy Binance może zebrać "kilkaset milionów dolarów" w rundzie finansowania w ciągu miesiąca lub dwóch. Changpeng Zhao, dyrektor generalny spółki dominującej, powiedział Reuters.

Zhao powiedział, że doświadczenie rywala Coinbase, który wszedł na giełdę, jest przykładem. Nie wykluczył, że w przyszłości spółka-matka wejdzie na giełdę.

"Jeśli chodzi o [Binance.US] IPO, prawdopodobnie najlepiej jest zrobić kilka rund finansowania przed tym" - dodał.

Binance.US po raz pierwszy ogłosił wiadomość o swoich planach przeprowadzenia rundy finansowania we wrześniu.

W tym czasie giełda bitcoinów ogłosiła powołanie Briana Schroedera na stanowisko prezesa amerykańskiego oddziału. Powierzono mu zadanie przygotowania IPO.

Wcześniej Zhao ogłosił plany przeprowadzenia przez Binance.US oferty publicznej na amerykańskiej giełdzie w ciągu najbliższych trzech lat.

Podczas obecnego wywiadu, dyrektor generalny Binance zauważył możliwość obniżenia opłat ze względu na wysokie zyski, jakie generuje firma.

Zhao ponownie wspomniał o współpracy z organami regulacyjnymi w celu złagodzenia ich obaw dotyczących ryzyka, na jakie narażeni są inwestorzy detaliczni na rynku kryptowalut.

"Chcemy regulacji. Nie jestem całkowitym libertarianinem, nie jestem anarchistą" - wyjaśnił.

Binance może również podjąć decyzję o lokalizacji swojej siedziby w najbliższej przyszłości. Informacje na ten temat będą początkowo dostępne dla organów regulacyjnych.

Przypomnijmy, że w listopadzie Zhao ogłosił plany otwarcia siedziby Binance we Francji. Według niego, może mieć ona charakter zarówno regionalny, jak i globalny.

Wcześniej Binance porzucił swój zdecentralizowany model biznesowy.

Czesław Malinowski

O autorze

Od prawie dekady pracuję nad kilkoma projektami finansowymi związanymi z wiadomościami giełdowymi, badaniami fundamentalnymi i analizą techniczną. Przez ostatnie kilka lat szczegółowo badałem i analizowałem rynek kryptowalut. Wyjaśnię szczegółowo, jak zacząć zarabiać od zera i jaka przyszłość czeka rynek cyfrowych monet.